Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Vizija NulisSiekiant „Vizijos nulis“ – nulio žūčių keliuose, praėjusį savaitgalį startavo iniciatyvos – #Segėk Atšvaitą ir #VairuodamasVairuok turas per Lietuvą. Turo pradžia rugpjūčio 29 d., buvo pažymėta Butkiškės kaimo bendruomenės švente, Butkiškės kaime (Raseinių r.).

Turo metu, organizatorių komanda ketina aplankyti dar 7 Lietuvos miestus ir kaimus. Kiekviename iš jų vyks šventiniai renginiai, kuriose žmonės turės galimybę dalyvauti iniciatyvų veiklose skatinančiose saugų eismą. Viena iš jų atšvaitų efektyvumo stendas, kurio pagalba, renginio dalyviai galės įsitikinti atšvaitų efektyvumu ir pamatys, kokie pavojai gresia nenaudojant šviesą atspindinčių elementų. Kita, ne mažiau svarbesnė veikla, vairuotojų reakcijos stendas, kuris suteiks galimybę savo kailiu išbandyti kokią neigiamą įtaką vairavimui daro naudojimasis telefonu ar apsvaigus nuo alkoholio.
Šių metų #Segėk Atšvaitą ir #VairuodamasVairuok turą globoja Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga.
„Vizijos nulis“ – nulio žūčių keliuose siekime kartu, – tokiu šūkiu turo organizatoriai kviečia eismo dalyvius atkreipti dėmesį į esamą situaciją ir prisidėti prie avaringumo Lietuvos keliuose ir gatvėse mažinimo. Turas – tai proga ne tik padėkoti pavyzdingiems eismo dalyviams, bet siekiančius to supažindinti su „Vizijos nulis“ misija ir pakviesti prisijungti prie gausios pavyzdingų eismo dalyvių šeimos. Dažnas pavyzdingas eismo dalyvis, elgdamasis kelyje atsakingai, gerbiantis kitus, tai atlieka jausdamas eismo dalyvio pareigą, tačiau nustemba sužinojęs, kad atsakingo pavyzdžio kelyje rodymas, iš tiesų yra milžiniškas indėlis žūčių keliuose mažinimui.
Iniciatorius - Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos.
Organizatorius - Vizija NULIS Akademija
Globėja - Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Plačiau apie renginį:
https://www.facebook.com/eismosaugumasbendruomenese/posts/2611757575753653

LKBS informacija

Renginio vedančioji IngridaSausio 12-osios popietę panoviečiai rinkosi prie atminimo laužo, kur buvo pagerbiamas žuvusių už mūsų laisvę gynėjų atminimas. Nors jau praėjo 29 metai nuo to laiko, bet tautos atmintis gyva bus tol, kol mes ją minėsime.
Šventę pradėjome eisena nuo kultūros namų, nešini Lietuvos trispalve ir degančiais fakelais, visi dalyviai patraukė link laužavietės. Renginys pradedamas Lietuvos himnu. Visus susirinkusius prie laužo pasveikino Panovių kultūrinių renginių organizatorė I. Jašinskaitė. Ji pasidalino įvykių liudininkų atsiminimais. Liepsnojantis laužas, skambanti patriotinė muzika sutelkė rimčiai, susikaupimui ir pokalbiams apie laisvės gynėjų auką bei nūdienos aktualijas. Panovių moterys, norėdamos atgaivinti to meto sąjūdžio dalyvių nuotaikas, plevenančio laužo fone vaišino karšta arbata ir gardžia koše.
Kadangi dalyvaujame „Saugus eismas bendruomenėse 2019“ konkurse, kurį organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, atvykusiems svečiams ir kaimo žmonėms dalinome saugaus eismo priemones: atšvaitus ir liemenes. Šie atributai būtini dėvėti tamsiu paros metu. Juk šiemetinė žiema yra itin pavojinga pėstiesiems. Šalikelėse nėra sniego sluoksnio, kuris sutemus pašviesintų aplinką ir pagerintų matomumą. Priminėme, kad esant tokioms aplinkybėms, atsakingai turi elgtis pėstieji. Žmogus su atšvaitu yra matomas maždaug 3 kartus didesniu atstumu.
2019 metais ir pirmasis žiemos mėnuo pasižymėjo tragiškų eismo įvykių gausa. Lietuvos kelių policijos duomenimis, 2019 m. lapkritį dėl pėsčiųjų padarytų KET pažeidimų įvyko net 44 proc. eismo įvykių, kuriuose žuvo žmonės.
Pėsčiųjų elgsenos taisyklių būtina mokytis nuo pat mažų dienų. Čia pavyzdį pirmiausia turėtų rodyti tėvai, sutemus į gatvę su atžalomis eidami tik prisisegę atšvaitus, pagal poreikį – ir dėvėdami ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais.
Dėkojame Šilgalių pasienio užkardos pareigūnams ir jų vadovams už dalyvavimą rengiant šį laisvės gynėjų atminimo renginį. Tai buvo gražus pasieniečių bendravimo su gyventojais pavyzdys.

