Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

01Gerdžiūnų bendruomenės centras dalyvauja VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos organizuojamame konkurse "Eismo saugumas bendruomenėse 2022-2023 m." Šio konkurso tikslas, šviesti bendruomenių narius saugaus eismo klausimais, siekiant mažinti keliuose nukentėjusių žmonių skaičių.
2022 m. Liepos 8 d. bendruomeniečiai leidosi į kelionę po kaimyninę Lenkiją, kurios metu buvo priminta segėti saugos diržus (skatinti vairuotojus ir keleivius naudoti saugos diržus ir vaikiškas specialias kėdutes, aiškinti, kad saugaus eismo įvykio metu saugos diržas padės išvengti rimtų sužeidimų). Kelionės dalyviams buvo paruoši ir išdalinti "Saugios kelionės bilietai", kuriuose pateiktais saugios kelionės informacija KET taisyklės, susijusios su informacija, apie tykančius pavojus kelyje ir visos kelionės metu: būti atidiems kelyje ir stovėjimo vietose (ugdyti eismo dalyvių kultūrą, atidumo, pagarbą vieni kitiems, atsakomybę už kitus, nedalyvauti eisme apsvaigusiems, būti matomiems tamsiu paros metu, priminti, kaip tas priemones naudoti. Susipažinome su bilieto informacija, pasiskirstėme į dvi komandas, o sustojus degalinėje išgerti kavos atsakinėjome organizavome viktoriną, kurios atsakymus buvo galima rasti saugios kelionės bilietuose. "Saugios kelionės bilietą" paruošė šio projekto vadovė Loreta Balsienė, informaciją padėjo surinkti Vilkaviškio rajono policijos komisariato pareigūnas Nerijus Sakadolskis.
Jolanta Puidokienė nuostabi gidė, geografijos mokytoja papasakojo, ką pamatysime, ką patirsime.

ĮdomuVĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija organizavo jau tradiciniu tapusį saugaus eismo konkursą „Eismo saugumas bendruomenėse 2020–2021 m.“. Jau vienuoliktus metus vykstančio ir vis daugiau bendruomenių įtraukiančio konkurso metu 126 bendruomenės iš 34 Lietuvos rajonų siekia atkreipti dėmesį bei edukuoti gyventojus saugaus eismo klausimais. Ir taip prisideda prie tikslo sumažinti nukentėjusiųjų skaičių keliuose.
Konkurso metu įvyko apie 400 įvairių bendruomenėse organizuotų renginių, 100 mokymų su Lietuvos policijos pareigūnais bei išdalinta daugiau kaip 5500 saugaus eismo priemonių padedančių būti lengviau pastebimiems kelyje.
Peržiūrėjus visų bendruomenių veiklas, jos buvo įvertintos ir apdovanotos 6 grupėse (atsižvelgiant į bendruomenės dydį). I grupėje nugalėtoja pripažinta Šiluvos bendruomenės Visuomeninė organizacija „Aušrinė“ iš Raseinių rajono; II grupėje – N. Elmininkų kaimo bendruomenė iš Anykščių raj.; III grupėje – Ukmergės raj. Siesikų miestelio bendruomenė; IV grupėje – Klaipėdos raj. Gribžinių bendruomenė; V grupėje (bendruomenių susivienijimai) – Panevėžio rajono bendruomenių sąjunga. VI grupėje (neformalios bendruomenės) – Jonavos Justino Vareikio progimnazija.

Akcija balandis 8Slavikų seniūnijos bendruomenės centras jau aštunti metai dalyvauja konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“. Nors šiais metais daugelio renginių tenka atsisakyti dėl pandemijos, tačiau stengiamasi prisitaikyti ir rūpintis bendruomenės saugumu.
Balandžio 19 d. vykdėme pavasarinę akciją, skirtą Saugaus eismo mėnesiui. Kartu su Šakių bendruomenės pareigūne Aušra Mockevičiūte Slavikuose dalinome šviesą atspindinčias priemones, diskusijų metu skatinome bendruomenę saugiai elgtis gatvėse ir keliuose, prisiminėme kelių eismo taisykles.

Renata Baltrušaitienė, Slavikų sen. BC

02Liepos 6-oji - vienintelė diena metuose, kada lietuviai, ne tik gyvenantys tėvynėje, bet ir po pasaulį pasklidę tautiečiai, tą pačią valandą užgieda „Tautišką giesmę". Mes, gotlybiškiečiai, rinkdavomės giedoti prie savo kaimo mokyklos, bet kai kaimo menininkas išdrožė ir pastatė skulptūrą „Kaimo spindulys"- jau keleri metai renkamės prie jo. Šiemet taip pat gausiai susirinkęs suaugusių ir vaikų būrys prie tautinės vėliavos iškilmingai sugiedojo „Tautišką giesmę". Bendras giedojimas kartu buvo mums ir dvasinis pakylėjimas, kartu ir kaimo bendruomenės sutelkimas į vieną būrį.
Tam būriui buvo svarbus ne tik kaimyniškas pabendravimas, bet ir saugaus eismo taisyklių kam pasikartojimas, o kam ir pasimokymas. Todėl kaimo seniūnaitė A.Atažanovienė pravedė saugaus eismo viktoriną dideliems ir mažiems. Užduotys buvo įdomios ir verčiančios prisiminti kelių eismo taisykles. Visi kaimo gyventojai buvo apdovanoti šviesą atspindinčiais atšvaitais. Seniūnaitė palinkėjo visiems būti atsargiems ir matomiems kelyje, taip pat supažindino su ateinančių renginių planu.

Gotlybiškių BC informacija

01Gotlybiškių bendruomenės centras pirmą kartą dalyvauja konkurse „EISMO SAUGUMAS BENDRUOMENĖSE 2020-2021m.“. Pirmas renginys buvo nuotolinis piešinių konkursas „SAUGUS EISMAS“ , kuris startavo balandžio 6 dieną (Saugaus eismo diena) ir tęsėsi iki balandžio 13 d. Piešiniai buvo rodomi facebook grupėje Gotlybiškiečiai, taip pat facebook Gotlybiškių bendruomenės paskyroje. Konkurse dalyvavo įvairaus amžiaus dalyviai. Nuo 4 iki 45 metų. Visuose piešiniuose akcentuojama, kad reikia laikytis kelių eismo taisyklių, pažinoti ženklus ir būti drausmingiems kelyje, saugoti vieni kitus. Pirmą vietą užėmė Justinas Navašinskas (4 metai), Antrąja vietą – Erika Keselytė (20 metų), trečiąją vietą - Karolis Tamašauskas (13 metų) ir Fausta Mačaitytė (13 metų).
Visi dalyviai buvo apdovanoti Lietuvos automobilių kelių direkcijos įsteigtais prizais.

Gotlybiškių BC bendruomenė

Joomla templates by a4joomla