Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Asociacijos ataskaita 2023 724x1024Jau laikas bendruomeninėms organizacijoms (BO) rengti, tvirtinti ir teikti Registrų centrui finansines ir veiklos ataskaitas už 2023 m.
Svarbu atkreipti dėmesį, jog ataskaitos būtų parengtos teisės aktų nustatyta tvarka.
Metinių finansinių ataskaitų rinkiniai bei veiklos ataskaitos turėjo būti patvirtinti narių visuotiniame susirinkime iki balandžio pabaigos (ataskaitas reikia pasitvirtinti per 4 mėn. nuo finansinių metų pabaigos).
Patvirtintas metinių ataskaitų rinkinys/metinė ataskaita Registrų centrui pateikiama per 30 dienų nuo jo patvirtinimo momento (pateikiama RC ne vėliau kaip iki gegužės 30 d.)
Jums parengtos atmintinės. Nuoroda į atmintines - https://www.ngo.lt/nvo-ataskaitos/

LKBS informacija

426438924 122127200036121592 4405635989661153269 nSu dideliu triukšmu ir šurmuliu nuskambėjo Patašinėje Užgavėnių šventė. Su velniais, raganomis, čigonais ir visomis kitomis būtybėmis, buvo aplankyta nemažai kiemų. Žinome, kad jei per Užgavėnes gerai ir sočiai valgysi, būsi sotus ir stiprus visus metus. Kiekviename kieme buvome svetingai sutinkami ir vaišinami. Nors ir buvome sotūs, bet atsisakyti Užgavėnių valgių ir palikti ant stalo negalima. Šį paprotį visi žinojome. Triukšmingais šokiais ir dainomis vijom žiemą! Žaidėm žaidimus ir deginom Morę. Visada smagu ten kur kuriamos ir išlaikomos bendruomenės tradicijos!

Patašinės kaimo BC informacija

405086346 723579006420009 3970936874043123190 nSausio 28 d. „Tėviškės“ bendruomenės centre pristatytas Šakių 2024 metų kalendorius. Šviesos knyga pasakoja apie žmones, kurių gyvenimo vertybės liudija jų svajones ir prasmingus darbus. Oriai, jaukiai ir skambiai dvidešimt penktą kartą pristatytas Šakių 2024 metų kalendorius, kurį šiltai pateikė mielos draugės Lina Ėringienė ir Ona Jasinskienė. Jos turi jėgos ,,įsukti” į galingą šviesos, atminties ir gerumo verpetą. Visi dalyvavę renginyje taip pat džiaugėsi ir Liepalotų kaimo kapelos ir muzikantų koncertu. Kartu dainavo, lingavo ir audringai plojo... Nuostabus renginys.

Stasė Kepalavičienė, Liepalotai

Lietuvos Respublikos Seimas, atsižvelgdamas į istorinės, politinės, sociokultūrinės atminties išsaugojimo svarbą ir 2024 metais minimas Lietuvos valstybei svarbių įvykių, asmenybių sukaktis ir kitas atmintinas datas;
Kviečiama 2024 metais minėti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų Pacų, Imanuelio Kanto, Antano Macijausko, Teodoro Balno, Onos Šimaitės, Petro Paulaičio, Jono Žemaičio-Vytauto, Vincento Vėlavičiaus, Povilo Morkūno-Rimanto, Prano Račiūno, Donato Banionio, Lietuvos olimpinio judėjimo, Žemės ūkio akademijos ir žemės reformos, Antano Vivulskio, Vietinės rinktinės, Partizaninio karo, Kauno ir Šiaulių getų likvidavimo, Tremties, Kengyro sukilimo, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio, Baltijos kelio, Lietuvos Respublikos ir Lenkijos Respublikos draugiškų santykių ir gero kaimyninio bendradarbiavimo sutarties metus;
Seimas priėmė Atmintinų dienų įstatymo pataisas, kuriomis nuspręsta papildyti ir patikslinti atmintinų dienų sąrašą.
Tarp svarbių pokyčių – į atmintinių dienų sąrašą įrašyta gegužės 15-oji – Respublikos diena. Lietuvai gegužės 15 d. yra svarbi ne tik todėl, kad šią dieną į pirmąjį posėdį susirinko pirmoji moderniųjų laikų Tautos atstovybė – Steigiamasis Seimas, bet ir dėl to, kad šią dieną jis apsisprendė dėl Lietuvos valstybei ir Tautai itin reikšmingo klausimo, t. y. priėmė rezoliuciją, kuria iškilmingai visų Lietuvos piliečių vardu proklamavo Lietuvos Nepriklausomybę, o Lietuvos valstybę paskelbė demokratine respublika. Pasak iniciatorių, šiuo sprendimu siekiama pabrėžti Lietuvos valdymo formos – respublikos ‒ tradiciją ir reikšmę.

Sausio 19 d. Šakių rajono bendruomenių atstovai dalyvavo VDU Žemės ūkio akademijos organizuojamuosiuose auditoriniuose mokymų tema „Kaimo bendruomeninių organizacijų finansinė apskaita ir atskaitomybė“. Mokymų tikslas - ugdyti ir tobulinti kompetencijas, būtinas suvokti finansinės apskaitos tvarkymo bei finansinių ataskaitų rengimo ypatumus kaimo bendruomeninėse organizacijose. 8 akademinių valandų mokymai neprailgo, nes juos įdomiai vedė Vytauto Didžiojo universiteto Bioekonomikos plėtros fakulteto Taikomosios ekonomikos, finansų ir apskaitos katedros vedėja doc. dr. Dalia Juočiūnienė.
Užsiėmimų metu klausytojams buvo suformuoti gebėjimai identifikuoti kaimo bendruomeninių organizacijų apskaitos ypatumus, kylančių problemų sprendimo būdus.

BCA informacija

Joomla templates by a4joomla