Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

SkverasVšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros („Litfood“) Socialinio bendradarbiavimo skatinimo skyriaus viena iš veiklų - informacijos ir gerosios patirties apie aktyviai ir sėkmingai veikiančias kaimo bendruomenes sisteminimas bei sklaida. Litfood tinklalapyje pristatomi kaimo bendruomeninių organizacijų įgyvendinti projektai, šiais metais gavę nacionalinę paramą.
Projektai, finansuoti pagal veiklos sritį „Kaimo vietovės viešųjų erdvių sutvarkymas, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams“, yra svarbūs kuriant patrauklią aplinką gyventi ir dirbti kaime, skatinant aktyvų kaimo žmonių dalyvavimą savo vietovės ir krašto puoselėjimo bei kultūros išsaugojimo srityse.
Kaimo bendruomenės, teikusios paraiškas finansavimui gauti, vietos prioritetus matė skirtingai. Vienoms pasirodė aktualus kokybiškas ir saugus vaikų laisvalaikio leidimas, tad projektus teikė vaikų žaidimų aikštelėms su tam tikslui skirtu inventoriumi įrengti. Kitoms atrodė labiau reikalingos sutvarkytos poilsio zonos prie tvenkinių ir ežerų su sporto inventoriumi bei suolais. Dar kitos siekė sutvarkyti aplinką ir apsodinti erdves daugiamečiais augalais, taip pat joms buvo svarbu sumeistrauti vabzdžių viešbutį ar įrengti skulptūrų parką, kuris daug metų džiugintų ne tik savus, tačiau ir pravažiuojančius ar atvykusius svečius. Kai kas stokojo bendros erdvės susirinkimas ar renginiams, tad šiandien, įgyvendinus sumanytų projektų darbus, jau džiaugiasi pavėsine ar lauko estrada.

Kaimo bendruomenių atstovai įsitikinę, kad sukurtos naujos ir patrauklios viešosios erdvės kuria palankią aplinką ne tik bendruomenės nariams, bet ir kiekvienam kaime gyvenančiam žmogui. Pasak kai kurių kaimo bendruomeninių organizacijų vadovų, sukurta infrastruktūra leidžia saugiau, geriau ir patogiau jaustis, sudaro sąlygas sportuoti ir aktyviai leisti laisvalaikį, tausoti gamtą, organizuoti bendras veiklas, puoselėti esamas ir kurti naujas bendravimo tradicijas, o taip pat skatina bendruomenės narių bendrystę ir bendravimą.
Susipažinti su kaimo bendruomenių įgyvendintais projektais galite interneto svetainėje:
https://www.litfood.lt/veiklos-sritys/socialinis-bendradarbiavimas/gerosios-praktikos-sklaida/

Litfood informacija

Joomla templates by a4joomla