Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

01Karantinas pakoregavo ne tik visos Lietuvos, bet ir mūsų bendruomenės centro veiklą. Dauguma 2020 ir 2021 metais numatytų renginių neįvyko. Praradome ir tradicine tapusią Sekminių šventę. Todėl, kai tik atsirado galimybė, valdybai vienbalsiai pritarus pirmininkės pasiūlymui, buvo nutarta organizuoti vasaros šventę. Mūsų lūkesčiai pasiteisino su kaupu. Į šventę gausiai rinkosi ne tik žiūrovai, bet sulaukėme ir nemažai norinčių dalyvauti mugėje. Buvo prekiaujama medumi ir kitais bičių produktais, namuose kepta rugiais kvepiančia duona, naminiais šakočiais, vafliais, rankų darbo nėriniais ir visomis vaivorykštės spalvomis žėrinčiais, kruopštaus darbo pareikalavusiais papuošalais, nagingų rankų drožtais mediniais šaukštais.
Vyko nemažai edukacijų. Ir vaikai, ir suaugę turėjo galimybę išsikepti vaflių, daug sužinoti apie šakočių kepimo procesą, išbandyti pirografiją ir stebėti 3D spausdintuvo darbą. Didelio susidomėjimo sulaukė stogdengystės tradicinių amatų meistras Gintas Čekauskas, atsigabenęs senovines skiedrų stogų dengimui gamybos stakles. Kiekvienas norintis galėjo išsidrožti atminimui savo asmeninę skiedrą. Pagal įdėtas pastangas skiedros vieniems gavosi tolygios gražios, kitiems, šiek tiek patingėjusiems, vasaros šventę primins galuose nulaibėjusios. Su įdomumu klausėmės Ginto pasakojimo apie stogdengystės amatą.
Juo nuo pirmų šventės minučių nosį kuteno ne tik kepamų traškių vaflių, bet ir puode ant laužo kunkuliuojančio, gaspadinių Birutės ir Vismantos sutaisyto troškinio, kvapai. Svetingos gaspadinės Vilma ir Aušra visus mielai vaišino duona kvepiančia Alvyros gira.
Šventinę vasarišką nuotaiką dovanojo net trys kolektyvai: Vilkaviškio rajono vokalinis ansamblis "Žara" (vad. Vitas Venslova), Griškabūdžio kultūros centro Paluobių laisvalaikio salės tautinių šokių kolektyvas "Paluobietis" (vad. Saulena Valatkaitienė), Liepalotų kaimo kapela (vad. Romas Skaizgirys), į sceną lipusi net du kartus. Lina Bakaitienė susirinkusiems padovanojo romantiškus saksofonu atliekamus kūrinius.
Šventę vedė bendruomenės valdybos narė Stasė Kepalavičienė. Susirinkusius sveikino bendruomenės centro pirmininkė Alvyra Janavičienė ir buvęs ilgametis Lukšių seniūnijos seniūnas Vidas Cikana.
Buvo įteiktos padėkos gražiai savo sodybas prižiūrintiems liepalotiškiams Aldonai ir Zigmui Matusevičiams bei Ingridai Riškutei, auksrankei Aldonai Stanaitienei už ne tik artimuosius džiuginančius rankdarbius.
Bendruomenės centras muoširdžiai dėkoja visiems dalyvavusiems.

Giedrė Ižganaitienė, „Tėviškė“ BC valdybos narė

02 03 04 05 06

Joomla templates by a4joomla