Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Apdovanota Lepšių aktyvasŽmonių bendrystės sambūriai jungiasi, turėdami įvairių juos suartinamčių tikslų: dažniausiai gamybinių, kolektyvinės veiklos, bendros gyvenamosios vietos aplinkos artumo ir dar kitokių. O kokių tikslų vedami susibūrė Lepšių krašte buvusių aplinkinių kaimų gyventojai? Juk tų kaimų vietose jau tik lygūs lyguteliai laukai kaip staltiesės tiesiasi iki aplinkinių horizontų, kur kelią jiems pastoja apie šių žemių derlingumą bylojančios vešlios juodalksnių giraitės ar gojai, gojeliai, o virš jų ‒ tik aukšta dangaus mėlynė. Tačiau čia sugrįžusiųjų akys, beklaidžiodamos po horizontus, vis ieško praeities ženklų, kuriuos tik savo atminties labirintuose tegali surasti. O ta praeitis daugeliu įvykių paženklinta Lietuvai paties skaudžiausio XX a. vidurio prisiminimais.
Pačių kraštiečių šiose žemėse mažai belikę? Tai kur tos jėgos šaltinis, šviesų ir saulėtą rugpjūčio 31 d. rytą visus visus Lepšių kraštiečius, pėsčius ir važiuotus, vietinius ir iš tolimesnių pakraščių nematoma jėga sušaukė į vieną būrį ‒ į turiningą šventę. Ir visi iš Lukšių, Šakių, Kidulių, Kriūkų, Sintautų, Griškabūdžio, Paluobių, Kauno miesto ir rajono, Babtų ir iš kitų vietovių skubėjo gužėjo į Lukšius, į Kultūros namus. Ten laukė siurprizas ‒ pilnametražio fimo apie Lepšių kraštą ,,Čia gimėm, čia augom...“ premjera. Kraštiečius giliai palietė ir sujaudino filmo siužetas. Jame buvo atskleisti daugelio šeimų, daugelio žmonių gyvenimo kelių vingai, paženklinti skaudžiais pokarinio laikotarpio įvykių paveikslais: negailestingu ir žiauriu naujos valdžios galių demonstravimu; nusistovėjusių tradicinių Lietuvos žmonių gyvenimo papročių laužymu, sodybų melioracijos pretekstu naikinimu ir visko, kas galėjo sietis su buvusiu nepriklausomos Lietuvos valstybės gyvenimu. Ir tai vyko aidint šūviams ir švilpiant kulkoms iš kairės ir iš dešinės. Tas kruvinas istorinis laikotarpis paliko neužgyjančius randus tuos įvykius patyrusiems. Tai todėl niekam, o niekam neprailgo dviejų valandų filmo demonsrtavimas, nes jis ‒ Lepšių krašto gyvoji istorija. Nesugalvota, nesuvaidinta, gyvenimo paveikslais paženklinta. Vyresnieji filmo žiūrovai kartu ir atlikėjai daug kalbėjo iš ekrano, rūpestingai parinkę žodžius, stengdamiesi su visa įtaigos jėga juos ištarti jaunoms kartoms ‒ vaikams ir anūkams, kad pastaruosius lydėtų suvokimas, ant kokių skausmo pastolių sukurtas mūsų šiandieninis gyvenimas, ir kaip jį reikia branginti ir saugoti.

