Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

unnamedNorime įvertinti ir pagerbti savanoriškoje veikloje labiausiai pasižymėjusius, daug nuveikusius bei įkvėpimu savo kaimo ar viso krašto bendruomenei tapusius asmenis, todėl kviečiame kaimo bendruomeninių ir jų skėtinių organizacijų, vietos veiklos grupių narius bei kitus kaimo gyventojus dalyvauti konkurse „Mūsų bendruomenės savanoris“ ir siūlyti kandidatus nominacijoms. Konkursas organizuojamas Savanorystės metams paminėti.
Nominacijų kategorijos:
1. Nominacija „Už įkvepiantį įsitraukimą“;
2. Nominacija „Už novatoriškumą ir kūrybiškumą“;
3. Nominacija „Už universalumą ir įvairiapusiškumą“;
4. Nominacija „Jaunasis bendruomenės savanoris“;
5. Nominacija „Už telkiančią lyderystę“;
6. Nominacija „Už ilgametę savanorystę“.
Konkurso „Mūsų bendruomenės savanoris“ laimėtojai bus pagerbti ir apdovanoti baigiamajame konkurso renginyje 2022 m. spalio-lapkričio mėn.
Užpildykite konkurso „Mūsų bendruomenės savanoris“ kandidato anketą ir iki spalio 10 d. siųskite el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..
Daugiau apie konkursą ir kandidato anketą rasite čia: https://www.litfood.lt/naujien...
Daugiau informacijos: tel. +370 686 25463, +370 685 87511 Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra

2022-09-30 d. 14 val. Sudarge Melno taikos sutarties 600 metų sukakties minėjimas

,,Istorija yra gyvenimo mokytoja“( Romėnų politikas, filosofas Ciceronas, pr.m.e.)

Karžygys Sudargas mūsų praeities ir dabarties sargasVisas Sudargo kraštas ‒ tai ir gamtos, ir politinio Europos žemėlapio apribotas 68,14 kvadratinių kilometrų ploto administracinis žemės kampelis ‒ seniūnija. Šiaurinę šios teritorijos dalį apglėbusi saugo didžiausios ir gražiausios Lietuvos upės Nemuno juosta, rytinę ir pietinę ‒ mažesni ar didesni spygliuočių miškų gojai, savo žalias garbanas aukštokai iškėlę virš dirbamų laukų. Pietvakariniu savo pakraščiu Sudargo apylinkės prigludusios prie sūduvių numylėtosios Šešupės, skubančios savo vandenis Nemunui atiduoti. Tuose laukuose randa sau darbo ir didesni ar visai mažučiai upeliukai. Tarp jų ‒ ir Jotija, savo pavadinimu mums primenanti, kokiam etniniam regionui kadaise priklausė Sūduva.
Vakarinė vietovės riba yra apibrėžta Lietuvos valstybės sienos su Rusijos administruojamu Karaliaučiaus kraštu . Ši siena delimitacijos būdu (ribų nustatymas neženklinant) buvo nustatyta dar karaliaus Mindaugo laikais ( XIII a.). O po Melno taikos sutarties pasirašymo 1422‒09‒27 d., atėjus kitam jos ženklinimo periodui ‒ demarkacijai ( atribojimas ir valstybės sienos paženklinimas spec. ženklais), (XV a.), ji išlaikė beveik tas pačias Mindaugo lakų ribas.
Iš kur ši vietovė atsinešė Sudargo vardą? Deja, nėra tikrų žinių, kaip ji vadinosi senaisiais laikais, ir apie tai mes galime tik paspėlioti. Mat iš penkių Sudargo piliakalnių vienas vadinamas Vorpiliu. Tai yra aiškus vedinys iš žodžio voruoti. O žodis voruoti, manoma, kadaise turėjęs tokią savo reišmę ,,saugoti aptveriant“. Rytų Lietuvoje ir dabar sakoma, pvz.: voruoti aveles; ant nakties gerai apvoruojam gyvulius; apsivoruojam nuo vagių. Tai reiškia bet kokią apsaugą, sargybą. Todėl spėjama, kad Sudargo Vorpilis (iki šiol taip vadinasi vienas piliakalnis) atitinka savo paskirtį. Tuo labiau, kad toks pavadinimas yra plačiau paplitęs ir visur jis susijęs su saugojimu. O pavadinimas Sudargas, manoma, šiai vietovei pasiliko nuo XIII ‒ XIV amžių sandūroje čia gyvenusio stambaus feodalo ir narsaus karvedžio, vadovavusio Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Vytenio pulkams iki lemtingojo krųžiuočių užpuolimo ir tvirtovės sunaikinimo 1317-06-24 d. Spėjama, kad to mūšio netu karvedys Sudargas žuvo mūšyje.

