Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Lietuva – spalvinga šalis savo istorija ir kultūra. Ją tokią daro čia gyvenantys, dirbantys kuriantys žmonės. Nepriklausomai, kur jie gyvena ar dideliame mieste ar iš kelių sodybų sudarytame kaime, visi jie didūs ir svarbūs mūsų valstybei. Šiuo projektu ir siekiame įprasminti jų šimtmečio darbus ir pasiekimus.
Ąžuolas - Lietuvos istorijos neatsiejamas objektas, kurio išliekamoji vertė šimtmečių šimtmečius mus tvirtina ir jungia. Tad projekto idėja ir siekiama pagerbti asmenis, bendruomenes ar organizacijas skatinant jų tvirtybę ir stiprybę apdovanojant tautos šimtmečio ąžuolų nominacijomis. Jų darbai tarsi gilės ir ąžuolų sodinukai tegu puošia ir stiprina laisvą Lietuvą.
Projekto tikslas – paminėti atkurtos modernios Lietuvos pirmąjį šimtmetį visuose šalies regionuose, pagerbiant ir apdovanojant labiausiai valstybei nusipelniusius ir šimtametes tradicijas išlaikiusius bendruomenių narius, projektus bei objektus. Už nuopelnus Lietuvos tradicijų puoselėtojams dovanoti Stelmužės palikuonių (sodinukų), simbolizuojančių ilgaamžiškumo, tautiškumo bei pilietiškumo vertybes taip pagerbiant jų nuopelnus, bei jų gerus darbus nušviesti visuomenei visoje Lietuvoje renginių bei pasaulyje socialinių tinklų bei žiniasklaidos pagalba.

Siūlykite nusipelniusius asmenis, bendruomenes, organizacijas apdovanojimams „TAUTOS ŠIMTAMEČIAI ĄŽUOLAI“
Viena kaimo bendruomenė gali teikti kandidatus nedaugiau kaip į tris iš 15 nominacijų.


