Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Sudargo stendasSudargo vietovė vis veržliau matoma sparčiai aktyvėjančioje Lietuvos turizmo industrijos plėtroje. Šios vietovės lankytojų skaičiai kasmet ženkIiai auga. Ilgėja ir lankymo laikotarpis. Tarkim, 2017 m. jis prasidėjo kovo mėnesį, o prislopo gruodžio mėn. pradžioje. Nedrįstame tvirtinti, kad vietovės lankymas visai sustos žiemos metu, nes čia ir ramiuoju metų laikotarpiu laukia įvairios malonės, kai visas šio krašto gamtos grožis pasipuošia kitu, jau žiemišku rūbu. Juk puikios aplinkinės regyklos ir pušynų kvapų gaivumas yra mielas visais metų laikais. Taip pat čia yra kur ir su rogelėmis ar slidėmis paslidinėti, žinoma, jei žiema bus dosni sniego. Tačiau šios gundančios informacijos tikslas yra truputį kitoks.
2017 m. pavasarį Sudargo bendruomenės centras, kaip ir visos respublikos panašios nevyriausybinės organizacijos (NVO), gavo kvietimą dalyvauti projektinių veiklų konkurse. Šis konkursas pagal programą ,,Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių plėtra“, punktą ,,Remti bendruomenių veiklą savivaldybėse“, organizuojamas per Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministeriją (LR SADM). Finansavimo šaltinis – Valstybės biudžeto lėšos. Už konkurso organizavimą rajonuose atsakingos rajonų savivaldybės. Lėšų sumos vietovių NVO priklauso nuo gyventojų skaičiaus.

Sudarge, svarstant seniūnaičių ir bendruomenės centro tarybos atstovų sueigoje lėšų poreikį vietovei, buvo pritarta nuomonei, kad miestelio centre labai reikalingas informacinis Sudargo lankytojų stendas, padėsiantis šios vietovės svečiams susiorientuoti platokuose lankytinų objektų labirintuose. Uš gautą lėšų sumą kaip tik buvo pastatytas naujas estetiškas medinis namelis-stendas, skirtas ir skelbimams, ir informacinei laminuotai bei įvaizdintai plokštei – lankymo schemai patalpinti (pastarąją pagamino UAB ,,V-3 studija“).
Stendas jau puikuojasi miestelio centre. Tikimės, kad dabar niekam neteks klaidžoti, ieškant nuostabiųjų mūsų regyklų ir nebus painiavos jų pavadinimuose. Kartu tai prisidės ir prie edukacinių žinių plėtros apie istorinį Sudargą, ilgus šimtmečius raiškiai dalyvavusį Lietuvos valstybės pamatų kūrime ir išsaugojime.

Alberta N. Dragūnaitienė, Sudargo BC pirmininkė

Joomla templates by a4joomla