Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

02Dar neseniai, 2009 m., minėjome Lietuvos vardo pagarsinimo rašytiniuose šaltiniuose tūkstantmetį. Praėjus dar 244 metams, (beveik pustrečio amžiaus), jau karūnuojamas pirmasis ir vienintelis suvienytos Lietuvos karalius Mindaugas. Karūnacija įvyko 1253 m. liepos 6 d. Tai ypatingas įvykis valstybės gyvenime, nes juo buvo patvirtintas europinis Lietuvos Valstybės pripažinimas.
Mindaugo karūnavimo diena su pagarba buvo minima nepriklausomoje Lietuvoje. Sovietiniais metais toks minėjimas buvo draudžiamas. 1990 m. kovo mėn. 11 d. buvo priimtas Lietuvos Aukščiausios Tarybos – Atkuriamojo Seimo aktas dėl Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo. Lietuvos Parlamentas tų pačių metų spalio 25 dienos nutarimu patvirtino liepos mėnesio 6-ąją – Mindaugo karūnavimo dieną paskelbti Valstybės švente. Pagrindinis jos kasmetinio minėjimo akcentas - tuo pačiu vakaro laiku, 21 valandą, visose šalies vietovėse giedoti Tautišką giesmę – himną. Šiais Lietuvos piliakalnių metais himnas skambės nuo 100 piliakalnių. Ir tai bus priminimas, kad Valstybės nepriklausomybės 100-mečio pamatai iškilo ant istorinių piliakalnių keterų.

01Sudargas – vietovė, sauganti penkių piliakalnių paveldą. Birželio 23 d. ši vietovė minėjo tragišką sukaktį – 700 metų, kai ji iki pamatų buvo suniokata, sudeginta kryžiuočių antpuolio metu, bet kartu minimas ir jos prisikėlimas nauju pavidalu. Dabar Sudargas kaskart vis ryškiau tampa didingos ir garbingos Lietuvos istorijos mokytoju, edukatoriumi. Jo ieško ir atranda jau ne šimtai, o tūkstančiai žmonių. Sudargas savo grožiu ir etninio paveldo saugojimo pavyzdžiu šiais metais sužavėjo ir iškilius tolimosios Japonijos pasiuntinius.
Liepos 6-ąją 21 valandą Sudargas prisijungs prie Tautiškos giemės giedojimo. Tai vyks ant Burgaičių grupės piliakalnio Bevardžio, prie paminklo Pilies gynėjų atminimui. ( privažiavimas – Piliakalnių gatve pro ,,Aibės“ parduotuvę iki 2-jų stovėjimo aikštelių). Visi sudargiečiai ir taip pat Sudargo svečiai iš kitų vietovių kviečiami – aplankykite šią piliakalnių žemę ir prisijunkite prie patriotiško giedojimo, kad Tautiškos giesmės skambesys Nemuno toliais ne pavojaus garsą neštų į kitus piliakalnius, o skelbtų - MES DŽIAUGIAMĖS IR DIDŽIUOJAMĖS LAISVE IR SAVO VALSTYBE!

Sudargo BC tarybos informacija

Joomla templates by a4joomla