Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Mes keliaujameNuo 2019 m. Lukšių bendruomenės centro veiklų dalimi ir nauju iššūkiu tapo „Lukšių vaikų dienos centras“. Šio centro dėka vaikai po 4 val. per dieną, po pamokų, su specialistų priežiūra ir pagalba, gali saugiai ir prasmingai leisti laiką.
Projektas „Lukšių vaikų dienos centras“ finansuojamas Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie SADM, taip pat ne mažiau kaip 10% projektui įgyvendinti lėšų skiriama iš Šakių rajono savivaldybės resursų. Per 2019 metus projekto įgyvendinimo veikloms bendrai buvo panaudota 17824 Eur. 2020 metams šio projekto įgyvendinimui viso bus skirta 18300 Eur.
Vaikų dienos centre lankosi 20 vaikų. Kasdienine centro veikla kuriame saugią ir sveiką socializacijos aplinką, siekiame išvengti socialinės rizikos veiksnių plitimo vaikų tarpe, ugdome socialinius, buitinius, higienos įgūdžius, tautinę ir etnokultūrinę brandą, pasitelkdami specialistus bei skatindami savanorystę; padedame atsiskleisti vaikų gabumams, kūrybiškumui, meniškumui, suteikiame įvairiapusę socialinę ir ugdomąją pagalbą vaikams ir jų šeimoms.
Tiesiogiai su vaikais kasdien centre dirba Lukšių seniūnijos socialinių paslaugų koordinatorė L. Šukaitienė, kuri ir rengia patį projektą bei teikia jo veiklos ataskaitas ministerijai. Prieš daugiau nei metus, į centro veiklą sėkmingai įsiliejo ilgametę patirtį darbe su vaikais turinti pedagogė J.Vizgirdienė. Centrą lankančių vaikų sotumu, buitimi bei kitais reikalingais kasdieniais dalykais rūpinasi socialinio darbuotojo padėjėja V. Kravčenkienė.
Dienos centre vaikai kasdien ruošia namų darbus, dalyvauja paskaitose, diskusijose jiems aktualiais klausimais ir temomis. Taip pat, organizuojami edukaciniai užsiėmimai, šventinės popietės, išvykos, stovyklos.

Smagu būryjeViena paskutiniųjų įdomesnių popiečių pavadinimu „Būkime saugūs!” vyko saulėtą sausio mėnesio dieną. Jos metu švietėjiškais tikslais dienos centre apsilankė Šakių bendruomenės pareigūnės Aušra Mockevičiūtė ir Vilija Danilevičė. Kartu su jomis atvyko Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovė Natalija Kvietkauskienė. Viešnios su Lukšių vaikais pasidalino įdomiomis istorijomis, susijusiomis su elgesiu gatvėse, keliuose, viešose erdvėse, atsakė į aktualius ir vaikams rūpimus klausimus, netgi sužaidė keletą su ta tema susietų žaidimų. Taip pat kartu su vaikais, prisiminė, koks yra svarbus atšvaitų vaidmuo ir saugaus elgesio taisykles laqkymasis, įlipant į mokyklinį autobusėlį, juo vykstant ar išlipant iš jo. Vaikai turėjo galimybę pasidalinti ir savo kasdiene patirtimi. Pabaigoje aptarę ir prisiminę bendras saugaus elgesio taisykles, aktualias tiek jauniems, tiek ir vyresniems, už kantrybę klausant, už įsitraukimą į diskusiją ir todėl, kad į svečius be lauktuvių vykti nedera, pareigūnės mūsų vaikus apdovanojo atšvaitais, kurie padės kelyje jaustis dar saugesniems.
Lukšių bendruomenės centrui ‒ didžiulė laimė prisidėti prie mūsų seniūnijos vaikų ugdymo, kuriant jiems sveiką socialinę aplinką ir padedant augti. Taip pat, džiaugiamės galėję sukurti 2 darbo vietas vietiniams Lukšių bendruomenės nariams.
Jaustis stipriems, sklandžiai įgyvendinant užsibrėžtus tikslus padeda ir tai, kad visada petys petin einame su Lukšių seniūnu V. Cikana, kuris vis aplanko vaikus, darbuotojas, pasidomi, kuo ir kaip jie gyvena, ar nieko jiems netrūksta, kokia pagalba jiems yra reikalinga. Bendraujama ir kitais seniūnijos darbuotojais, kurie talkina šalindami kokius nors gedimus, padeda tvarkant kitus ūkinius reikalus ir sprendžiant iškilusias problemas. Lukšių bendruomenės centras glaudžiai bendradarbiauja ir su Lukšių kultūros centru, kuris kasmet suteikia erdves vaikų dieninėms stovykloms, kviečia į edukacinius užsiėmimus ir panašiai.
Esame tikri, kad bendraudami su savo aplinkos žmonėmis, mes galime nuveikti daug daugiau, negu veikdami atskirai.
Apie Lukšių vaikų dienos centro veiklą daugiau informacijos galite rasti socialinio tinklo „Facebook“ profilyje „Mūsų vaikai“.

Skaistė Bakienė, Lukšių BC narė

1. Mūsų darbai 2. Mūsų darbai 3.VDC veiklos 

VDC veiklos 1 VDC veiklos 2

Joomla templates by a4joomla