Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

05Muziejus – įstaiga, kur renkami, kaupiami, laikomi ir rodomi meno, mokslo, buities, pramonės, žemės ūkio, kultūros ir kt. pasiekimus iliustruojantys dalykai. Tai pagrindinė šios institucijos misija. Tačiaiu ar tik tai?
Jau kelerius metus iš eilės konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“ dalyvaujantis Zanavykų muziejus nuo pernai dalyvauja šiek tiek kitaip: jis yra kelių bendruomenių susivienijimo atstovas.
Pavyzdžiui: visą vasarą muziejus sėkmingai vykdė veiklas, susijusias su visuomenės eismo saugumu. Vasara - atostogų metas. Į Zanavykų muziejų atvyksta ne tik svečiai iš įvairių Lietuvos kampelių, bet dažnai užsuka ir rajono gyventojai. Muziejaus lankytojams vedamos įvairios edukacinės programos. Čia jiems buvo organizuojamos ekskursijos, edukacinės programos, vyko parodos. Ne viena muziejaus lankytojų grupė buvo pakviesta dalyvauti edukacijose : išbandė žvakių liejimą, tapymą ant skrynučių, žaidė linksmus tradicinius žaidimus. Daugeliui lankytojų buvo primenamos saugaus eismo taisyklės, elgesio kultūra gatvėje. Visi renginių dalyviai buvo apdovanoti saugaus eismo priemonėmis – saugos liemenėmis, atšvaitais.
Tiek muziejaus lankytojai, tiek darbuotojai (-os) atranda ir įsitikina, kad muziejus – gyvas organizmas. Tuo jis daug naudingesnis ir patrauklesnis

Rima Vasaitienė, Zanavykų muziejaus direktorė

Joomla templates by a4joomla