DSC 5304 1Tradicinis POEZIJOS RUDENĖLIS ir vėl sulaukė Šakių literatų eilių, šiemet apie gamtą, augalus. Mat Kurynės parke (Kurynės dendrologinis rinkinys, Juškakaimių k., Slavikų sen.) minėjome ypatingą datą – prieš 30 metų buvo pradėtas kurti parkas. Dėka šeimininko ir įkūrėjo – Zigmo Naujokaičio ir jo šeimos – parkas vilioja ne tik savo augalų, skulptūrų įvairove, bet yra vienintelis Sūduvoje privatus ir saugomas valstybės.
Kurynės dendrologinis rinkinys, lankytojų vadinamas Kurynės parku, užima 6,80 ha plotą.
Čia auga daugiau nei 600 dekoratyvinių medžių ir krūmų, per 330 jų rūšių ir formų. Parkas suskirstytas į devynias dalis. Pirmosios trys – Parko pradžia, Plautupio sodas, Klėtelės sodas. Jose auga Saržento obelis, kašmyrinis šermukšnis, baltasis šilkmedis ir kiti augalai.
Dar neperėjus Siesarties upelio – Įkalnė ir Lanka. Jose rasime balzaminį kėnį, dviskiautį ginkmedį, cukrinį klevą, apskritalapį smaugiką ir kt. augalų. Čia, šių metų pavasarį pastatyta nauja „Angelo“ skulptūra. Jos autorius Andrius Bieliukas. Už pėsčiųjų tilto per Siesartį prasideda dalis „Už brastos“. Čia auga 8-ios sodinių grupės, stovi Baublys. Estrados sodas yra vakarinėje Siesarties kilpos pusėje. Joje – estrados aikštelė su kunigaikštienės Birutės ir mažu Vytautu Didžiuoju skulptūra ir 8-ios dekoratyvinių krūmų bei medžių grupės.
Likusį vakarinį pakraštį užima Šilelis. Devintoji parko dalis – Šlaitai, juosiantys šilelį iš kitos upelio pusės. Parko klėtelėje – kraštotyros muziejus: eksponuojami paveikslai, senoviniai žemėlapiai, Slavikų krašto istorija. Akį traukia ir mažutė altana.

Kreipiuosi dėl knygos „Zanavykija zanavykų lūpomis“ parėmimo. Knygoje remiamasi zanavykų šviesuolių vyskupų Justino Staugaičio ir Pranciškaus Būčio, Vasario 16-osios Akto signataro Saliamono Banaičio, ELTOS pirmojo vadovo Valentino Gustainio, Prano Mašioto, Jono Jablonskio, poeto P. Vaičaičio brolio Juozo, prof. J. Pikčilingio, rašytojų A. Bernoto, P. Orintaitės, S. Tamulaičio bei kt. prisiminimais ir pasakojimais (spausdinta ir archyvine medžiaga) apie Zanavykijos kraštovaizdį, istoriją, gyvenseną, žmonių būdą ir papročius, tarmę ir pirmąsias zanavykų (P. Marcinsko, A. Tatarės, P. Vaičaičio) knygas.
Knygos apimtis apie 400 p., ji gausiai iliustruota ne tik kraštovaizdžio, įvairių paminklų nuotraukomis, bet ir buities detales atskleidžiančiais vaizdais. Numatomas tiražas – 500 egz. Spausdinimo darbai kainuos apie 5 000 Eur. Leidinį parėmė Šakių savivaldybė, skyrė 1 000 Eur. Leidinio savikaina bus apie 20 Eur, tokia kaina bus galima ją įsigyti per knygos pristatymus.
Paramą galima teikti pavedimu UAB leidykla „Žuvėdra“, nurodant: Giedrės Čepaitienės knygai „Zanavykija zanavykų lūpomis“. A/s Nr. LT53 7044 0600 0102 1621, SEB bankas, kodas 70440.
Jei paremtų organizacija, pageidaujant į knygą galima įdėti jos logotipą ar reklamą.
Su visais, suteikusiais bent 20 Eur. paramą, paramą bus susisiekta ir padovanota knygų su autorės padėka.

Profesorė Giedrė Čepaitienė

Šakių bendruomenės yra išskirtinės prasmingais darbais, tradicijomis, išradingumu. 2022 metai – Savanorystės metai. Siekdami pažinti ir skleisti rajono bendruomenių unikalumą, savitumą, kviečiame dalyvauti tradiciniame fotonuotraukų konkurse „Bendruomeninių veiklų akimirkos“.
Konkursas vyks nuo rugsėjo 1 d. iki spalio 14 d. Konkurse gali dalyvauti Šakių rajono bendruomenės. Nuotraukas (skaitmeniniu formatu) su užpildyta informacija siųskite el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..
Bendruomenės gali siųsti po 2-5 nuotraukas, kurias panaudosime filmo apie Šakių bendruomenių veiklą kūrimui. Su nuotraukomis reikalinga ši informacija: nuotraukos pavadinimas; trumpas kiekvienos nuotraukos aprašymas (1-3 sakiniai); informacija apie dalyvį (dalyvio vardas ir pavardė, atstovaujamos bendruomenės pavadinimas, kontaktinė informacija (tel.nr., elektroninis paštas).
Nuotraukos taip pat bus vertinamos Šakių BCA socialinio tinklo Facebook paskyroje. Kiekvienas socialinio tinklo lankytojas galės balsuoti už bet kurią jam patikusią konkursinę nuotrauką, paspausdamas „patinka“.
Unikaliais BCA įsteigtais prizais už originaliausią nuotrauką bus apdovanotos 3 bendruomenės. Vieną nuotrauką išrinks BCA taryba, o kitas dvi – daugiausiai „patinka“ paspaudimų socialiniame tinkle sulaukusios bendruomenės nuotraukos.
Kilus klausimams dėl dalyvavimo konkurse, prašome kreiptis į Audrą Atažanovienę, tel.868382077 arba e.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

BCA informacija

Joomla templates by a4joomla