- Informacija
- Kategorija: Projektinė veikla
- Peržiūros: 7
2024 m. bendruomenė „Slavikiečiai“ teikė paraišką gauti paramą pagal Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisyklių I veiklos sritį „Kaimo bendruomenės materialinės bazės sukūrimas arba stiprinimas“.
Pagrindinis tikslas - gerinti bendruomenės ,,Slavikiečiai" materialinę bazę, suteikiančią technines galimybes dalyvauti lauko šventėse, renginiuose bei skatinti vykdomas veiklas. Paraiška buvo patvirtinta ir parama gauta materialinės bazės gerinimui. Dėka šio projekto buvo įsigyta: palapinė (3x6 m), 4 sulankstomi stalai, 6 suolai, projektorius, projektoriaus ekranas, projektoriaus kuprinė, projektoriaus stovas, nešiojama kolonėlė ir belaidis mikrofonas.
Džiaugiamės, kad buvo galima pasinaudoti šia galimybe ir įsigyti priemones, kurios reikalingos mūsų bendruomenei dalyvaujant renginiuose ir rengiant juos. Pirmoji šventė, kurioje galėjome dalyvauti pilnavertiškai naudodami jau savo inventorių – rudens šventė „Zanavykų obuolinės“ Šakiuose. Joje bendruomenė „Slavikiečiai“ šurmuliavo po savo 3x6 m patogiai išskleidžiamoje palapinėje. Čia vyko šventės svečių priėmimas, vaišinimas, bendravimas ir prekyba. Patogiam bendruomenės narių įsikūrimui ir prekybai buvo panaudoti stalai ir suolai, įsigyti pagal minėtą paramą. Prekiaujama buvo bendruomenės narių Eglės ir Juliaus šeimos verslo „50 arų darbo ir džiaugsmo“ produkcija, ūkininko Giedriaus ūkyje užaugintų bulvių naminiais traškučiais, Tautkevičių pieninių karvių ūkio sūriais, bendruomenės jaunosios kartos keptais ir virtais naminiais gaminiais. Nariai pasinaudojo tokiu šventės formatu ir prekiavo naminiais gaminiais. Tai jau buvo antra rudens šventė bendruomenei „Slavikiečiai“ ir šioje dalyvauti buvo kur kas paprasčiau, nes pagrindines priemones tam jau buvome įsigiję.
- Informacija
- Kategorija: Projektinė veikla
- Peržiūros: 268
Panaudojus Nacionalinės paramos kaimo bendruomenėms ir Savivaldybės biudžeto lėšas šią vasarą bendruomenės centras ,,Tėviškė" įgyvendino projektą ,,Poilsio zonos atnaujinimas Liepalotuose". Projekto tikslas – atnaujinti 2015 m. įrengtą poilsio zoną kaimo gyventojų poilsiui ir turiningam laisvalaikio praleidimui, gerinti gyvenimo kokybę, sukuriant patrauklią, saugią, gyventojų poreikius atitinkančią aplinką, bendruomenę sudominti skaitymo manija. Projekto uždaviniai - pastatyti knygų namelį ir suolą, įsigyti traktoriuką viešosios erdvės priežiūrai.
Mūsų kaime neliko mokyklos, nėra kultūros centro, bendruomenės namai ir erdvė aplink juos tapo pagrindine žmonių susibūrimo vieta. Prieš kelis metus buvo uždaryta ir Liepalotų biblioteka. Bendruomeniečiams kilo idėja poilsio zonoje įrengti skaitymo erdvę, pastatant patogų suolą ir knygų namelį - miniatiūrinę bibliotekėlę, kurioje būtų galima rasti įvairių knygų. Jas paaukotų gyventojai. Knygomis dalintųsi skaitytojai, jas palikdami namelyje ir pasiimdami kitų jau perskaitytas knygas.
Buvo atlikta aplinkinių kaimų gyventojų žodinė apklausa, kuri patvirtino projekto reikalingumą. Valdybos nariai nutarė siūlyti visuotiniam bendruomenės centro susirinkimui dėl paramos paraiškos teikimo. Visuotinio susirinkimo metu buvo vienbalsiai nutarta teikti paraišką ir už viso projekto įgyvendinimą numatytų veiklų įvykdymą pagal planą ir projekto įgyvendinimo rodiklių pasiekimą bus atsakinga bendruomenės centro pirmininkė ir valdybos nariai. Prie projekto įgyvendinimo prisidėjo bendruomenės centro nariai ir vietos gyventojai.
- Informacija
- Kategorija: Projektinė veikla
- Peržiūros: 68
Bendruomenė ir jų projektai - neatsiejami dalykai. Štai ir atėjo projekto „Masinančios patirties pasidalinimo valandos: pamatyk, pabandyk, pritaikyk“ (Nr.NPKB-24-R-492), finansuoto pagal Lietuvos Žemės ūkio ministerijos priemonės Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklos III sritį „Renginių (mokomųjų renginių arba vizitų, renginių Lietuvos Respublikos Seimo ir (ar) savivaldybės, kurioje veikia organizacija, paskelbtoms metų temoms garsinti, minėti) organizavimui“ apibendrinimo valanda. Gauta parama projekto „Masinančios patirties pasidalinimo valandos: pamatyk, pabandyk, pritaikyk“ vykdymui iš Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos 4 000,00 Eur (paramos intensyvumas – 89,99 %). Projektą bendrafinansavo Šakių rajono savivaldybė 445,00 Eur suma.
Projekto tikslas - organizuoti išvažiuojamą mokomąjį renginį gerosios patirties edukacijų vedimo klausimais.
