Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

02Atviras jaunimo centras prie Šakių rajono savivaldybės jaunimo kūrybos ir sporto centro, bendradarbiaudamas kartu su Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinaciniu centru ir Marijampolės apskr. VPK Šakių r. policijos komisariato bendruomenės pareigūne Aušra Mockevičiūte, rugpjūčio 24-25 dienomis Voveriuose suorganizavo stovyklą jaunimui „Drąsios voverės“. Stovyklos metu jaunimui buvo siūlomos įvairios veiklos: kinologo veiklos pristatymas, plaukimas baidarėmis, sportinės varžybos, viktorina/klausimėlis, profesionaliai pravestos mankštos, filmų peržiūra, piešimas ant vandens ir kt.
Jaunimas už galimybę susirinkti šioje stovykloje pirmiausia yra dėkingas Voverių bendruomenei, jos pirmininkei Andželikai Simokaitytei bei seniūnaičiui A.Piliučiui. Jie pasirūpino, kad būtų suteiktas leidimas rengti čia stovyklą, užkūrė židinį, kad stovyklautojai galėtų pasišildyti; pasirūpino aplinka, leido naudotis jų baidarėmis ir kitais patogumais. Atsidėkodami stovyklautojai pakvietė Voverių bendruomenę vakare kartu pažiūrėti filmą „Dėdė, Rokas ir Nida“. Stovyklą dalinai finansavo Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pagal Atviro jaunimo centro laimėtą projektą „Drąsiai žengiame į priekį“. Taip pat organizuojant stovyklą finansiškai prisidėjo ir Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinacinis centras, kuris sudarė galimybes, jog Jaunimo kūrybos ir sporto centro darbuotoja Rima Mozūraitienė profesionaliai pravestų jaunimui mankštą ir viktoriną/klausimėlį.

01„Drąsiai žengiame į priekį“ projekto tikslas - organizuoti Šakių jaunimo užimtumą, siekiant ugdyti jų socialinius ir sveikos gyvensenos įgūdžius, didinti įsitraukimą į visuomeninę veiklą, integruojant į gyvenamąją aplinką ir mažinant socialinę atskirtį. Pagal šį projektą birželio mėnesį Atviras jaunimo centras suorganizavo asmenukių konkursą, skirtą atkreipti jaunimo dėmesį į planuojamas veiklas. Jį laimėjo nuotraukos, surinkusio 332 reakcijų socialiniame tinkle, savininkė. Liepos mėnesį, bendradarbiaujant su bendruomenės pareigūne Aušra Mockevičiūte, Girėnų bendruomenėje buvo surengta vienos dienos stovykla „Mes vienos saulės vaikai“, kurios metu Atviro jaunimo centro savanoriai: Gustė Žukauskaitė, Kamilė Povilaitytė, Goda Endzelytė, Gabija Endzelytė ir Tautvydas Šukys - suorganizavo protmūšį „Ar pažįsti Šakių rajoną?“.
Rugsėjo mėnesį jaunimas bus kviečiamas į žygį pėsčiomis „Knygnešių takais“, o taip pat dalyvauti įvairiuose savižudybių prevencijai skirtuose konkursuose ir piešimo ant sienų mokymuose, kurie papuoš Atviro jaunimo centro patalpas. Rudens antroje pusėje jaunuoliams bus siūloma prevencinė paskaita prieš priklausomybes, galimybė dalyvauti mėgėjiško prevencinio filmuko kūrime ir grupiniuose užsiėmimuose su psichologe. Jie bus skirti ugdyti socialinius įgūdžius, geriau pažinti save, mokytis valdyti savo emocijas ir spręsti iškilusias krizes. Visa informacija apie konkursus ir veiklas bus skelbiama socialinio tinklo Facebook Šakių atviro jaunimo centro paskyroje.

Jaunimo darbuotoja Gintarė Grockytė

Joomla templates by a4joomla