Spausdinti
Kategorija: Bendruomenių naujienos
Peržiūros: 2054

05Mikytų bendruomenė kartu su Keturnaujienos bendruomene, kaip partnere, įgyvendina projektą ,,Mikytų ir Keturnaujienos bendruomenių bendruomeniškumo skatinimas ir partnerystės stiprinimas'' pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007 – 2013 m. programos priemonės ,, Techninė pagalba'' veiklos sritį ,,Nacionalinis kaimo tinklas''.

Šiandieninis gyvenimas diktuoja bendruomenėms naujus uždavinius, kuriuos sėkmingai spręsti galima per bendradarbiavimą, partnerystę ir gerosios patirties pasikeitimą. Tarptautinio projekto įgyvendinimo metu, rugpjūčio 26 – 31 d., 44 Šakių rajono Mikytų ir Keturnaujienos bendruomenių nariai lankėsi teminiuose – dalykiniuose susitikimuose Austrijos respublikoje, Korneuburgo ir Gosau bendruomenėse. Žemutinės Austrijos Korneuburgo miesto rotušėje mus priėmė ir seminarą vedė LEADER Weinviertel Dunojaus regiono pirmininkas, programų Korneuburgo srityje koordinatorius ir konsultantas Laisteris Giunteris, ponia vicemerė, bendruomenės nariai. Jų VVG grupei priklauso septyniolika bendruomenių, veiklos tikslas yra: ekonomika ir žemės ūkis, turizmas ir laisvalaikis, atsinaujinantys energijos šaltiniai ir kvalifikacijos kėlimas. Mus sudomino nuo 2010 m. vykdomas projektas etninio-kulūrinio kraštovaizdžio išsaugojimui ir mažų paminklų surinkimui, užfiksavimui ir išsaugojimui skaitmeninėje duomenų bazėje. Šio projekto įgyvendinimui daug darbo įdeda bendruomenės ir savanoriai. Daug dėmesio skiriama švietimui, taikomos priemonės stiprinti mokymąsi visą gyvenimą, kad būtų atvertos naujos galimybės darbo rinkoje. Apie daugiau, kaip dešimt metų vykdomą projektą ,, Alte Schmiede'' – Senoji kalvė pasidalijo itin vertinga patirtimi šio projekto vadovas Rudolfas Reigneris. Projektas skirtas bendruomenės bedarbiams. Projekte dalyvauja apie dešimt – penkiolika žmonių, nuo 24 iki 60 metų amžiaus, tai ilgalaikiai bedarbiai ar neįgalūs žmonės. Dalyvaujantys projekte vienus metus dirba bibliotekose, vaikų darželiuose ir kitus darbus, o vėliau integruojasi į nuolatinį darbą. Kad projektas būtų įvykdytas, reikia išpildyti tam tikras kvotas – įdarbinti apie 60% dalyvavusių projekte žmonių. Pagrindinis finansavimas gaunamas iš Europos Sąjungos fondo, tap pat remia šalies darbo birža ir panaudojamos regiono lėšos.

Antras dalykinis susitikimas įvyko rugpjūčio 29 dieną puikioje Alpių kalnų slėnyje įsikūrusioje gyvenvietėje Gosau 12prie Dachšteino. Seminarą vedė meras Gerhardas Gamsjėgeris, diskusijose dalyvavo bendruomenės nariai ir kiti tarnautojai bei atstovas iš srities Parlamento. Kadangi ši bendruomenė yra nedidelė – apie 2000 gyventojų, radome daug bendrų problemų, aptarėme jų sprendimų būdus. Tai ir jaunimo įsidarbinimo kaime galimybės, vaikų skaičiaus mokykloje mažėjimas, rūpinimasis senais ir neįgaliais žmonėmis ir kt. Tiesa, šias ir kitas problemas jie sprendžia žymiai racionaliau, turi daugiau už mus galimybių ir paramos. Jie stengiasi, kad ir ateities projektai būtų efektyvūs, didintų regiono patrauklumą ir stiprumą. Žinoma, pasimokyti buvo ko: dėmesio žmogui, iniciatyvumo, tvarkingumo, racionalumo. Praktinių užsiėmimų metu ponas Gerhardas Gamsjėgeris suorganizavo ekskursiją po miestelį ir supažindino su vykdomais projektais – mokyklos rekonstrukcija, naujos degalinės statyba, suteikė galimybę pasigrožėti puikiu Gosau ežeru ir nuostabia gyvenvietės gamta.

Dalykiniai – teminiai susitikimai su Korneuburgo ir Gosau prie Dachšteino bendruomenėmis buvo labai turiningi ir naudingi. Išvažiavome iš Austrijos sužavėti žmonių nuoširdumo, gražios gamtos ir kupini naujų idėjų.

Daugiau nuotraukų ČIA

Mikytų bendruomenės centro pirmininkė Saulina Kučiauskienė