Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

01Vasara - geriausias laikas vaikams: nereikia eiti į mokyklą, galima ilgai miegoti, visą dieną žaisti su draugais. Deja, pastaruoju metu nemaža vaikų dalis laiką leidžia prie kompiuterio. Girėnų bendruomenės nariai, norėdami, kad jų vaikai laiką leistų prasmingiau, liepos 24-27 dienomis bendruomenės centre ir sporto aikštelėje organizavo dieninę vaikų stovyklą. Stovyklautojų susirinko nei daug, nei mažai, iš viso 26 mokyklinio amžiaus vaikai. Kadangi girėniškiai yra aktyvūs projekto "Eismo saugumas bendruomenėse"dalyviai, todėl pirmoji diena buvo skirta saugiam eismui. Šią dieną vaikai rinkosi su dviračiais ir paspirtukais, vyko dviračių vairavimo įgūdžių varžybos, buvo aiškinamasi kaip turi būti paruošti dviračiai, dalyvaujantys eisme, vyko proto mūšis apie Kelių eismo taisykles, piešė piešinius "Saugok mane kelyje!", kuriuos ateityje suaugę bendruomeniečiai išdalins saugaus eismo akcijos metyu vairuotojams. Taip pat šią dieną stovyklautojai aplankė Šakių rajono polciijos komisaratą, susipažino su policijos darbu, apžiūrėjo sulaikymo patalpas, pamatė iš arti ginklus, antrankius, kitas specialiąsias priemones, ir naujausią automobilį, pasimatavo neperšaunamą liemenę. Antroji stovyklos diena Girėnuose praėjo taip pat labai turiningai. Pirmoje dienos dalyje stovyklautojai aplankė Pagėgių rinktinės Rociškių užkardos pareigūnus, apžiūrėjo ginkluotę, transporto piemones, stebėjo tarnybinio šuns pasirodymą. Pakeliui aplankė Sudargo piliakalnius ir Kidulių dvarą. Sugrįžę į bendruomenę ir pasistiprinę, stovyklos dalyviai puolė gaminti lėles. Juos šio amato mokė bendruomenės pirmininkė I. Sakalauskienė, jai talkino, gamyboje visiems padėjo ir berniukams kantrybės linkėjo J. Sakalauskas. Aktyvūs buvo visi ir berniukai ir mergaitės - daug lėlių lietuvaičių buvo prigaminta. Už išvyką girėniškiai dėkingi Šakių kultūros centro direktoriui Raimondui Januševičiui ir vairuotojui A. Ramanauskui. Trečioji stovyklos diena prasidėjo žvejybos ypatumais. 11 stovyklautojų varžėsi tarpusavyje kas pagaus daugiau žuvyčių bendruomenės tvenkinyje.

02Dvi valandos žvejybos prabėgo labai greitai, kai kas džiaugėsi dideliu laimikiu, kai kas - pagauta pirmąja savo gyvenime žuvimi. Susumavus rezultatus, pagautos žuvys buvo paleistos atgal. O kas nežvejojo, išbandė senąjį audimo meną. Po pietų - žaidimų laikas. Dienos pabaigoje filmuotą medžiagą apie patyčias demonstravo ir diskusijose dalyvavo bendruomenių pareigūnė, šios bendruomenės narė A. Mockevičiūtė. Kai laikas leidžiamas prasmingai, jis bėga greitai. Netruko ateiti ir paskutinė stovyklos diena. Kol dar nebuvo taip karšta, stovyklautojai tarpusavyje varžėsi sportinėse varžybose. Vėliau stovyklautojai lankėsi Šakių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, kur vaikus ir juos lydinčius suaugusius priėmė ir apie gaisrininko- gelbėtojo darbą papasakojo čia dirbantys darbuotojai. Sugrįžusių dar laukė paskutinė paskutinė užduotis: stovyklos teritorijoje surasti paslėptą lobį- 35 su saugiu eismu susijusius daiktus. Ši užduotis neprailgo, vaikai pakankamai greitai surado paslėptus atšvaitus. Na o po pietų vyko stovyklos uždarymas. Nugalėtojai ir visi stovyklos dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis, saugaus eismo knygelėmis bei prizais. Už prizus žvejams bendruomeniečiai dėkoja J. Delnevičiaus įmonei, už atminimo dovanėles - parduotuvei "Jundula". Už savanoriavimą organizatoriai dėkoja moterims, kurios visas dienas gamino vaikučiams pietus, tai Onutė Mureikienė, Genovaitė Sperauskienė ir Angelė Jonuškienė. Su vaikučiais daugiausiai dirbo Aušra Mockevičiūtė, jai talkino Irena ir Jonas Sakalauskai. Dar būta ir jaunųjų savanorių, kurios taip pat padėjo žaidimuose ir kituose užsiėmimuose, tai Agnė Mažeikaitė ir Aistė Diržiūtė.
03Ši stovykla ne pirmoji, kuri vyksta Girėnų bendruomenėje. Jau trečius metus girėniškiai savo laisvalaikio salėje ir sporto aikštelėje priima vaikus iš viso rajono. Čia bendruomenės pareigūnė A. Mockevičiūtė organizuoja vienos dienos stovyklą "Mes- vienos saulės vaikai", kurioje šiemet, birželio 28 dieną, susirinko daugiau kaip 50 vaikų iš vaikų globos namų, sunkiai besiverčiančių šeimų, Šakių rajono šeimynų, jaunųjų girėniškių. Ryte susirinkę, vaikai skirstėsi tik vakare. Visą diena buvo pilna užsiėmimų: kovinės savigynos treniruotė su Vytautu Smirnovu ir sporto klubo "Ošimas" auklėtiniais, Krašto apsaugos savanorių ginkluotės ir veiklos pristatymas bei estafetė, Visuomenės sveikatos biuro specialisčių paskaita, proto mūšiai, Šakių priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos veiklos pristatymas ir dušas karščiausiu dienos metu, sportinės varžybos. O svarbiausia- laikas praleistas ne namuose, diena pilna įspūdžių ir rasti nauji draugai. Stovykla jau tradicinė, vyko penktąjį kartą, trečius metus ji finansuota Šakių rajono savivaldybės, pateikiant projektą Jaunimo iniciatyvų skatinimo projektų finansavimo konkursui.

Girėnų BC informacija

Joomla templates by a4joomla