Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

02Mūsų bendruomenės centras skaičiuoja jau tryliktus metus. Žinoma, per tuos metus nuveikta nemažai darbų, bet patys reikšmingiausi yra tie, kurie turi išliekamąją vertę ir kuriuos visada prisimename su malonumu. Labai džiaugiamės įvairių kartų gražiu ir nuoširdžiu bendravimu, vykstančiais renginiais ir sutelktumu, kartu su Briedžių laisvalaikio salės organizatore Asta Grigaitiene ir vokalinio ansamblio „Gija" organizuojamais renginiais, o tokių renginių pas mus vyksta nemažai. Kasmet renkamės į Kalėdinę popietę, vaikučių susitikimą su Kalėdų seneliu, sporto šventę „Vasarą palydint" ir kt. Tradicija yra tapę gražiausios sodybos rinkimai, įvairios akcijos ir talkos.
Labai džiaugiamės savais bendruomenių namais, kuriuos įkūrėme 2013-2014 m. įgyvendinę projektą „Briedžių bendruomenės centro patalpų remontas" Nr.LEADER-12-ŠAKIAI-03-009
( 48270 Eur.). Projekto metu atlikti bendruomenės centro pastato išorės ir vidaus remonto darbai, pritaikant patalpas bendruomenės poreikių tenkinimui. Vykdant projektą atliktas 135m² pastato išorinių sienų šiltinimas ir apdaila, atliktas 177 m² stogo remontas, šildymas, pakeista stogo danga, suremontuota 352m² patalpų vidaus sienų, jos iškaltos dailylentėmis, pakeistos vidaus durys (9 vnt.), apšiltintos, pakeistos grindys (145m²), renovuotos šildymo, santechnikos mazgų (vandentiekio ir nuotekų), elektros instaliacijos sistemos, įrengta priešgaisrinė ir apsauginė signalizacijos. Atlikus patalpų remontą, turime jaukius, šiltus ir patogius bendruomenės namus, kur nuolat veikia bendruomeniečių rankdarbių ir medžio darbų ekspozicija, turime kur susirinkti pavakaroti ar švęsti švenčių.

01O gavus paramą iš Žemės ūkio ministerijos, 2014 m. vykdėme projektą „Briedžių bendruomenės centro viešųjų erdvių sutvarkymas". 8 051,44 Eur. Projekto metu sutvirtintas kiemo pagrindas, išgrįsta skalda įvažiavimo į bendruomenės centro kiemą ir kiemo danga, išpilta smulkia skalda automobilių stovėjimo aikštelė, išklotas trinkelėmis šaligatvis apie bendruomenės centro patalpas, sutvarkyta bendruomenės centro kiemo aplinka, pakeisti įvažiavimo į kiemą vartai. Skatinti gyventojų verslumą ir mokytis verslumo pradmenų pradėjome per projektą „Verslumo ir tradicinių amatų puoselėjimas Briedžiuose" Nr. LEADER-12-ŠAKIAI-03-016. 2013–2014 m.
14915,43 Eur. Vykdydami projektą įsigyjome aplinkos tvarkymo techniką (traktorius - vejapjovė, mini kultivatorius, krūmapjovė, grandininis pjūklas), baldus ir įrenginius bei priemones amatų kūrimui (du stalai, 20 kėdžių, medienos tekinimo staklės, juostinės medienos pjaustymo staklės, stalinės gręžimo staklės, kaltų rinkinys, skobtukų kompl., medienos obliavimo staklės), fotoaparatą, įsigyta pavėsinė – paviljonas, muzikinis centras ir kitos prekės renginių organizavimui. Šio projekto įsigytomis priemonėmis skatinsime gyventojų verslumą bei puoselėsime tradicinius amatus.
Šiais metais mūsų bendruomenės centras gavo paramą keturiems projektams, iš kurių du jau įgyvendinome, vienas baigiamas įgyvendinti, o ŽŪM projektą įgyvendinsime 2017 m. 2016 m. įgyvendinome Bendruomeninės veiklos stiprinimo projektą „Gera gyventi ir kurti kartu". Bendra projekto vertė – 7102,00 Eur. Projekto metu organizavome kelionę į Pakruojo dvarą ir mūsų rajono aktyviausias, sėkmingai veiklas vykdančias kaimo bendruomenes.
Stiprindami bendruomenės narių susitelkimą, pasitikėjimą vienas kitu bei bendruomenės veikla ir ateitimi organizavome seminarą – užsiėmimą bendruomenės nariams „Socialinių tinklų išnaudojimas bendruomenės stiprinimui ir komunikacijai". Dar numatyta organizuoti seminarus „Kaip susikalbėti skirtingų kartų žmonėms ir efektyviai veikti? Motyvuojantis bendravimas ir bendradarbiavimas bendruomenėje. Kartų teorijos idėjų pritaikymas efektyviai komunikacijai kurti" ir „Savęs ir savojo produkto pristatymas pasauliui bei reklamos gudrybės".
Puoselėdami ir tvarkydami bendruomenės namų viešąsias erdves sutvarkėme teritoriją ir tvenkinį bei įrengėme alpinariumą prie bendruomenės namų, organizavome 5 talkas.
Turiningam laisvalaikio praleidimui, bendruomenės narių užimtumui ir saviugdai plėtoti organizavome 1 savaitės trukmės vasaros stovyklą „Briedžių dirbtuvės. Saviugdos mokykla", kurios metu kiekvieną dieną vyko skirtinga kūrybiška ir įdomi veikla. Projekto aptarimui organizuosime renginį Padėkos diena, kurio metu bus aptarti projekto rezultatai, surengta logotipo ir kitų darbų paroda, parodytas Gedimino Jokūbaičio kino filmas „Prisiminimai" skelbiamos nominacijos, o aktyviausiems dalyviams buvo įteikiami apdovanojimai.

