Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

DSCF0166Nuo birželio 24 d. iki liepos 7 d. Beržynų mokyklėlėje šurmuliavo įvairaus amžiaus jaunimas, sukviestas Veršių bendruomenės centro į dieninę stovyklą, vykdant projektą „Dieninė stovykla „Čia mano kraštas" 2".
Susirinkę stovyklautojai gamino įvairius darbelius iš popieriaus, molio, džiovintų augalų, vilnos, karoliukų. Tam tereikėjo priemonių, mokytojų pamokančių žodžių ir vaikų rankelėmis buvo sukurtos įvairiaspalvės gėlės, sveikinimo atvirukai, įvairūs auskarai bei apyrankės, o taip pat ir daug kitokių nuostabių dekoracijų, gražių daikčiukų.
Visus stebino piešiniai ant vandens. Inde ant sutirštinto vandens vaikai teptukais pritaškė specialių dažų, po to pagaliukais kūrė vaizdus. Galiausiai vaizdas buvo perkeltas ant popieriaus ir taip gavosi nuostabūs piešiniai, kuriuos vėliau vaikai įrėmino savo sukurtais rėmeliais, taip gaudami nepakartojamus paveikslus. Tai buvo savotiška meninė terapija kiekvienam dalyviui.
Nemažiau nuostabos suteikė ir piešimas ant šilko, kurio paslapčių mokė Gailina Matijošaitienė. Tai daug kantrybės ir laiko reikalaujanti meno šaka, bet rezultatai visada džiuginantys.
Gerą pusdienį mokytojos Galinos Sniečkuvienės padedami stovyklautojai dabino mokyklėlės koridoriaus sienas. Jose nupiešė įvairiaspalves gėles, kurios čia susirinkusiems mokinukams visada primins vasarą.
Dekupažas taip pat daug kantrybės pareikalavo iš stovyklautojų, juk darbelius dažai, lauki kol išdžius, padengi sendinimo laku, vėl lauki kol išdžius, vėl dažai ir vėl lauki ir t.t., kol gauni galutinį norimą rezultatą. Gerą pusdienį vaikai mokėsi kurti filmus. Čia jie sužinojo, kad viską, kas mus supa dabar ir jei tai užfiksuosime vaizdo kamera, fotoaparatu ar net paprasčiausiai telefonu, po keliolikos metų taps labai vertinga mūsų gyvenimo istorija. Todėl stovyklautojai turėjo galimybę patys filmuoti, buvo mokomi filmuotą medžiagą apdoroti kompiuteriu ir sukurti trumpą filmuką. Visų šių gudrybių mokė buvęs šios mokyklos mokinys Viktoras Jurčenko.
IMG 5450Kas būtų per stovykla, jei nebūtų sporto. Šį kartą stovyklautojai susipažino su rytų kovos menais, kurių mokė Šakių sporto klubo „Audra" mokytojai. Vaikai išmoko, kaip taisyklingai ir saugiai atlikti kūlverstį, kaip apsisaugoti nuo įvairių smūgių, kaip saugiai parkristi ir daug kitų dalykų. Be šių užsiėmimų vaikai dar žaidė kvadratą, krepšinį, tinklinį, spardė futbolo kamuolį, mosavo badmintono raketėmis, mėtė kamuoliukus, sukiojosi ant diskų, šokinėjo per virvutes ir žaidė kitus žaidimus. Saulėtomis dienomis ėjo maudytis į neseniai sutvarkytą tvenkinį, ten suposi, karstėsi įvairiose vaikų žaidimų aikštelėse.
Stovyklos metu aplankė Klaipėdos jūrų uostą, susipažino su jo veikla ir galimybėmis, apžiūrėjo kruizinius laivus. Mažieji stovyklautojai aplankė iškamšų muziejų Karklėje, gamtininkų centrą „Mini Zoo". Didesnieji stovyklautojai žaidė dažasvydį Naisiuose, aplankė Baltų dievų muziejų, Naisių žirgyną. Visi stovyklautojai turėjo galimybę pažaisti Palangos pajūryje, pasigrožėti jūra nuo tilto.
Mokytojai Vidai Čeplevičienei padedant, mokėsi šokti bei dainuoti, ruošė programą stovyklos uždarymui, kartojo stovyklos himno žodžius, virpino gitaros bei kanklių stygas.
DSCF0019Kaip visada, kas gražu ir patinka greitai baigiasi, taip ir stovykla Beržynų mokyklėlėje jau baigėsi. Pagaminti darbeliai po parodėlės iškeliavo į stovyklautojų namus. Kai kurie stovyklautojai skirstėsi su padėka ir klausimu: „ar kitais metais bus stovykla?". Stovyklautojų padėkos ir tėvelių tariamas „ačiū" džiugina stovyklą organizavusių ir joje dirbusiųjų širdeles, juk norima, kad vaikams būtų gera ir smagu.
Bendruomenės centras nuoširdžiai dėkoja Šakių krašto vietos veiklos grupei už suteiktą galimybę vykdyti projektą „Dieninė stovykla „Čia mano kraštas" 2", Šakių savivaldybei ir merui Juozui Bertašiui už projekto kofinansavimą. Taip pat dėkoja Šakių sporto klubui „Audra" ir jo prezidentui Kęstučiui Smirnovui, UAB „Gelgaudukė", Sintautų pagrindinės mokyklos direktoriui Vytautui Stroliui, Beržynų skyriaus pavaduotojai Raselei Jakaitienei, Almai Kisnieriūtei, Romui Miliui, Gailinai Matijošaitienei, Galinai Sniečkuvienei, Viktorui Jurčenko, Vidai Čeplevičienei, Vitalijai Miliuvienei, Daivai Armonienei, Rasai Pranaitienei, Kristinai Janušaitienei, Birutei Miliūtei, Saulei Grudzinskienei nuoširdžiu darbu ir supratimu bei pagalba prisidėjusiems prie stovyklos organizavimo. Esame dėkingi stovyklautojams bei jų tėvams.
Mielieji, tegul Jums niekad nepritrūksta džiaugsmo ir šilumos, meilė telydi Jūsų šeimas, jaukumas – Jūsų namus, o sėkmė – Jūsų darbus.

Veršių bendruomenės centro pirmininkė Laimina Auštrienė

Joomla templates by a4joomla