Todėl ankstyvą rugpjūčio 23 dienos rytą 50 išvažiuojamo mokomojo renginio dalyvių susibūrė į kelionę Žemaitijos link. Jų tarpe buvo įvairių visuomenės sektorių dalyvių: bendruomenių, amatininkų, verslininkų ir rajono ūkininkų atstovų. Visus juos viliojo noras edukacijų metu pamatyti, pabandyti ir pritaikyti gautas žinias bendruomeninėse veiklose.
Kretingos tradicinių amatų centre susipažinome su saldainių gaminimo tradicijomis, pamatėme visą šio skanėsto gaminimo procesą, patys savo rankomis gaminome spalvotus karamelinius saldainius, gražiai juos įpakavome. Smagu, kad nereikėjo rūpintis lauktuvėmis. Jos jau buvo mūsų rankose.
- Informacija
- Kategorija: Projektinė veikla
- Peržiūros: 43
Rugpjūčio 25 d. Gerdžiūnų bendruomenė Sutkų kaime organizavo renginį Baltijos kelio 35 – osioms metinėms paminėti. Prieš renginį sutkiečiai paminėjo 200-ąsias Sutkų Švč. M.Marijos Belaisvių vaduotojos bažnyčios metines. Gerdžiūnų bendruomenės tarybos narė Onutė Rakauskienė parengė ir skaitė pranešimą "Baltijos kelias - kelias namo". Visi, kaip ir prieš 35-erius metus, laikydami kardelius ir susikibę už rankų, nutiesėme vienybės ir vilties kelią. Baltijos kelias – vienas iš svarbiausių istorinių įvykių Baltijos valstybių istorijoje. Šiandien mums Baltijos kelias – tai laisvė gyventi ir kurti. Tai lietuvių, latvių ir estų siekių bei vilčių įkūnijimas, vienybės išraiška, tapusi lemiamu posūkiu kelyje į nepriklausomybę. Šia proga išleistas ir leidinys apie Sutkus ir sutkiečių nueitą kelią per 35 - erius laisvės metus. Leidinys išleistas 100 vnt. tiražu ir įteiktas labiausiai Sutkų kraštui nusipelniusiems ir savo kraštą garsinusiems, bei finansinę paramą skyrusiems žmonėms.
Kodėl čia, Sutkuose? Kodėl apie Sutkus ? Sutkai turtingi ne tik savo geros valios žmonėmis, bet ir Sutkuose stovi paminklas su Laisvės statula, kurį pastatė sutkiečiai 2028 m. metais, minėdami 10 – ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines. Jis nebuvo sunaikintas ir okupacijos metais. Prie šio paminklo sutkiečiai buriasi paminėti Lietuvos valstybei reikšmingas datas bei sukaktis. Sutkai nedideli, bet ypatingi – kraštas turtingas talentingų, draugiškų, geranoriškų žmonių, kurie tarsi bitelės susispiečia Gerdžiūnų bendruomenės avilyje, kur apstu idėjų, sutelktumo, bendruomeniškumo, gimstančių ir įgyvendinamų gražių sumanymų. Dėl atsidavusių, savo kraštą mylinčių žmonių kuriamos galios, šiandien čia švenčiame ir minime gyvenimą. Tad ir toliau kiekvienas neškime po lašelį medaus į Sutkų kaimo korį. Tebūna visiems sveika ir saldu kasdien. Pro šalį vykstančiam miela bei malonu užsukti, o išvykusiam visada rusena noras sugrįžti. Juk tai mūsų kraštas!?
- Informacija
- Kategorija: Projektinė veikla
- Peržiūros: 114
Pernai Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) sukūrė sumaniųjų kaimų strategijų įgyvendinimo modelį. Jį Europos Komisijos ir nepriklausomi ekspertai įvertino kaip vieną pažangiausių visoje ES. ŽŪM numatė skatinti kaimuose skaitmenizaciją, energetinį efektyvumą, inovatyvių paslaugų plėtrą,– taigi norima atverti kaimą naujovėms ir inovatyvioms technologijoms.
Pasak viceministro E.Giedraičio, įgyvendinant Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano investicinę priemonę „Sumanieji kaimai“ išlieka svarbus vietos veiklos grupių ir partnerių bendradarbiavimas.
Su VVG projektuose gali dalyvauti savivaldybių administracijos, savivaldybių tarybų įsteigti juridiniai asmenys, fiziniai asmenys, ne jaunesni kaip 18 metų amžiaus, viešieji ir privatūs juridiniai asmenys, tame tarpe ir užsiimantys žemės ūkio, maisto produktų gamyba ir (arba) perdirbimu ir (arba) rinkodara atitinkantys MVĮ keliamus reikalavimus, nurodytus Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme, mokslo ir mokymo įstaigos, fiziniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio, maisto produktų gamyba ir (arba) perdirbimu ir (arba) rinkodara, savo vardu įregistravę ūkininko ūkį ir valdą.
Tačiau, anot viceministro, sumanymai turi keliauti „iš apačios į viršų“, nes niekas kitas geriau nežino bendruomenės poreikių, kaip patys gyventojai. Todėl ir yra numatyta, kad VVG yra pagrindinės „Sumanaus kaimo“ strategijos rengėjos, pareiškėjos ir administratorės.
„Anksčiau ir pats vadovavau vietos veiklos grupei „Nemunas“. Mes buvome sumanę projektą – norėjome uždarytos mokyklos pastatą pritaikyti bendruomenės reikmėms. Padarėme viską – apskaičiavome išlaidas, parengėme projektą, bet savivaldybė ėmė ir jam nepritarė – neįžvelgė prasmės. Taigi sumanymas žlugo“, – prisiminė E.Giedraitis.
Pasak jo, būtent vietos savivalda atlieka svarbų vaidmenį kuriant pažangą sumanaus kaimo projektuose.