Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Papuošti dviračiaiBesibaigiant dviratininkų sezonui ir ruošiantis tamsiam paros metui Gelgaudiškio švietimo įstaigos toliau kūrybiškai dalyvauja projekte „Eismo saugumas bendruomenėse 2019“. Štai rugsėjo 25 dieną pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokinukai kartu su savo mokytojomis, laikydamiesi saugaus eimo taisyklių, atvažiavo su dviratukais ir paspirtukais prie Gelgaudiškio dvaro. Širdis džiaugėsi pamačius, kai senąja sidabrinių klevų alėja atskubėjo Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus „Eglutė“ ugdytiniai kartu su auklėtojomis. Šventės svečių nekantriai laukė Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centro ugdytiniai. Pirmoji šventės užduotis – teisingai, tolerantiškai su kitais klasės ar grupės vaikais apvažiuoti keletą ratų. Po to kiekviena klasė ar grupė įveikė važiavimo testus. Dar viena užduotis – atsakyti į pateiktus klausimus, susijusius su saugiu važiavimu tvargingais dviračiais ir kitomis eismo dalyvių pareigomis. Mokiniai dalinosi gerąja patirtimi, vertino kiekvieno dviračio tinkamumą važiavimui. Šventės dalyviams buvo išdalinti atšvaitai. Saugaus eismo projekto uždaviniai toliau tęsiami. Vaikams buvo primintos saugaus elgesio taisyklės gatvėje, pasikartotos šviesoforo spalvų reikšmės ir jie atliko įvairias užduotėles, susijusias su saugiu eismu.
Po savaitės projekto dalyviai jau mėgavosi paroda „Prikelk dviratuką antram gyvenimui“. Kūrybiškumo netrūko nei vienai grupei: čia dviratis – informacijos nešėjas, čia – gabenantis rudens lapų kalną, o štai mažasis pasiruošė atlaikyti žiemos šalčius ir nutarė pavežėti seniukus besmegeniukus.

Renginiui pasiruošęDarželio kieme buvo suorganizuotas renginukas „Būk saugus, būk atidus“. Kartu su tėveliais vaikai atliko bendrą kūrybinį darbą „Saugus kelias į darželį“. Ugdomosios veiklos metu, siekiant įtvirtinti įgytas žinias, buvo diskutuota saugaus eismo temomis, atliktos žaidybinės užduotys, mokytasi eileraštukų, mintos mįsles.

„Šaltinio“ specialiojo ugdymo centre kūno kultūros pamokų metu buvo atlikti testai „Vis greičiau ir saugiau“, kurie padėjo įvertinti mokinių važiavimo dviračiu įgūdžius: važiavimas „gyvatėle“, „liepteliu“ ir „aštuoniuke“, lėtas važiavimas ir greitas važiavimas. Greičio užduotį atliko po vieną dalyvį, kad būtų saugiau. Vyko dviračių orientacinio važiavimo varžybos „Ratuotas ir orientuotas“. Jose reikėjo surasti pasislėpusias raides ir perskaityti žodį. O galintys važiuoti gatvėse važiavo miestelio gatvėmis - „Žalia, geltona, raudona“. Su mokiniais aptarta kada ir kodėl panaudoti kiekvieną važiavimo stilių. Atlikus rezultatų analizę, mokiniai įsivertino savo gebėjimus, numatė ką dar galėtų tobulinti. Mokiniams užduotys parinktos pagal jų gebėjimus. Kas nemokėjo važiuoti dviračiu, galėjo važiuoti paspirtuku. Daugeliui mokinių reikia išmokti rodyti posūkius ranka, todėl buvo atliekami pratimai, lavinantys šiuos įgūdžius.
Atlikę visas projekte numatytas veiklas, padarėme išvadas:
1. Norint gerai atlikti testus, reikia ugdyti važiavimo įgūdžius dviračiu arba paspirtuku.
2. Laikytis saugaus elgesio taisyklių. Dažniausi pažeidimai: saugaus atstumo nesilaikymas, taip pat saugaus greičio nepasirinkimas, susikaupimo stoka, kelio sąlygų neįvertinimas (duobės, akmenys...) ir neteisingas posūkio rodymas.
3. Labai svarbus pasirengimas važiavimui - techniškai tvarkingas dviratis arba paspirtukas, šalmas, liemenė. Mokykloje šiomis priemonėmis mokiniai aprūpinti, o namuose dažniausiai dar turi liemenę, o šalmo neturi.
Išmokome dar vieną saugaus eismo pamoką. Belieka žinias taikyti praktikoje ir visada jausti atsakomybę už savo veiksmus kelyje ir aplinkoje.

G.Žilinskienė, projekto vadovė

Jaunieji dviratininkai Dovanėlės nugalėtojams Vairuojame paspirtukus

Joomla templates by a4joomla