BC informacija

Renginio akimirkos1Lapkričio 17 d. Slavikų Šv. Onos bažnyčioje parapijos klebonas kun. Donatas Rolskis aukojo Šv. Mišias už Eismo įvykiuose žuvusius.
Lapkričio trečiąjį sekmadienį, minime Pasaulinę dieną žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Kelyje, kaip ir gyvenime, esame ne vieni. Todėl mums keliaujant gyvenimu, o šiuo atveju, keliais ir gatvėmis būtinos taisyklės – Kelių eismo taisyklės, o kartu su jomis - savisauga, rūpestingumas, vienas kito saugojimas bei atsakomybė, savitarpio pagarba ir atsargumas. Tai, kad kelyje nesame saugūs, rodo nuolatinės eismo nelaimės visame pasaulyje, Europos Sąjungoje, mūsų šalies keliuose. Praėjusiais metais Lietuvos keliuose žuvo 62 eismo dalyviai, Šakių rajone – 2, o jau šiais metais Šakių rajono keliuose netekome 7 eismo dalyvių: puikios šeimos, jauno motociklininko, pėsčiosios, 2 dviratininkų, automobilio vairuotojo... Bendrai mūsų rajone šiais metais įvyko 177 eismo eismo įvykiai, kurių metu, be žuvusių, buvo sužalotas 41 eismo dalyvis. Net 11 eismo įvykių sukėlė neblaivūs vairuotojai.
Užduokime sau retorinį klausimą „Tad, ko reikia, kad būtume saugūs kelyje?“ Atsakymas, sutiksite, paprastas: reikia visų mūsų geros valios, noro ir pastangų rūpintis savo saugumu, paisyti nustatytos tvarkos kelyje.
Statistikos duomenimis, dėl vairuotojų kaltės įvyksta apie 70 procentų visų eismo įvykių. Saugaus važiavimo greičio nepasirinkimas, leistino greičio viršijimas – viena iš pagrindinių eismo įvykių priežasčių. Tai ypač būdinga jauniems ir nepatyrusiems vairuotojams, kurie pervertina savo galimybes ir nepaiso pavojų, tykančių kelyje. Vis dar labai aktuali ir skaudi problema Lietuvoje – neblaivūs, neturintys teisės vairuoti asmenys prie vairo, jų sukeliami eismo įvykiai.

Klebono kun. lauktuvėsVisą gruodžio mėnesį tęsiasi Adventas – tai prieškalėdinis susikaupimo, apsivalymo, pasiruošimo laikotarpis, laukiant Kristaus atėjimo pasaulinės šventės – Kalėdų. Todėl gruodžio 7-osios dienos pavakare panoviečiai rinkosi į Panovių bendruomenės namus, kuriuose vyko advento popietė „Gerumu sušildyti“.
Jaukioje, ramioje, žvakėmis papuoštoje aplinkoje renginio dalyviai susitiko su Slavikų parapijos klebonu kun. Donatu Rolskiu, jo apsilankymas bendruomeniečių susitikimą užpildė jaukia sakralumo šviesa ir visų jautraus bendravimo šiluma. Tačiau atvažiavo ne tuščiomis rankomis - į susitikimą atvežė kalėdaičių ir suteikė galimybę garbaus amžiaus senjorams jų įsigyti.
Ne vienam susitikime dalyvavusiam pasakyti klebono žodžiai apie dvasinio apsivalymo svarbą pasiliko atmintyje. Juk adventas - tinkamiausias metas atlikti savo veiksmų ir minčių autoanalizę. Juk Kalėdos - tai metų virsmo šventė. Dvasinio ir fizinio virsmo. Žengdami per šį slenkstį, įvertiname tai, kas jau buvo, ir gražias viltis apie ateities siekius. Savo kalboje klebonas kun. palinkėjo meilės, atjautos, kurios labai reikia visiems žmonėms. Akcentavo, kaip labai svarbu šeimoje aptarti dienos sėkmes ir rūpesčius, planuoti ateitį, pažvelgti vieni kitiems į akis ir linkėti gražių, prasmingų, ramių ateinančių dienų.

Žuvusiems kelyje atmintiŠiandien, lapkričio 15 d., Girėnų bendruomenė minėjo artėjančią Pasaulinę žuvusiųjų eismo įvykiuose dieną. Į renginį atvyko viešnios iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos. Jos susitiko su bendruomeniečiais, dalyvavo žinių sklaidoje ir uždavė iš anksto paruoštus klausimus apie saugų eismą bei juostinių atšvaitų taisyklingą dėvėjimą. Jaunieji dalyviai pabandė uždėti atšvaitus ant saugaus eismo simbolių - katinų. Visi dalyviai buvo apdovanoti atšvaitais ir knygelėmis apie saugų eismą. Išklausėme saugaus eismo pamokėlę su realiais filmuotais vaizdais, kurią vedė bendruomenės pareigūnė Aušra Mockevičiūtė. Iš žvakučių išdėliojome širdį ir septynis kryželius, kurie simbolizuoja šiais metais žuvusiųjų eismo įvykiuose skaičių mūsų rajone. Žuvusiųjų atminimą pagerbėme tylos minute.

Irena Sakalauskienė, Girėnų BC

Joomla templates by a4joomla