Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

20230122 160857Gamtoje kvepia alyvos, žydi morka, sirpsta avietės ir tyliai siūbuoja dažniausiai, rodos, nė nepastebimos pievų ar pakelės žolės. Retai į jas įsižiūrime, nebent žolelė gydomųjų galių turi. O kaip jų neturės, ant plyno lauko iškentusi ir šaltį, ir sniegą. Kai naudinga – tada jau ir ji verta mūsų dėmesio. Skiname, džioviname, bet ar pasigrožime tuo smulkučiu žiedeliu. Apie gyvenimą ir apie žmogų kalba žolynai – sustok, pasilenk ir iš jų mokykis buvimo. Sukamės amžinuoju gamtos ratu.
Girėnuose popietė "Prie arbatos". Su žolynų paslaptimis apie augalų gydomąsias savybes ir jų vartojimą mus supažindino mūsų bendruomenės narė Kristina Mockaitienė, kurią drąsiai galime vadinti žolininke. Išgirdome labai daug naudingos informacijos apie kiekvieną augalą. Sužinojome, kad kiekvienas augalėlis turi vienokių, ar kitokių gydomųjų savybių. Akimirksniu prabėgo laikas prie karštos žolelių arbatos puodelio. Nuoširdžiai ir šiltai pabendravome, pasidalinome žiniomis vieni su kitais.

Irena Sakalauskienė, Girėnų BC pirmininkė

SveikinimasMiestuose ir kaimuose besidarbuojančios bendruomenės šiandiena įprastas reiškinys. O juk tik 2002 metais Šakių krašte susibūrė 3 bendruomenių centrai – „pirmoji kregždė“ buvo Gelgaudiškio BC „Atgaiva“, jų pavyzdžiu pasekė kriūkiečiai ir Valiulių kaimo gyventojai. Žinia apie Šakių rajone susibūrusias pirmąsias bendruomenes, užkrečiančiai paveikė kaimus ir gyvenvietes. 2003 metais Šakių krašto žmonės aktyviausiai jungėsi ir steigė savo vietovėse bendruomenių centrus. Tais metais jų buvo įregistruota net 14. Sausio 20 d. įsiregistravo Kudirkos Naumiesčio bendruomenės centras „Santaka“, vasario mėnesį suskubo įregistruoti Įstatus 4 bendruomenės – Voverių bendruomenės centras „Jotija“, Degutinės, Panovių kaimų bendruomenės centrai bei Ritinių bendruomenės centras. Kovo mėnesį tai padarė Sudargo, Išdagų, Briedžių ir Keturnaujienos bendruomenių centrai. Balandžio mėnesį susibūrė Barzdų bendruomenės centras. Veršių bendruomenė centras Įstatus įregistravo gegužės mėnesį. Birželio mėnesį susitelkė bendruomenės centras „Tėviškė“. Gruodžio mėnesį suskubo registruotis Slavikų bendruomenės centras.
Susikūrusios bendruomenės turėjo savo viziją, matymą ir strategiją, kurlink pamažu žingsniuos. Tuo laikmečiu susibūrusioms bendruomenėms didžiausia problema buvo patalpos. Vieni glaudėsi mokyklose, kiti kultūros namuose, bibliotekose ar kitur rado prieglobstį. Juk bendruomenės centras - tai vieta, kurioje susirenka įvairaus amžiaus, skirtingo išsilavinimo, įvairios visuomeninės padėties žmonės, kurie čia ateina suvienyti savo žinių, jungti savo patyrimo ir noro šviestis, aiškintis bendras problemas ir dirbti dėl to paties tikslo ar tiesiog pabendrauti. Projektų dėka bendruomenės pritraukė lėšų ir pradėjo remontuoti, renovuoti gautas patalpas. Atsirado galimybė susirinkti, organizuoti mokymus, renginius, įvairias šventes.

325974447 713895266919037 2326922056394862495 nLiepalotų bendruomenei išreikšti pagarbą ir dėkingumą Laisvės gynėjams netrukdė ir lietingas oras bei vėjuota diena. Pilnutėlė salė šio krašto žmonių ir svečių. Pirmininkė Alvyra Janavičienė pasveikino visus su 2023 metais. Tylos minute pagerbėme Laisvės gynėjus. Pirmininkė informavo apie šiais metais planuojamus renginius Sekmines, BC "Tėviškė" 20-metį, bei projekto rašymą dėl žolės pjovimo traktoriuko įsigijimo. Vyravo gera nuotaika ir noras bendrauti ir džiaugtis.

S. Kepalavičienė, „Tėviškė“ valdybos narė

20221204 140740Gruodžio 4 d. Advento popietėje Liepalotų bendruomenės "Tėviškė" namai prisipildė Kalėdinės nuotaikos. Renginio metu skambėjo dainos. Kazlų Rūdos Plutiškių kultūros namų teatro kolektyvas "Pluta" vad. Žibutė Labutienė parodė spektaklį "Trys mylimos ". Iš pirmininkės Alvyros Janavičienės lūpų visiems susirinkusiems skriejo linkėjimai džiugiai sulaukti ateinančių švenčių. Džiugaus visiems Šv. Kalėdų laukimo linkėjo ir Lukšių seniūnas Vytautas Andziulevičius! Dalinamės šventės akimirkomis.

Stasė Kepalavičienė, Liepalotai

Su LVBOS pirmininkeLapkričio 25-26 d.d. Karpynėje (Raseinių r.) įvyko jungtinis Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos (LKBS) ir Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos renginys (LVBOS). LKBS organizavo mokymus tema: „Bendruomenininkas - Savanoris su pliusu", o LVBOS - konferenciją ,,Bendruomenių organizacijų tarybų pirmoji kadencija: patirtis, pasiekimai, problemos". Renginio metu buvo aptarta LKBS Savanorystės bei veiklos 20-mečio metai. Vakare vyko bendruomenininko dienos minėjimas. Tai buvo smagus bendravimas su kitų rajonų bendruomeniečiais. Šiame renginyje Šakių rajonui atstovavo Irena Šakėnienė (Šakių BCA) ir Danutė Burkšaitienė (Girėnų BC). Renginio svečiai negailėjo komplimentų bendruomeniečiams:
„Ką besakytų teisės aktai, Jūs kuriantys, buriantys, veikiantys SAVANORIAI!“
„Jūs - bendruomeninio autobuso kuras, be kurio autobusas nevažiuotų!“ Ir mes su tomis mintimis noriai sutinkame.

BCA informacija

Joomla templates by a4joomla