Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

01Jau antri metai, kaip projekte “Eismo saugumas bendruomenėse” aktyviai dalyvaujantys girėniškiai, važiuodami dviračiais, aplanko kaimynines bendruomenes. Praėjusiais metais Girėnų bendruomenės centro nariai lankėsi Lukšiuose ir Zypliuose, o šiais metais – patraukė link Prūselių kaimo, kur įsikūrusi Ritinių bendruomenė. Rugpjūčio 5-ąją prie Girėnų bendruomenės centro susirinkusius įvairaus amžiaus dviratininkus pasveikino bendruomenės centro pirmininkė Irena Sakalauskienė, o dviratininkų pareigas, numatytas Kelių eismo taisyklėse, priminė Aušra Mockevičiūtė. Buvo aptartas maršrutas, pasitarta kur saugiau važiuoti, nes mūsų krašte vis dar jaučiamas didelis dviračių takų stygius. Dviračių žygio dalyviai buvo apdalinti saugaus eismo priemonėmis - liemenėmis, su šviesą atspindinčiais elementais, mažieji- šalmais, įsigytomis iš Kūno kultūros ir sporto departamento finansuoto projekto “Sportuojanti Girėnų bendruomenė”. Linksmai nusiteikusių dviratininkų kolona, lydima dviejų lengvųjų automobilių, besigėrėdama saulėta diena ir gražia gamta, nesunkiai įveikė bemaž 9 kilometrus.

02Prūseliuose, prie Ritinių bendruomenės namų keliautojus su vaišėmis pasitiko minėtos bendruomenės nariai. Pirmininkė Elena Kavaliauskienė pasveikino atvykusius svečius, puikios šeimininkės Zita Ilgūnaitienė ir Janina Ilgūnaitienė ragino žygio dalyvius pasistiprinti. Atsidėkodami girėniškiai šeimininkams įteikė dovanų: medaus ir prijuostę. E.Kavaliauskienė, prisimindama neseniai įvykusią Sūrių šventę, keliauninkams įdavė sūrį. A.Mockevičiūtė Ritinių bendruomenės nariams papasakojo apie girėniškių saugaus eismo propagavimą, dalyvavimą projekte “Eismo saugumas bendruomenėse”, kvietė prie šio projekto prisijungti ir Ritinių bendruomenės narius bei padovanojo šeimininkams po liemenę su šviesą atspindinčiais elementais. Besikalbant buvo nutarta stiprinti Girėnų ir Ritinių bendruomenių draugystę ir organizuoti bendrus renginius.
03Dviračių žygio “Su dviračiu pas kaimyną 2017” kelionė atgal neprailgo. Žygeiviai neišsigando trumpalaikio lietaus, užsuko į Šakių mieste, V .Kudirkos gatvėje esančią aikštę, įsiamžino prie fontano ir varpų kariljono. Grįžę į savo bendruomenės centrą, žygio dalyviai stiprinosi šeimininkių paruoštu troškiniu ir dalinosi įspūdžiais. Džiugina tai, jog į įvairias veiklas įsitraukia įvairaus amžiaus girėniškiai. Šį kartą vyriausias žygio dalyvis sulaukęs 70 metų, o jauniausiam dar tik sukaks dveji metukai. Girėniškiai bendruomenės veikloje dalyvauja šeimomis, giminėmis, dar ir draugus pasikviečia.

Aušra Mockevičiūtė, Šakių bendruomenių pareigūnė

Joomla templates by a4joomla