Šiais metais Socialinės apsaugos ir darbo ministerija rekordiškai anksti pradeda skelbti ministerijos ir jai pavaldžių institucijų organizuojamų nevyriausybinių organizacijų projektų finansavimo konkursus. Pagal ministro Lino Kukuraičio pasirašytą įsakymą, didelė dalis konkursų bus skelbiami jau rugsėjo mėnesį.
Nevyriausybinės organizacijos yra nuolatinis ministerijos partneris, kuris padeda atliepti skirtingų žmonių grupių socialinius poreikius. Todėl finansuodama jų projektus ministerija prisideda prie šių organizacijų stiprinimo ir siekia užtikrinti, kad piliečių balsas būtų girdimas tiek savivaldoje, tiek ir nacionaliniame lygmenyje priimant įvairius sprendimus.
Paankstinus projektų finansavimo konkursus, vaikų dienos centrai, bendruomenės ir kitos nevyriausybinės organizacijos finansavimą savo projektams gaus kur kas anksčiau.
Ką finansuos ministerija?
Vaikų dienos centrai savivaldybėse. Tokiuose centruose vaikams ir šeimoms teikiamos socialinės priežiūros paslaugos.
Paslaugos šeimai ir vaikams. Remiamos įvairios šeimos stiprinimo priemonės, pavyzdžiui, pagalba krizių atvejais, švietėjiška veikla, pasirengimo santuokai kursai, tėvų, šeimų ir sutuoktinių mokymai, seminarai, savipagalbos grupių organizavimas ir kita.

1.Atviros tinklinio varžybos SlavikuoseRugpjūčio 17 d. net 15-tą kartą Slavikuose suorganizuotos Atvirosios tinklinio varžybos, kurios vyksta Slavikų „pliaže“. Tai tradicinės varžybos, kurios organizuojamos tiek metų dėka aktyvaus, jau gerokai užaugusio jaunimo, neabejingų aktyvių bendruomeniečių. Jų būrį sudaro Slavikų seniūnijos, pagrindinės mokyklos, bendruomenės centro ir Slavikų Pranciškaus Petro Būčio skautų draugovė. Sporto varžyboms organizuoti ir skatinti jaunimą aktyviai leisti laisvalaikį, kasmet gaunamas finansavimas iš Šakių rajono savivaldybės Mokymosi visą gyvenimą, jaunimo ir sporto programos. Šiais metais Slavikų seniūnijos bendruomenės centras vykdo finansuojamą projektą „Iniciatyvus jaunimas – bendruomenės ateitis 2019“.
Džiugu, kad ši gražiai įrengta ir puoselėjama vieta aktyviai lankoma ne tik vietinių, bet ir svečių. Slavikiečiai nuoširdžiai rūpinasi „pliažo“ aplinka ir tvarka, yra draugiški, nors šiais metais tinklinio varžybose buvo tik žiūrovai...
Atvirosiose tinklinio varžybose, kurios užtruko 3,5 val., dalyvavo 4 svečių komandos: 2 iš Šakių, po vieną iš Gelgaudiškio ir Sudargo. Varžyboms teisėjavo nuolatinė pagalbininkė - Slavikų pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja Rėda Konteikienė. Sudargiečiai: Raimondas Dumčius, Rytis Trumpaitis, Mindaugas Stiklius ir Marius Vyšniauskas, vadovaujami aktyvaus Igno Bacevičiaus, užėmė ketvirtą vietą – pelnė paguodos prizus.
Trečia vieta atiteko gelgaudiškiečiams: Sauliui Abromaičiui, Mariui Jakui, Vytautui Balnaičiui ir Ignui Žilinskui. Po įtemptos kovos antrą vietą užėmė šakiečiai „Tymbark“ komandos nariai: Milda Vasiliauskaitė, Modestas ir Mintaras Levišauskai. Atvirųjų tinklinio varžybų nugalėtojais tapo komandos „Miglė ir Co“ nariai: Miglė Staugaitytė, Šarūnas Aleknavičius, Vaidotas Macerenka.
Varžybų metu buvo pristatytas konkursinis projektas „Eismo saugumas bendruomenėse‘ 2019“, kuriame dalyvauja Slavikų seniūnijos bendruomenės centras. Visiems varžybų dalyviams, žiūrovams ir sirgaliams palinkėta būti saugiais eismo dalyviais bei dalinamos šviesą atspindinčios priemonės.

