Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

01Regatą žmonės dažnai supranta kaip laivų, o šiuo atveju baidarių, varžybas. Iš tikrųjų tai yra šventė, kur svarbiau yra kuo didesnis kartu plaukiančių laivų skaičius negu varžybų rezultatai. Norintys laimėti rėmėjų prizus ir atminimo medalius gali ir palenktyniauti. Kiti plaukia kaip paprasti turistai.
Šakiai ne Londonas ir net ne Vilnius, galintys surengti masinius maratonus. Tačiau ir mes turime privalumų. Turistai plaukia išorine Europos Sąjungos ir Šengeno erdvės siena, o vokiečiams dar gali būti papildomas sentimentas plaukti palei 700 metų jiems priklausiusius Rytprūsius su jų istorija. Todėl perspektyvoje galime tikėtis ir Vokietijos ambasados paramos. „Pasienis“ yra raktinis žodis, galintis „atrakinti“ įvairius paramos fondus.
Pradžia jau yra. Pernai „Šešupės regatoje“ plaukė tik 8 baidarės, nes nepavyko surinkti daugiau žmonių. Net kai kurie rėmėjų prizai liko neišdalinti. Užtat ištyrinėjome maršrutą ir sukūrėme „Šešupės regatai“ skirtą puslapį facebook.com/Šešupės-regata su profesionaliomis fotografo Vytauto Zinkevičiaus fotografijomis. Todėl šiemet gavome dvigubai didesnę paramą iš savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos. Pasirūpinome transportu moksleivių nuvežimui prie Šešupės ir parvežimui į Šakius.
Visokiais būdais siekiame žmones sudominti „Šešupės regata“, nes suprantame, kad pradžioje surinkti pusšimtį dalyvių bus labai sunku. Todėl kviečiame ir senus, ir mažus „paplūduriuoti“ upe. Šešupė idealiai tinka pradedantiesiems turistams, nes nėra pavojingų kliūčių ir greitos srovės.

15 km. maršrutas nuo Panovių iki Slavikų neskubant įveikiamas per 3-4 valandas. Už Panovių verta išlipti prie regyklos, kur nuo aukšto skardžio galima apžvelgti nemažą Karaliaučiaus krašto plotą. Kitas sustojimas paprastai būna prie Šilgalių dvaro. Aplankome senas dvarininkų kapines. Iki Slavikų lieka tik 8 km. Manome, kad tai optimali trasa parodyti savo ištvermę ir jėgą per daug nepervargus. Nugalėtojų laukia prizai ir aukso medaliai. Specialus UAB „Lauksvos“ prizas skirtas moterims. Kredito unijos „Zanavykų bankelio“ prizas ‒ moksleiviams. Savo specialų prizą įsteigė ir savivaldybės meras.
Poilsiavietėje prie Siesarties žiočių yra daug vietos regatos dalyvių šventei. Ateityje čia sukursime laužą, jeigu pavyks pritraukti daugiau dalyvių. Dar galima nueiti į Kurynės dendrologinį parką prie Siesarties, aplankyti knygnešių kapus.
Esant geram orui, dalis dalyvių dar nori plaukti toliau. Pernai plaukėme dar 15 km. iki Svaiginių. Tačiau po lietaus neprivažiavo transportas baidarėms išvežti. Teko kokius 600 metrų plaukti Jotija aukštyn iki brastos. Tai „linksmoji“ regatos dalis, paliekanti stiprius įspūdžius. Plaukėme prigulę po išvirtusiais medžiais arba tempėme baidares virš jų. Vienoje vietoje sąvartų buvo tiek daug, kad teko pernešti baidares krantu. Šį maršrutą rekomenduojame ekstremalių pojūčių mėgėjams.
Surengti „Šešupės regatą“ įgalino partnerystė su Panovių kaimo bendruomene. Šiemet prisidėti žada ir kaimo turizmo sodyba „Šešupės slėnis“. Didžiulė grėsmė projektui iškilo praeitų metų pabaigoje, kai Valstybės Sienos Apsaugos Departamentas nusprendė įvesti 13,28 eurų mokestį už leidimo būti pasienio vandenyse išdavimą. Ne vien mes rašėme raštus į departamentą. Dabar leidimai išduodami nemokamai internetu per Elektroninius valdžios vartus arba pasienio užkardose. Tačiau jau negalima, kaip buvo anksčiau, leidimus išsiimti tą pačią dieną. Džiugu, kad į „Šešupės regatą“ pasieniečiai žiūri geranoriškai.

Registruotis į „Šešupės regatą“ jau galima puslapyje facebook.com/Šešupės-regata Visą papildomą informaciją teikia Šakių turizmo informacijos centras tel 863747773.

V.Augustaitis, renginio organizatorius

Joomla templates by a4joomla