Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

03Su įsibėgėjančia vasara liepos 5-ąją į Girėnų bendruomenės centrą sugužėjo vaikai ir jaunimas iš viso Šakių rajono. Jau trečiąjį kartą Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – apskr. VPK) Šakių rajono policijos komisariato pareigūnai vaikų globos namų auklėtiniams, socialinės rizikos ar sunkiai besiverčiančiose šeimose, šeimynose gyvenantiems vaikams, probacijos tarnybos registre esantiems nepilnamečiams ir jauniesiems policijos rėmėjams organizavo vienos dienos stovyklą "Mes – vienos saulės vaikai' 2017". Finansavimą šiai stovyklai pareigūnai gavo laimėję projektų finansavimo konkursą Šakių rajono savivaldybėje. Šiais metais dalyvių skaičius rekordiškas: dalyvavo 53 vaikai ir jaunuoliai iš Šakių, Lekėčių, Gelgaudiškio, Slavikų, Griškabūdžio, Lukšių, Sintautų, Barzdų, Kriūkų ir Kudirkos Naumiesčio seniūnijų. Kaip ir praeitose stovyklose, taip ir šioje, stovyklautojams laikas neprailgo. Stovyklą pradėjo ir stovyklautojus pasveikino Šakių r. policijos komisariato viršininkas Mindaugas Akelaitis ir Kauno apygardos probacijos tarnybos savivaldybių probacijos skyriaus Šakių rajono savivaldybės teritorijoje vyr. specialistė Edita Matusevičienė. Stovyklos pradžioje, Šakių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistės stovyklautojams vedė praktinę pirmosios medicinos pagalbos pamoką. Stovyklos dalyviai praktiškai mokėsi daryti dirbtinį kvėpavimą, širdies masažą, sutvarstyti žaizdas, padėti užspringusiam žmogui. Vėliau stovyklautojams apie policijos profesiją, savo pasirinkimą tapti policijos pareigūnu ir Lietuvos policijos mokyklą pasakojo šios mokyklos darbuotojai, Profesinės taktikos skyriaus vyr. specialistai Dalius Mackela, Robertas Brundza ir Rasa Bačanskienė. Apie Lietuvos policijos mokyklą įspūdžiais dalinosi stovykloje savanoriavęs ir šiuo metu praktiką Šakių r. policijos komisariate atliekantis, minėtos mokyklos kursantas Paulius Kuodys. Buvo demonstruoti filmukai apie Lietuvos policijos mokyklą, stojimo į ją tvarką ir reikalavimus bei joje šiais metais vykusį „Atvirų durų dienos“ renginį.

01Pietumis stovyklautojus vaišino Girėnų bendruomenės centro nariai, čia pat prie bendruomenės namų, ant laužo išvirę skanią daržovių ir grybų sriubą. Po pietų stovyklautojus bendruomenės centro salėje pasitiko du „multicam“ rašto uniforma apsirengę ir su pilna ekipuote kariai - Šaulių sąjungos „Juodojo vilko“ būrio nariai. Vienas šio būrio įkūrėjų – Edgaras Gabševičius stovyklautojams pristatė būrio veiklą ir naudojamą ginkluotę. Stovyklos dalyviai galėjo savomis rankomis paliesti ginklus, įsiamžinti su jais asmenukėse. Kad per daug vaikai ir jaunuoliai neužsisėdėtų, užsiėmimus su jais tęsė Šakių sporto klubo „Ošimas“ įkūrėjas Vytautas Smirnovas su Ernestu Varankevičiumi. Sporto aikštelėje vyko savigynos treniruotė, kurios metu buvo mokoma išsivaduoti iš užpuoliko gniaužtų. Geros nuotaikos nesugadino kaip ir kasmet tokiu metu kelis kartus per dieną nulyjantis lietus. Šaunų ir tikrą tarpusavio kovą sukėlusį proto mūšį „Ar pažįsti Šakių rajoną?“ stovyklautojams organizavo Šakių atviro jaunimo centro darbuotoja Gintarė Grockytė su savanorėmis ir Tautvydu Šukiu. Komandomis susiskirstę stovyklautojai turėjo atsakyti į klausimus apie Šakių rajone esančias vietoves, renginius, pastatus, asmenis bei organizacijas. Geriausias žinias parodė komanda „Meksikietiški agurkėliai“, nedaug nuo jų atsiliko „Lietuviai“. Proto mūšio nugalėtojai buvo apdovanoti marškinėliais, antrieji - puodeliais su centro logotipais. Apdovanojimai proto mūšiui skirti iš Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ministerijos finansuoto projekto „Drąsiai žengiame į priekį“.
02Prieš vakarienę visi stovyklautojai buvo pakviesti į sporto aikštelę, kur vyko sportinės varžybos: komandų kapitonų ištvermės rungtis, estafetė, baudų mėtymas. Ir šiose varžybose geriausiai pasisekė „Meksikietiškiems agurkėliams“, nuo jų šiek tiek atsiliko komanda „HG“, tretieji - “Lietuviai“. Komandoms nugalėtojoms buvo įteikti medaliai. Girėnų bendruomenės nariai, jau antrus metus dalyvaujantys projekte „Eismo saugumas bendruomenėse“, ir VĮ „Marijampolės regiono keliai Eismo saugumo specialistas E. Lovkis patikrino stovyklos dalyvių Kelių eismo taisyklių žinias - organizavo jiems proto mūšį „Kelių eismo taisyklių labirintuose“. Geriausiai Kelių eismo taisykles žino komandos „Draugeliai“ nariai, antrais liko „Lietuviai“, treti- „Šakiečiai“. Pasisotinę bendruomenės namuose plytinėje duonkepėje keptu kugeliu, po apdovanojimų stovyklos dalyviai išsiskirstė į namus. Nuslūgus rūpesčiui ir dienos įtampai, stovyklos organizatorė bendruomenės pareigūnė Aušra Mockevičiūtė džiaugiasi turimais padėjėjais ir pagalbininkais: Girėnų bendruomenės centru, priėmusiu stovyklautojus, ir šauniais jo virėjais, taip pat prie renginio prisidėjusiais Šakių atviru jaunimo centru, Visuomenės sveikatos biuru, sporto klubu „Ošimas“, „Juodo vilko“ būriu, VĮ „Marijampolės regiono keliai“ bei Šakių rajono seniūnijų seniūnais ir socialinio darbo organizatorėmis. Ne veltui lietuviai sako: „Daug rankų didžią naštą neša“. Kai rankų daug - ir ta našta ne tokia sunki, o ir padarytas darbas džiugina širdį. Gal kai kas šią dieną rado naujų draugų, kai kas susilaikė nuo žalingų įpročių, o kai kas galbūt susipažino su viena iš profesijų, kurios atstovu suaugęs norėtų tapti.

Marijampolės apskr. VPK Šakių r. PK informacija

Joomla templates by a4joomla