Renata Baltrušaitienė, BC pirmininkė

3. Žolinė GelgaudiškyjeDidžiausia, gražiausia ir gausiausia Gelgaudiškio miesto šventė – Žolinė. Jos metu tradiciškai į savo namus, tėviškes sugrįžta vaikai, anūkai, proanūkiai. Šeimas lanko giminės, artimieji, draugai. Vyrauja bendrystės, susiklausymo ir prisiminimų dvasia. Įstaigos, organizacijos, privačių ir daugiabučių namų gyventojai puošia savo namų aplinkas arba savo sukurtus kūrinius eksponuoja pagrindinėje Taikos gatvėje. Tradicija taip pat tampa ir kaimyniški susitikimai, vyresniųjų vienišų žmonių įtraukimas į kolektyvus. Taigi judesio daug, rūpesčio daug, ir organizatoriams tenka didelė kontrolė susidėlioti viską laike ir aplinkoje. O ką jau kalbėti apie vakarinį kartų susitikimą – šventę/koncertą vasaros estradoje.
Norėdami savo bendruomenės žmonėms ir atvykusiems svečiams skleisti saugaus eismo bei saugios kaimynystės idėjas, šventės metu vykdėme viktoriną, kurioje testavome dalyvius, kaip jie žino kelių eismo taisykles ir saugios bendruomenės principus. Džiugu, kad žmonės jau žino saugaus eismo kelyje principus, praktikoje stengiasi diegti eismo kultūrą. Viktorinos dalyviams buvo išdalintos saugumą užtikrinančios priemonės. Šventė baigėsi, o bendruomeniečiai toliau dėlioja mintis ateinančių saugaus eismo ir saugios kaimynystės renginių vykdymui.

G.Žilinskienė, Gelgaudiškis

1.Triatlonas GirėnuoseRugpjūčio 15 d. prie Valiulių tvenkinio vyko mažojo triatlono varžybos Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ bei Šakių JKSC prizams laimėti. Dalyviai turėjo plaukti 400 m, dviračiu įveikti 20 km bei bėgti 6 km. Nugalėtoju tapo šakietis Marius Pavalkis.
Varžybų dalyvius pasveikino girėniškis triatlono varžybų organizatorius Juozas Jonuška ir pakvietė pirmajai – plaukimo rungčiai. Jie turėjo plaukti 400 metrų. Vėliau, pakeitę sportinius kostiumus, dalyviai sėdo ant dviračių ir numynė Griškabūdžio link. Prie dviratininkų prisijungė ir naumiestietis Gedeminas Dovydaitis, nedalyvavęs plaukimo rungtyje. Nusėdus nuo dviračių, vyrams reikėjo nubėgti 6 km. atstumą palei Valiulių tvenkinį.
Šiais metais nugalėtojo vardą iškovojo šakietis Marius Pavalkis, triatlono distanciją įveikęs per 1 val. 21 min. 35 sek. Jam atiteko dar du prizai: jauniausio dalyvio ir geriausiai pasirodžiusio šakiečio nominacijos. Antrą vietą užėmė vilnietis Algimantas Bačkys (1: 24:00 val.), trečias bendrą distanciją užbaigė kaunietis Ignas Andrijauskas (1:37:15 val.).
Džiugu, kad ne ką mažiau savo rezultatais jaunimui nusileidžia mūsų sporto veteranas naumiestietis Gedeminas Dovydaitis. Jam buvo įteiktas prizas, kaip vyriausiam varžybų dalyviui.
Pasibaigus varžyboms, sportininkai tradiciškai buvo pavaišinti šiupiniu bei gira. Tuo pasirūpino Girėnų bendruomenės centro moterys.
Girėnų bendruomenės centras be daugelio kitų veiklų dar dalyvauja projekte „Eismo saugumas bendruomenėse“ todėl varžybų metu Girėnų bendruomenės centro pirmininkė Irena Sakalauskienė pasirūpino ne tik dalyvių, bet ir žiūrovų saugumo ugdymu: varžybų metu jiems išdalino šviesą atspindinčias liemenes bei atšvaitus ir palinkėjo visiems saugaus važiavimo, taip pat laikytis kelių eismo taisyklių.

Irena Sakalauskienė, Girėnų BC pirmininkė

Joomla templates by a4joomla