Spausdinti
Kategorija: Projektinė veikla
Peržiūros: 281

Renginio svečiaiRugpjūčio 1 dieną Prūselių kaime šurmuliavo jau 20-oji Sūrio šventė. Ritinių krašto moterys nuo seno puoselėja kulinarinio paveldo tradicijas. 1999 m. įvyko pirmoji kaimiško sūrio šventė, kurią surengė kultūros skyriaus darbuotoja Zita Ilgūnaitienė. Ši šventė tapo tradicine kaimo švente. Joje šeimininkės demonstruoja savo sūrių gaminimo ypatumus, stebina išradingumu. Jei pirmosiose šventėse dalyvaudavo apie 20 šeimininkių, tai dabartinėje šventėje sūriais prekiavo vos penkios. Populiariausi išliko tradiciniai varškės sūriai. Šeimininkės gamina ir keptus, lydytus, rūkytus, pagardintus įvairiausiais prieskoniais, taip pat desertinius sūrius.
Šiame renginyje pagerbta vyriausia sūrių gamintoja Antanina Nevirauskienė. Iš jos mokėmės saldinio sūrio gamybos paslapčių. Visose šventėse dalyvavo ir sūriais prekiavo Edita Liudžiuvienė. Visoms šeimininkėms, dalyvavusioms šventėje, įteiktos atminimo dovanos – medaliai ir pjaustymo lentelės.
Šventės metu svečiai galėjo sudalyvauti bendruomenės centro rengiamoje edukacinėje programoje ,,Kaimiško sūrio gimimas“. Šeimininkės Janina Ilgūnaitienė ir Elena Kavaliauskienė demonstravo, kaip raugiamas sūris. Svečiai mušė sviestą net su trimis įrankiais – paprastu muštuviu, sukamu, vadinamu kalatauka, ir plastmasiniame butelyje.

Karvučių parodaFojė buvo galima apžiūrėti Gražinos Guzovijienės surinktą karvučių parodą. Ir kokių tik suvenyrų ten nebuvo! Savininkė pasakojo, kad tai tik nedidelė jos surinktos kolekcijos dalis.
Bendruomenės moterys surengė fotografijų parodą, kurioje užfiksuotos visų dvidešimties švenčių akimirkos.
Svečius linksmino puikios kaimo kapelos. Jaunatviškumu žavėjo Marijampolės rajono Baraginės kultūros skyriaus kapela „SVAJA“. Jiems nenusileido Raseinių rajono „NEMAKŠČIŲ VYRAI“.
Nepamiršti buvo ir vaikai. Šakiečiai Zimnickai padovanojo įspūdingų žaidimų: galimybę nučiuožti dideliu batutu, pasivažinėti motociklu, paragauti spragintų kukurūzų. Visus džiugino piešimas ant veidukų.
Šventės vedėja Rimutė Rauktienė negailėjo gerų žodžių ne tik šeimininkėms, bet ir visiems šventės dalyviams. Jubiliejaus proga sveikinimo žodį tarė vicemeras Darius Jakavičius.
Smagią ir įdomią šventę pavyko suorganizuoti dėka rėmėjų – Šakių seniūnijos ir Šakių savivaldybės.Tradicinei sūrių šventei surengti lėšas skyrė Lietuvos žemės ūkio ministerija pagal 2020 metų nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles.

Ritinių BC pirmininkė Elena Kavaliauskienė

 

Mažųjų žaidimų Sūrio šventės dalyviai