Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Griškabūdis nuo amžių yra pastovus lietuvybės saugotojas ir puoselėtojas. Kai į Lietuvos regionus įvairiais jos istoriniais laikotarpiais skverbėsi svetimkalbystė, šis kraštas, beje, kaip ir visa Zanavykija, neprabilo nei lenkiškai, nei rusiškai, nei dar kitaip. Lietuviškas, prigimtinis žodis čia visada buvo didžiausia vertybė. Jis pagarbiai gulė ir tebegula į šio krašto poetų, rašytojų ar mokslininkų raštų eilutes, skamba iš bažnyčių ambonų. Jis – senųjų papročių saugotojas ir naujųjų kūrėjas. Ne veltui Griškabūdžio miestelio centre pagarbiai stovi paminklas vienam iš pačių ryškiausių Lietuvos kalbininkų, šio krašto šviesuoliui Rygiškių Jonui – Jonui Jablonskui. Ne veltui šis kraštas vadinamas Lietuviško žodžio tėviške.
Šiame krašte viskas pastovu, nes viskas suręsta ant giluminių tautos kultūros pamatų ir gyvenimas todėl gali keisti tik formą, bet ne moralines nuostatas, kurias nuo amžių kūrė ir tebekuria šio krašto bendruomenės žmonės. Tai todėl ir vidurvasario Oninių šventė, atėjusi iš senųjų laikų per trečiąjį šimtmetį savo gyvenimo metus skaičiuojančią Kristaus Atsimainymo bažnyčią ir tapusi ne tik bažnytine švente, bet ir iš viso Griškabūdžio krašto kilusių ar jiems prijaučiančių didžiuoju žmonių sambūriu. Per jį susitinka gyvieji ir aplankomi mirusiųjų kapai, kur susivienijama bendroje maldoje po šventovės skliautais, kur seniai buvusieji savame krašte ir regėjimais, ir prisiminimais ir prisilietimais gali pabendrauti su pasiilgta gimtine ir pajusti jos dvasią.

Griškabūdžio bendruomenės centras visada nuoširdžiai remia vidurvasario šventę – Onines. Tai yra didžiausia miestelio šventė. Ji tarsi atokvėpis ir susikaupimas prieš svarbiausią metų darbą –rugiapjūtę, todėl norima ir siekiama, kad jai netrūktų ne tik sakralumo, bet ir linksmumo. Šiais metais Griškabūdžio BC pateikė projektą ,,Bendruomenės šventė Oninės 2017“ Nacionalinei paramai per Žemės ūkio ministeriją gauti ir projektas konkurse laimėjo. Tai labai palengvina miestelio šventės surengimo galimybes ir bendruomenės visuomenė už tai ŽŪM ir kitiems rėmėjams yra labai dėkinga.
Pagarbiai kviečiame visuomenę, apsilankykite Griškabūdžio Oninėse. Jos Jums bus tikrai neužmirštamos. Kad tuo įsitikintumėte, pridedame pilną visos dienos renginio skelbimą.

Miestelio bendruomenės šventė Oninės 2017.
Nuo 9 val. veiks mugė miestelio centre, kviečiame aplankyti Šv. mišias Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčioje - 9.00 val. 10.30 val, 12.00 val.
Koncertas 19 .00 val.
Griškabūdžio pučiamųjų orkestras,
Sveikinimai ir apdovanojimai,
Jaunimo grupė "Radio masažas",
Radži ir RAY T SOLO,
"Božolė" choras,
Grupė "16 HZ ",
Šventę užbaigs - fejerverkas ir diskoteka.
Laukiame Jūsų.

Organizatoriai: Griškabūdžio bendruomenės centras, Griškabūdžio seniūnija, Griškabūdžio kultūros centras

Griškabūdžio BC tarybos inf.

Joomla templates by a4joomla