Spausdinti
Kategorija: Saugus eismas
Peržiūros: 1375

Renginio akimirkos1Lapkričio 17 d. Slavikų Šv. Onos bažnyčioje parapijos klebonas kun. Donatas Rolskis aukojo Šv. Mišias už Eismo įvykiuose žuvusius.
Lapkričio trečiąjį sekmadienį, minime Pasaulinę dieną žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Kelyje, kaip ir gyvenime, esame ne vieni. Todėl mums keliaujant gyvenimu, o šiuo atveju, keliais ir gatvėmis būtinos taisyklės – Kelių eismo taisyklės, o kartu su jomis - savisauga, rūpestingumas, vienas kito saugojimas bei atsakomybė, savitarpio pagarba ir atsargumas. Tai, kad kelyje nesame saugūs, rodo nuolatinės eismo nelaimės visame pasaulyje, Europos Sąjungoje, mūsų šalies keliuose. Praėjusiais metais Lietuvos keliuose žuvo 62 eismo dalyviai, Šakių rajone – 2, o jau šiais metais Šakių rajono keliuose netekome 7 eismo dalyvių: puikios šeimos, jauno motociklininko, pėsčiosios, 2 dviratininkų, automobilio vairuotojo... Bendrai mūsų rajone šiais metais įvyko 177 eismo eismo įvykiai, kurių metu, be žuvusių, buvo sužalotas 41 eismo dalyvis. Net 11 eismo įvykių sukėlė neblaivūs vairuotojai.
Užduokime sau retorinį klausimą „Tad, ko reikia, kad būtume saugūs kelyje?“ Atsakymas, sutiksite, paprastas: reikia visų mūsų geros valios, noro ir pastangų rūpintis savo saugumu, paisyti nustatytos tvarkos kelyje.
Statistikos duomenimis, dėl vairuotojų kaltės įvyksta apie 70 procentų visų eismo įvykių. Saugaus važiavimo greičio nepasirinkimas, leistino greičio viršijimas – viena iš pagrindinių eismo įvykių priežasčių. Tai ypač būdinga jauniems ir nepatyrusiems vairuotojams, kurie pervertina savo galimybes ir nepaiso pavojų, tykančių kelyje. Vis dar labai aktuali ir skaudi problema Lietuvoje – neblaivūs, neturintys teisės vairuoti asmenys prie vairo, jų sukeliami eismo įvykiai.

Renginio akimirkos 2Važiuodami automobiliu tiek vairuotojas, tiek keleiviai privalome užsisegti saugos diržą. Be to, suaugusieji turime užtikrinti vežamų mažųjų keleivių saugumą – naudokime jiems skirtas specialias sėdynes. Nepamirškime, vairuotojai, kad vairuodami, neturėtume tvarkyti „reikalų“, nerašykime žinučių mobiliojo ryšio priemonėmis, nekalbėkime juo, neturėdami laisvų rankų įrangos. Veiksmai, nesusiję su vairavimu, blaško ir nukreipia dėmesį nuo atsakingos veiklos (vairavimo). Labai svarbus ir aktualus aspektas – atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais, šviečiančių žibintų naudojimas tamsiuoju paros metu. Kartais, lyg vaiduokliai, keliuose išnyra „nematomi“ pėstieji. Reikia suprasti, kad transporto priemonės sustabdyti iš karto neįmanoma. Taigi, tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui, neapšviestuose keliuose, pėstieji (dviračių vairuotojai, vadeliotojai) dėvėkime atšvaitus, vilkėkime ryškiaspalvę liemenę. Naudokime juos pagal paskirtį, o ne laikykime kaip papuošalo padėto stalčiuje ar spintoje. Be to, pėstieji, būkite atidūs, dar ir dar kartą įsitikinkite savo saugumu prieš įžengdami į važiuojamąją kelio dalį, tamsiu paros metu eikite kelkraščiu prieš transporto judėjimo kryptį.
Šiandien mes, susirinkę čia, Dievo šventovėje, minime Pasaulinę dieną žuvusiems eismo įvykiuose atminti net tik, kad prisimintume žuvusiuosius kelyje, bet, kad apsaugotume ir mus – gyvuosius, kad nesukeltume beprasmiško skausmo savo ar kitų širdyse. Kartu su parapijos klebonu kun. Donatu Rolskiu ir Šakių rajono PK bendruomenės pareigūne Aušra Mockevičiūte, norisi palinkėti visiems, kad kelias būtų vienijanti vieta, kurioje gerbtumėme, saugotume vienas kitą, prireikus, suteiktume pagalbą. Kelias, kaip ir gyvenimas – mūsų namai, ir čia mus turi lydėti sutarimas ir supratimas, pagarba kitam, kantrybė, protingumas, teisingumas, viltis ir moralinė atsakomybė. Liaudies išmintis byloja: „Geriau dvidešimt minučių per vėlai, nei dvidešimt metų per anksti“. Tad kviečiu būti vieni kitiems angelais sargais, tegul mums padeda ir lydi Šventasis Kristoforas – keliaujančiųjų ir vairuotojų globėjas.
Visiems dalyviams buvo dalinamos šviesą atspindinčios priemonės, informacinė medžiaga.

Bendruomenės centro pirmininkė Renata Baltrušaitienė

Visiems saugaus eismo priemonės