Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

N4Šakių rajono BCA (2024.01-01 duomenimis vienija 38 BC (1842 narius).Barzdų seniūnijos BC-60, Bliuviškių BC-36, Briedžių BC-44,Degutinės kaimo BC-33, Gelgaudiškio BC „Atgaiva“-47, Bendruomenė „Slavikiečiai“-46, Gerdžiūnų BC-38 ,Girėnų BC-104, Griškabūdžio BC-47, Išdagų BC-30, Janukiškių BC-62, Keturnaujienos BC-35, Kidulių BC „Vinkšnupis“-35 K. Naumiesčio miesto ir seniūnijos BC „Santaka“-70, Kriūkų bendruomenės centras-42, BC „Tėviškė“- 81, Mikytų BC-41, Panovių kaimo BC-49, Plokščių BC-54, Ritinių BC- 41, Sintautų BC-65, Slavikų seniūnijos BC-51, Sudargo BC-55, Valiulių kaimo BC-21,Veršių BC-53, Voverių BC „Jotija“-39, Paluobių kaimo bendruomenė "Pagirys" -34, Baltrušių BC-71, Lukšių BC-57, Žvirgždaičių BC-87, Lekėčių bendruomenės asociacija-42, Goltybiškių bendruomenė-39, Voniškių BC-77, Lepšių kaimo kraštiečių bendruomenė -48, Šakiečių BC-15, Asociacija ,,Naumiestiečių sambūris“-31, Kubilių krašto BC-32, Patašinės kaimo BC-30.
Balandžio 27 d. 46 Šakių rajono bendruomenių asociacijos atstovų dalyvavo išvažiuojamajame visuotiniame ataskaitiniame susirinkime. BCA tarybos posėdyje buvo numatyta suteikti šiam renginiui kitonišką pravedimo formą. Pirmas mūsų sustojimas įvyko Kidulių dvare. Visus sutiko Kidulių „Vinkšnupio“ pirmininkė Zita Janulaitienė, kuri supažindino su dvaro ekspozicijomis, patalpomis. Po arbatėlės, smagu pasigirti, kad galėjome tai padaryti dvaro patalpose, nuvykome į Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centrą. Jaukioje, posėdžiams pritaikytoje salėje, pravedėm visuotinį susirinkimą. Bendruomenių centrų asociacijos (BCA) pirmininkė Grina Šnirpūnienė svarstymui pateikė organizacijos veiklos ir finansinę ataskaitas. Jos vienbalsiai patvirtinamos. Pirmininkė pateikė prašymą, kuriame išreikštas noras pasitraukti iš BCA pirmininkės ir tarybos pirmininkės pareigų. Nauja BCA vadove vienbalsiai išrinkta Išdagų BC pirmininkė Rasa Kopicė. Renginio metu buvo paskelbti BCA nominantai. Informacija apie nominantus bus pateikta atskiru straipsniu. Toliau mūsų laukė kelionė į Girdžius, kur dalyvavome edukacijoje „Sūrių džiazas“.

Įvertintintos paraiškos pagal Nevyriausybinių organizacijų veiklos stiprinimo 2023–2025 metų veiksmų plano 2.1.1.1 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“. Priemonės tikslas – skatinti gyvenamųjų vietovių bendruomenių savarankiškumą tenkinant socialinius jų narių (gyventojų) poreikius, stiprinti narių (gyventojų) sutelktumą ir tarpusavio pasitikėjimą, bendruomeninę veiklą, sudaryti sąlygas bendruomeninėms organizacijoms dalyvauti priimant sprendimus dėl bendruomenių narių (gyventojų) socialinių ir viešųjų poreikių tenkinimo. Šiai priemonei įgyvendinti 2024 metais iš valstybės biudžeto Šakių rajono savivaldybei skirta 17419, 00 eurų.
Finansavimą gavo:
1. Baltrušių BC „ Krepšinio varžybos 3x3“- 950, 00 Eur;
2. Gelgaudiškio BC „Atgaiva“„Viešųjų erdvių ir stovyklaviečių tvarkymas Gelgaudiškio dvaro parke“-1360,00 Eur;
3. Patašinės kaimo BC „Patašinės kaimo bendruomenės viešųjų erdvių tvarkymas“-1274, 00 Eur;
4. Voverių BC „ Jotija „Voverių bendruomenės centro viešųjų erdvių atnaujinimas“-1230, 00 Eur;
5. Kriūkų BC „Gėris vaikams“-1130,00 Eur;
6. Kudirkos Naumiesčio BC „Santaka“„Patalpų pritaikymas bendruomenės poreikiams‘-1308,00 Eur;
7. Lekėčių bendruomenės asociacija „Bendruomenę telkianti tradicinė, jubiliejinė Lėkėčių miestelio šventė „Mėlynių festivalis“ -1091, 00 Eur;
8. Lepšių kaimo kraštiečių bendruomenė „Viešųjų erdvių pritaikymas viešam bendruomenės naudojimui“- 1286, 00 Eur;
9. Plokščių BC „Mes prie Vaiguvos užaugę - 945, 00 Eur;
10. Keturnaujienos BC „Bendruomenės patalpų šildymo sistema“-1107,00 Eur;
11. Bendruomenė „Slavikiečiai“ „ Oninių šventės tradicijų išsaugojimas“- 886,00 Eur;
12. Klubas „Sudargo piliakalnių aidai“„Sudargo krašto stiprybė gamtos, istorijos ir žmogaus harmonijoje“- 964, 00 Eur;
13. Girėnų BC „Šokis mus vienija“-1014, 00 Eur;
14. Šakiečių bendruomenė „Bendruomenės telkimas kuriant ir formuojant Šakių miesto įvaizdį I“- 1000, 00 Eur;
15. Ritinių BC „Aplinka – bendruomenės veidrodis“ - 1000,00 Eur;
16. Žvirgždaičių BC „Žvirgždaičių bendruomenės sutelktumo stiprinimas“- 874, 00 Eur.

