Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

01Paskutinio metų mėnesio gruodžio dienos, kaip nuo seniausių laikų įprasta, tiesiog kiekvieną individą įpareigoja atsigręžti atgal ir įvertinti, kam buvo paskirtas visų metų laikas. Su kokiais lūkesčiais jis buvo susietas ir kaip tie lūkesčiai išsipildė. O jei neišsipildė, tai kodėl, ir tai jau turėtų būti kiekvieno individo būsimųjų metų užuomazginė autoanalizės mintis. Bet ar tik individo? Ar savųjų veiksmų peržiūra ir tolimesnių kelių ieškojimas nebūdingas kolektyvams? Ypač jeigu juos suvokiame kaip vieną visumą – asociaciją ( kaimo bendruomenių atveju organizacijų arba asmenų susijungimą bendrai visuomeninei veiklai). Štai todėl gruodžio 20 d. asocijuotų Šakių krašto bendruomenių atstovai savivaldybės salėje buvo susirinkę į ataskaitinį Bendruomenių metų susirinkimą.Tikslas - išanalizuoti ir apibendrinti 2016 metų veiklas ir numatyti jų kryptis ateičiai.

02O kalbėti tikrai buvo apie ką. Pagrindinį susirinkimo pranešimą padarė Šakių krašto bendruomenių centrų aociacijos pirmininkė Grina Šnirpūnienė. Jo metu buvo pateikta išsami įvaizdinta visų BCA 2016 m. veiklų analizė. Pastarosios metu kalendoriškai buvo išanalizuotos visos veiklos: tiek BCA vidinės, tiek bendradarbiavimas su rajono įstaigomis ir organizacijomis, tiek socialinės, tiek kultūrinės, tiek ryšių žemėlapiai su kitomis kolegiškomis krašto organizacijomis. Jeigu veiklų ženklus raudona spalva žymėtume kalendoriuose, jie tikrai pasidarytų ryškiai spalvingi. Tuo labiau, kad po pirmininkės pranešimo sekė tokie pat išsamūs ir įvaizdinti aktyviausių bendruomenių pasisakymai: Griškabūdžio, Kriūkų, Gerdžiūnų, Baltrušių, Sudargo. Tiesa, Sudargas savo pranešimą atidėjo iki kito BCA renginio, o šiame pristatė savo svarbiausią Bendruomenių metų darbą – knygelę apie istorinį Sudargą, išleistą trimis kalbomi – lietuvių, anglų, rusų. Po vieną knygelę Sudargo bendruomenės centras padovanojo kiekvienam susirinkime buvusiam bendruomenės atstovui kaip besiartinančių Piliakalnių metų simbolį. Taigi bendruomenių prisistatymų metu taip pat buvo daug išgirsta ir pamatyta, ir tai buvo kiekvienam didžiulė paskata atkreipti dėmesį į savo veiklų analizę ir pamąstyti apie žingsnius į priekį. Be to BC atstovams buvo išdalinti biuleteniai su aktyvių bendruomenių pavadinimais iš kurių susirinkimo dalyviai turėjo išrinkti veikliausią, ryškiausiomis veiklomis išsiskiriančią bendruomenę. Tokia bendruomene buvo nominuota Gerdžiūnų bendruomenė, tarp kitų gausių savo veiklų sugebėjusi sukurti tikrą bendruomeninį verslą - mechanizuotą ūkinės paramos gyventojams servisą: teikti malkų paruošimo, žolės pjovimo, smulkaus žemės apdirbimo paslaugas.
Susirinkimas spinduliavo gražios bendrystės šiluma, artumu vienas kitam. Prie to prisidėjo ir kavos puodelis, ir skanaus torto vilionė. Bet avarbiausia – bendruomeniečiai nesavanaudiškai ir ne arogantiškai dalinosi savo pasiekimų pavyzdžiais. Gaila tik tų bendruomenių vadovų, kurie patys nevertina bendrystės teikiamos naudos ir neskatina jos ieškoti savo bendruomenių narius. O juk bendrystė yra pagrindinė visų veiklų varomoji jėga. Su tokia nuotaika turėtų prasidėti 2017-ieji Piliakalnių metai. Jų veržlių ir darbingų savo krašto benduomenėms linki Šakių bendruomenių centrų asociacija.

Šakių BCA tarybos informacija

Joomla templates by a4joomla