Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

01Šiemet Gerdžiūnų bendruomenė mini 10-ties metų veiklos jubiliejų. Rugpjūčio 26 d. vyko graži šventė šiai sukakčiai paminėti. Iškilmės prasidėjo Ilguvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje šv. Mišiomis. Klebonas kun. Francas Kuklys kvietė susirinkusius maldose prisiminti Gerdžiūnų bendruomenės mirusius ir prašė Dievo palaimos bei sveikatos visiems bendruomenės nariams.
Atrodė, kad ir geras oras po lietingų vasaros dienų buvo specialiai užsakytas. Šventė buvo pradėta Lietuvos himnu. Giedant himną gerdžiūniškiai skautai laikė vėliavą ir jai atidavė pagarbą – saliutavo. Šventės akcentas – ąžuolinė skulptūra. Bendruomenės pirmininkė Jolanta Puidokienė ir skulptūros autorius Andrius Bieliukas atidengė vienybės ir tvirtybės simbolį - ąžuolą, kuris tapo architektūriniu paminklu Gerdžiūnų bendruomenei įamžinti. Bendruomenė atvertė dar vieną istorijos puslapį savo kraštui atminti. Ąžuolinę skulptūrą įvardino ne vien jubiliejui skirtu paminklu, bet ir menine drožyba, sukurta vietos tautodailininko Andriaus Bieliuko rankomis. Autorius labai gražiai pavaizdavo vietos gyventojų praeitį, dabartį ir net viltingą ateitį, apjungdamas visas čia gyvenančių žmonių veiklas. Stogastulpio viršūnė papuošta kalvio Edvardo Mačaičio iškalta saulute. Klebonas kun. F. Kuklys pašventino istorija virtusią ąžuolinę skulptūrą.

03Antrojoje šventės dalyje buvo kalbama apie tai, kaip susiklostė aplinkybės įsikurti kaimo bendruomenei, prisiminti iš šio krašto kilę garsūs žmonės. Svečias iš Vilniaus – kultūros istorikas Albinas Vaičiūnas - paminėjo Prano Lemberto 120-ąsias gimimo metines, prisiminė poeto didžiausius darbus, bibliotekoje buvo paruošta poeto knygų parodėlė. Poetui atminti atstovai išvyko uždegti žvakelę ant poeto šeimos kapo Paežerėlių kapinėse.
Prie bendruomenės namų šventė tęsėsi toliau. Kalbėjo bendruomenės pirmininkė Jolanta Puidokienė. ...Viskas prasidėjo 2007 metais, kada Gerdžiūnų kaimo žmonės susivienijo į draugišką ir stiprią bendruomenę, kurią įkūrus jai pradėjo vadovauti Onutė Rakauskienė. Po trejų metų šį vairą perėmė dabartinė pirmininkė. Kuo išskirtinė ši bendruomenė? Tvirtu charakteriu ir tikslo siekimu. O svarbiausia - draugiškais ir aktyviais žmonėmis! Pirmininkė apžvelgė Gerdžiūnų bendruomenės 10-ties metų pasiekimus, pasidžiaugė partneryste su Ilguvos socialinės globos namais bei jaunimo iniciatyvų skatinimu kaime. Pasidžiaugė, kad ir ši šventė pradėjo šurmuliuoti jau nuo pat ryto: vietinis ir aplinkinių teritorijų jaunimas rinkosi į tinklinio aikštelę, kur vyko paplūdimio tinklinio varžybos. Paminėjo svarbiausią bendruomenės įvertinimą - 2016 metais Gerdžiūnų bendruomenė buvo pripažinta aktyviausia bendruomene Šakių rajone, o tai bendruomenę įpareigoja dar didesniems tikslų siekiams. Buvo nepamiršti aktyviausi bendruomenės nariai ir rėmėjai. Jiems pirmininkė įteikė padėkas.
Kriūkų seniūnija dėkojo bendruomenei už savo krašto tradicijų puoselėjimą, už įžiebtus naujų idėjų blyksnius, už vienybę savo bendruomenėje. Taip pat įteikė 4 nominacijas: ,,Bendruomenės lyderis” – pimininkei Jolantai Puidokienei, ,,Auksarankis” – tautodailininkui Andriui Bieliukui, ,,Savanorystė” – Marijai ir Donatui Kumštaičiams, ir ,,Tylus gerumas” – Broniui Zeleniui.
Pasisakė ir svečiai: Šakių rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis, tarybos narys Arūnas Tarnauskas, Šakių rajono kultūros skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė, Šakių vietos veiklos grupės pirmininkė Aušra Slidziauskienė, Lietuvos kultūros istorikas Albinas Vaičiūnas, Šakių rajono bendruomenių centro asociacijos atstovė Danutė Sakalauskienė bei Kriūkų bendruomenės pirmininkė Lilija Liutvinienė. Šventę pagyvino kapela ,,Panemunys”, Ilguvos socialinės globos namų ansamblio dainos, Deivido Basčio, Aušros Ubartaitės ir Zuzės koncertas. Vyko linksmos pramogos ir atrakcionai vaikams. 02Šventės metu veikė mugė - tai pačių bendruomeniečių kiemeliai, kurie kvietė paragauti, pasidžiaugti, akis paganyti. Didžiuliame katile kunkuliavo ant laužo verdama sriuba, kuria buvo vaišinami visi šventės dalyviai. Šventę vainikavo gimtadienio tortas su fejerverkais. Šis tortas buvo toks didelis, kad jo užteko visiems. Juk svarbiausia bendrystė, o ne kiekybė. Nors ir mažas gabalėlis dar stipriau suartino visą bendruomenę, dar labiau įžiebė meilę vienas kitam, norą dirbti bendram labui ir gražesniam rytojui.
Svarbiausias šventės tikslas buvo dar kartą suburti visus bendruomeniečius ir pasidžiaugti kartu nuveiktais darbais, kurių per 10 metų tikrai buvo labai daug. Ši šventė parodė, kad visiems yra gera kartu ne tik dirbti, bet ir ilsėtis. Smagu, kad šis susibūrimas tapo dar viena proga pabendrauti, pasišnekučiuoti ne tik su vietiniais, kaimynais, bendruomenės nariais, bet ir su seniai nematytais žmonėmis. Gerdžiūnų miestelio centre pastatyta ąžuolo skulptūra nuo šiol simbolizuos šio krašto žmonių bendrystę ir tvirtą draugystę.

Gerdžiūnų bendruomenės informacija

Joomla templates by a4joomla