FB IMG 1712506998632Seniau žmonės Velykas švęsdavo visą savaitę, kurią užbaigdavo Mažosios Velykėlės, dar vadinamos Vaikų Velykomis. Šios būdavo skirtos išskirtinai mažųjų džiaugsmui, pramogoms ir dovanoms.
„Jei per Velykas šventėje dalyvauja visi, tai per Atvelykį kiaušinius margina, daužo ir ridena tik vaikai. Tik jiems pastatytos ir papuoštos sūpynės. Yra sakoma: „Kas supsis sūpynėse per Atvelykį – visus metus bus .
Nuriedėjo Vaikų Velykėlės ir Gerdžiūnų bendruomenėje kartu su Ciceliuke. Sulaukėme vaikučių net iš užsienio, kurie sugrįžta pasisvečiuoti pas močiutę ir iš rajono centro, kurie neabejingi savo kaimui, ir iš pajūrio, kurie taip pat puoselėja ir palaiko savo krašto tradicijas, o dar smagiau, kad ir kaimynai iš kitos bendruomenės kartu švęsti neatsisako ir užsuka pas mus. Šokom, trypėm ir dainavom, Lapės (Erika Petkūnaitė) vaišių ragavom, Zuikio Puikio (Dovilė Kibildienė) ausytėmis užkandžiavom. Visi kas judėjo, kas tik krutėjo buvo apdovanoti lauktuvėmis (Gerdžiūnų bendruomenė).
O už tai, kad ši šventė tokia linksma buvo, turime padėkoti Šakių rajono savivaldybei, kuri skyrė lėšas edukacijai (Šakių rajono savivaldybės bendruomeninių organizacijų finansavimo konkursas). Dekoracijomis pasirūpino Gerdžiūnų laisvalaikio salės darbuotoja. Smagu, kai kartu sukuriame patys sau šventę. Ačiū visiems, kurie atėjo, neliko abejingi Lietuvių liaudies tradicijoms ir papročiams, o kartu sukūrėme jaukų, šiltą pasibuvimą.

Loreta Balsienė, Gerdžiūnų bendruomenės pirmininkė

20240407 153631Atvelykis arba Vaikų velykėlės Girėnuose vyksta kasmet. Į šią šventę balandžio 7 d. rinkosi vaikai su tėveliais, kur jų laukė Velykų bobutė. Ji pasveikino visus šventės dalyvius su gražiausia ir laukiamiausia pavasario švente, papasakojo apie Velykinių kiaušinių spalvų reikšmes, kitus Velykų simbolius ir papročius. Daug juoko, gerų emocijų sukėlė įvairūs žaidimai, kiaušinių ridenimas, mįslių minimas, žiedų mėtymas, didžiojo kiaušinio puošimas. Po nuotaikingų užsiėmimų, apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis su šypsenomis ir gera nuotaika visi dalyviai sėdo prie stalų ragauti gaspadinių išvirtos sriubos.

Irena Sakalauskienė, Girėnų BC pirmininkė

1Bendruomeninių organizacijų (toliau-BO) veiklą apibrėžia Bendruomeninių organizacijų plėtros įstatymas (2018m. gruodžio 13 d. Nr. XIII-1774, Vilnius). Šio įstatymo tikslas – kurti palankią aplinką bendruomeninėms organizacijoms, užtikrinti tinkamas jų, kaip pilietinės visuomenės ir vietos savivaldos svarbios dalies, veiklos ir plėtros sąlygas. Jis nustato bendruomeninių organizacijų plėtros politikos formavimo ir įgyvendinimo principus, valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų bendradarbiavimo su bendruomeninėmis organizacijomis ir kitas bendruomeninių organizacijų veiklos sąlygas, skatinančias bendruomeninių organizacijų plėtrą.
Šio įstatymo rėmuose Šakių savivaldybėje veikia Bendruomeninių organizacijų taryba (toliau - BOT), kurią sudaro savivaldybės institucijų ir įstaigų atstovai bei bendruomeninių organizacijų, veikiančių savivaldybės teritorijoje, atstovai. Savivaldybės bendruomeninių organizacijų taryba:
1) teikia pasiūlymus savivaldybės institucijoms dėl savivaldybės teritorijoje veikiančių bendruomeninių organizacijų veiklos skatinimo;
2) teikia siūlymus išplėstinei seniūnaičių sueigai dėl atstovų, deleguojamų į pretendentų į seniūno pareigas konkurso komisijos narius, ir dėl atstovų, deleguojamų dalyvauti savivaldybės tarybos sudaromų komitetų, darbo grupių, komisijų darbe;

Joomla templates by a4joomla