Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Briedžių BC pirmininkė Dalija ČerneckienėVasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Liudvinave (Marijampolės sav.) už sėkmingai įvykdytus projektus, įgyvendinant Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programą, skleidžiant gerąją patirtį, apdovanoti Žemės ūkio ministerijos inicijuoto konkurso „Krašto auksas“ Marijampolės apskrities nugalėtojai.
Konkursas „Krašto auksas“ surengtas siekiant didinti 2014–2020 m. Lietuvos kaimo plėtros programos žinomumą, viešinti programos įgyvendinimo gerąją patirtį bei pasiektus rezultatus, skatinti aktyvesnį dalyvavimą kaimo plėtros procesuose, viešinti Europos inovacijų partnerystės veiklos grupių veiklą, skatinti inovacijas kaimo vietovėse.
Pretendentus konkursui „Krašto auksas“ galėjo teikti visos norinčios organizacijos bei fiziniai asmenys. Nugalėtojus išrinko Apdovanojimų atrankos komisija, didelį dėmesį skyrusi pretendentų verslumui, projektų naudai visuomenei.
Šakių rajono bendruomenių centrų asociacija konkursui „Krašto auksas“ pateikė du projektus. Pirmasis - Briedžių bendruomenės centro projektas ,,Kūrybinė stovykla Briedžių krašto jaunimui ir vietos gyventojams“. Programos priemonė pagal kurią vykdytas projektas Nr. LEADER-19.2-SAVA-9. Programos priemonės veiklos sritis, pagal kurią vykdytas projektas, „Bendruomeninio verslumo ugdymas ir jaunimo įtraukimas į vietos bendruomenės veiklą“. Bendra projekto vertė - 10526,22 Eur. Projekto metu buvo organizuojama penkių dienų išvažiuojamoji kūrybinė stovykla Briedžių krašto jaunimui 14-29 metų amžiaus ir vyresniems vietos gyventojams. Keturias dienas stovykla vyko Zyplių dvare. Projekto metu dalyviams buvo organizuojami medžio drožybos užsiėmimai ir edukacijos. Pratęsiant pažintį su medžio drožyba ir Lietuvos tautodailės tradicijomis viena diena skirta ekskursijai į Druskininkus. Ekskursijos metu susitikta su vietiniais tautodailininkais-medžio drožėjais.

Šakiečiai su Krašto auksas nominantaisAntras pateiktas projektas - Griškabūdžio bendruomenės centro „Griškabūdžio miestelio kultūros savitumo išsaugojimas“. VPS priemonė ,,Vietos bendruomenių aktyvinimas ir telkimas per zanavykų krašto kultūros savitumo išsaugojimą ir tradicijų tęstinumą“ Nr. LEADER-19.2-SAVA-4. Bendra projekto vertė - 2480,50 Eur.
Projekto metu buvo sukurti du nauji skirtingi produktai – lankstinukai ir informaciniai stendai. Lankstinukuose pateikiama informacinė medžiaga apie bažnyčios istoriją, pristatomi žymiausi meno kūriniai, pateikiama informacija apie J.Jablonskio tėviškę, jos istorija, aprašomi pagrindiniai renginiai, edukacinė veikla ir žymūs kraštiečiai. Informaciniai stendai, tai metalinė konstrukcija su plokšte, ant kurios pritvirtinta graviruota nerūdijančio plieno lentelė. Joje pateikta informacija apie objektą parašyta trimis skirtingomis kalbomis - lietuvių, anglų, rusų. Taigi ši informacija bus prieinama ne tik Lietuvos, bet ir užsienio turistams. Jie pastatyti prie visų reikšmingiausių Griškabūdžio miestelio paminklų.
Šventėje „Krašto auksas“ dalyvavo ne tik Šakių krašto bendruomenių aktyvas, bet ir atstovai iš kaimyninių vietovių. Visuomenė gavo ir gražią meninę dovaną. Šventėje koncertavo Renata ir Deivis Norvilai, Violeta ir Vilius Tarasovai. Dar viena staigmena laukė šakiečių - „Facebook“ paskyroje „Krašto auksas“ visuomenė balsavo už savo favoritus. Marijampolės apskrities gyventojų simpatijos atiteko Griškabūdžio bendruomenės centrui.
Kiekvienas konkursas visada išjudina visuomenę. Tokio tipo renginiai yra ne tik patraukli laisvalaikio praleidimo priemonė, bet ir puikus edukatorius. Čia mes bendraujame, mokomės, pasipildome puikiomis emocijomis ir praturtėję jomis grįžtame namo.

BCA informacija

Krašto auksas nominacijos Griškabūdžio BC pirmininkė Agnė Paškauskienė Dalyvių sutikimas

Joomla templates by a4joomla