Nominacijų kategorijos:
1. ŠIMTMEČIO ATRADIMAS.
Plataus pobūdžio nominacija, kurioje gali būti nominuoti išskirtiniai asmenys – padarę svarbius atradimus ar netikėtas įžvalgas, darbus; gimę Lietuvos valstybei svarbiomis datomis ir pan.
2. ŠIMTMEČIO LINKSMIAUSIEJI .
Nominacija skirta tiems, kurie išradingiausiai ir linksmiausiai švenčia valstybingumo šventes.
3. ŠIMTMEČIO MOKYTOJAS.
Nominacija skirta ne tik mokytojo profesijos atstovams, bet ir kitiems švietėjišką veiklą kaimuose vykdantiems asmenims (pvz. kunigai, edukologai ir pan. arba įstaigoms, pvz. gimnazija ugdanti Lietuvos patriotus ir pan.).
4. ŠIMTMEČIO AMATŲ PUOSELĖTOJAS.
Nominacija skirta amatų centrams, pavieniams amatininkams, amatininkų šeimoms ir pan.
5. ŠIMTMEČIO TAUTIŠKIAUSIA BENDRUOMENĖ .
Nominacija skirta bendruomenei įkūrusiai bendruomenės muziejų, subūrusiai bendruomeninį kolektyvą, pasodinusiai bendruomenės giraitę, kažkaip ypatingai puoselėjančiai tautiškumą, tradicines lietuviškas giesmes regione ir pan.
6.ŠIMTMEČIO PROJEKTAS.
Nominacija skirta projektams, akcijoms, idėjoms ir sprendimams priimtiems dabar ir turintiems išliekamąją vertę pvz. įkurta mokykla, vaikų darželis, nutiestas kelias ir pan.
7. JAUNIAUSIAS ŠIMTMEČIO LYDERIS
Šiais laikais kai daugelis jaunimo emigruoja, siūlome nominuoti jaunuolį, kuris ne tik gyvena ir dirba Lietuvoje, bet taip pat yra ir bendruomenės lyderis, aktyviai dirbantis ir buriantis aplink save žmones ir pan.
8. "UŽ PAGALBĄ IR GERĄ ŽODĮ".
Už savanorystę, vykdomą savanorišką veiklą, angelišką kantrybę, siekiant kaimo žmonių gyvenimo kokybės gerovės (pvz. žmogus, kuris aplanko vyresnius, ištraukia iš namų, atsiveda į renginius ar kitus užsiėmimus, o gal padeda susitvarkyti namus ar atneša maisto?).
9.UŽ TAI, KAS PAMIRŠTA SENA, ATRASTA NAUJAI.
Eko iniciatyvos, senų pastatų pritaikymas kaimo bendruomenių reikmėms, viešųjų erdvių sutvarkymas ir pritaikymas visuomenės poreikiams ir pan.
10.ŠIMTMEČIO VERSLININKAS.
Nominacija skirta asmeniui, kuris įkūrė ar plėtoja privatų verslą kaime, sukūrė naujas darbo vietas kaimo gyventojams.
11. REGIONO ŠIMTMEČIO PALIKIMAS.
Tai nėra bendruomeninė iniciatyvą Į šią nominaciją gali būti siūlomi piliakalniai, parkai, muziejai, aikštės, paminklai ir panašiai.
12.ŠIMTMEČIO GYVENVIETĖ.
Nominacija skirta vietovei, kaimui ar miesteliui kuris mažiausiai pasikeitė per šį laikotarpį, geriausiai išlaikė 100-čio autentiškumą, išlaikė senovę menantį kaimą.
13. BENDRUOMENĖ, IŠGARSINUSI LIETUVĄ EUROPOJE/PASAULYJE.
Nominacija skirta bendruomenei, kuri garsi savo idėjomis, veikla, darbais ne tik Lietuvoje bet ir už jos ribų.
14.VERSLIAUSIA LIETUVOS ŠIMTMEČIO BENDRUOMENĖ.
Nominacija skirta bendruomenei arba kaimui už įkurtą ir plėtojamą bendruomeninį verslą, inovacijas.
15. ŠIMTMEČIO DOVANA.
Nominacija skirta asmeniui, bendruomenei ar organizacijai už finansinę ar kitokią paramą, indėlį darbais, aukomis ir pan. (pvz. bendruomenei padovanota knygų ar paveikslų kolekcija).
Kandidatai į nominacijas bus registruojami pagal 10 Lietuvos regionų. Žemės ūkio ministerijos sudaryta apdovanojimų komisija vertins gautas paraiškas ir atrinks 3 nominantus kiekvienai apdovanojimų kategorijai, kiekviename regione. Nominantai bus paskelbti projekto Facebook paskyroje, kurioje lankytojai galės balsuoti („Like“ mygtuko paspaudimu) už pasirinktą, kandidatą. Daugiausiai „Like“ surinkęs kandidatas, skelbiamas nugalėtoju.
Laureatų paskelbimas – 2018 m. liepos – rugpjūčio mėn. iškilminguose apdovanojimų renginiuose, kurie vyks 2018 m. Lietuvos mažosiose kultūros sostinės.Kiekviename regione ąžuolo sodinukais bus apdovanoti 15 nugalėtojų. Viso renginiuose bus apdovanoti 150 bendruomenių arba jos narių.

TEIKITE PARAIŠKAS APDOVANOJIMAMS IKI GEGUŽĖS 31 D.
Pateikti paraišką ir pasiūlyti kandidatą apdovanojimams gali kaimo bendruomeninės organizacijos, įsteigtos kaimo vietovėje.
1. Užpildykite apdovanojimų „TAUTOS ŠIMTAMEČIAI ĄŽUOLAI " kandidato anketą.
2. Užpildytą anketą atsiųskite elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.  
Viena kaimo bendruomenė gali teikti paraiškas ne daug kaip į 3 nominacijas.
Laureatų paskelbimas – 2018 m. liepos – rugpjūčio mėn. iškilminguose apdovanojimų renginiuose, kurie vyks 2018 m. Lietuvos mažosiose kultūros sostinėse.
Kiekviename regione ąžuolų sodinukais bus apdovanoti 15 nugalėtojų. Viso renginiuose bus apdovanoti 150 bendruomenių arba jos narių.
Kur kreipkis kilus klausimams?
Iškilus klausimams dėl paraiškų teikimo ar konkurso eigos, prašome kreiptis nurodytais kontaktais:
Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga Tel. 8 610 64152; 8 698 11310
El.paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

LKBS informacija

Joomla templates by a4joomla