Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Plentas 2020Esame paruošę projektą „Sportuokime kartu - 2020“. Šiam projektui iš Šakių rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus esame gavę 990 Eur sumą. Lėšos numatytos panaudoti dviems jaunimo stovykloms Druskininkuose, į kurias vyks aktyviai sportuojantys Lukšių V.Grybo gimnazijos jaunuoliai, ir 24 valandas trunkančiam dviračių plento maratonui. Pastarasis renginys kaip tik ir vyko liepos 4 - 5 dienomis. Dalyvių registracijos ir apgyvendinimo vieta – Zyplių dvaras.
Džiaugiamės, kad šis mūsų renginys vis dar gyvuoja. O gyvuoja tik dėl to, kad yra žmonių, kuriems to reikia. Nebūtų jų, nebūtų ir „Plentas 24“ renginio. Kitais metais bus jau 10 metų, kaip plento entuziastai, o paskutiniais metais ir jų artimieji, liepos mėnesio pirmąjį savaitgalį, vienai parai, susirenka Lukšiuose. Susitinka senus draugus, pabūna kartu, pabendrauja. Na, ir pasivaržo, bet daugiau su laiku nei vienas su kitu. Džiaugiamės, kad šiemet renginio atmosfera buvo nerealiai smagi. Tokią ją kūrė patys dalyviai, o mes tik buvome kartu su jais.
Labai norim pasveikinti visus „Plentas- 24“ dalyvius ir ypatingai jauniausius, tarp jų jauniausia 3,5 metukų Emą Blaškytę, ji su balansiniu dviratuku įveikė 10 km. O 11 metų Vilių Radzevičių, nuvažiavusį 101 km. Tačiau 10-metis Simonas Matulevičius galėtų būti pavyzdžiu ir ne vienam suaugusiam maratono dalyviui. Jis, prižiūrimas tėtės, numynė 181,5 km. Tokio užsispyrimo ir užsibrėžto tikslo siekimo galėtume pavydėti kiekvienas. Šitas vaikinas gyvenime pasieks tikrai daug ir ne tik mindamas dviračio pedalus.

Labai sveikinam Liną Stonkuvienę, kuri prieš dvejus metus įrodė, kad 500 km moterims ne riba. Na, o šiemet ji tapo ir „555 Klubo“ nare, nuvažiavusi 561,6 km. Iki 600 km liko jau visai ne daug... Taip pat šauniai moterų tarpe pasirodė Ramunė Šapolaitė, kuri jau antrą kartą maratono istorijoje peržengė 400 km ribą, įveikusi 439,6 km. „555 Klubo“ nariais taip pat tapo Renatas Rimša ir Mindaugas Beržanskis, nuvažiavę po 561,6 km, bei Laimonas Survila, numynęs 624 km ir pagerinęs kelių metų senumo maratono rekordą. Tačiau šis geriausias rezultatas gyvavo maždaug tik pusvalandį: jį paskutinę maratono minutę pagerino Linas Kesminas. Dabar geriausias maratono rezultatas yra 640 km per 24 val. Beveik kartu su Linu finišavo ir Valdas Vonsavičius, įveikdamas 500 km ribą. Nuvažiavęs 614,2 km ir perkopęs 600 km ribą Visvaldas Sabulis taip pat pagerino savo rezultatus.
Šeimų įskaitoje daugiausia kilometrų surinko Nojus Ašmonas ir Tomas Kartanas, šie maratono senbuviai kartu surinko 721,8 km. Nojus tapo ir grupės iki 18 metų nugalėtoju, jo rezultatas - 268,7 km.
Jeigu jauniausia maratono dalyve, kaip jau minėjau, tapo 3,5 metukų Ema, tai Arvydas Mikutis, peržengęs 60 metų amžiaus ribą, taip pat puikiai pasirodė. Kaip matote, šis maratonas tinka tiek jaunam, tiek ir vyresniam. Ir čia laukiami visi.
Vos tik susitvarkius stovyklavietę, gerai išsimiegojus lukšiečių jau laukė liepos 6 – oji Lietuvos Valstybės ir Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena.
Ją Lukšių bendruomenė taip pat paminėjo gausiame būryje. 20 valandą rinkomės į Lukšių kultūros namus, kur muzikinę programą „Lioj saudailio, vokaro“ dovanojo Loreta Sungailienė su folk džiazo grupe. Po koncerto tradiciškai ant Siesarties vingio parko kalnelio sugiedojome tautišką giesmę, padainavome keletą lietuvių liaudies dainų. Tegul visos dienos būna tokios prasmingos, kaip šios.

Rima Bendorienė, Lukšių BC

Tautiška giesmė Lukšiuose Tautiška giesmė Lukšių visuomenės

Joomla templates by a4joomla