03Rugsėjo mėnesį buvo pasirašyta sutartis su Nacionaline mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos projekto „Laisvalaikio ir poilsio zonos įrengimas Briedžiuose" įgyvendinimui, bendra suma 5430 Eur. Tačiau darbai dėl labai blogų rudens orų buvo atidėti (pateiktas prašymas dėl sutarties pratęsimo iki 2017 m. birželio mėn.). Pavasarį darbai bus pradėti ir bus sutvarkyta 0,64 ha ploto žemės sklypo, esančio Bizierių k., Šakių sen., Šakių r. sav., žemės sklypo kadastro Nr.8410/7001:1 viešoji erdvė prie pagrindinio kelio Šakiai-Plokščiai, atvežus 120m³ juodžemio, išlyginus dirvos paviršių, žemės sklypas apsėtas vejos žole ir suvoluotas. Įrengta aktyvaus poilsio zona su vaikų žaidimų aikštele: paruoštos aikštelės sūpynių ir laipynių montavimui, įsigytos sūpynės (1 vnt), laipynės (3 vnt). Tiekėjas atveš ir sumontuos laipynės. Bus įsigyti ir pasodinti dekoratyviniai medeliai (28 vnt), atnaujintas kryžius, panaudojant impregnavimo medžiagas.

Mūsų bendruomenės centras rūpinasi savo gyventojų sveikatingumo ugdymu, sveikos gyvensenos įgūdžių puoselėjimu, todėl vykdydami Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės projektą „Aktyvaus poilsio organizavimas" organizavome sveikatinimo užsiėmimus su pilateso ir aerobikos elementais. Kiekvienais metais organizuojame sporto šventę „Vasarą palydint", kurią šiais metais organizavome kartu su Šakių „Varpo" mokykla. Į šventę susirenka jaunimas iš viso rajono, dalyviai rungiasi įvairiose sportinėse rungtyse, bet svarbiausia yra bendravimas.
Per 2013-2016 metus mūsų bendruomenės centras per įvairias programas pritraukė 83 998 eurų paramą. Sunku įsivaizduoti, kaip tektų gyventi be ES paramos, kurios dėka mūsų gyvenimas tapo įdomesnis, įvairesnis ir kokybiškesnis. Šiuo metu mes gyvename mintimis apie mūsų bendruomenės centro ateitį, kokie mes turėtume ir norėtume būti. Daug darbo reikės įdėti, kol išsigrynins tai, apie ką mes svajojame. Tad svajokime drąsiai ir atsakingai, nes žinome: svajonės pildosi...

Dalija Černeckienė, Briedžių BC pirmininkė

Joomla templates by a4joomla