"Kalba, tautosaka ir liaudies menas yra visas tautos dvasios turtas, kurio niekas iš jos negali atimti. Tie paminklai yra patys savaime gyvi ir kalba apie savo kūrėjus amžiais. Kol tauta įstengia juos kurti, tol ji yra gyvas organizmas".
/Paulius Galaunė/
Gerdžiūnų bendruomenė baigė vykdyti projektą pagal Šakių rajono bendruomeninių organizacijų finansavimo konkurso aprašą ir pasirašytą sutartį, kur gavo finansavimą pagal kryptį „Bendruomeninių organizacijų veiklos stiprinimas“.
Įgyvendinome paskutinį uždavinį - „Šiaudiniai stebuklai kūryboje“. Šiuo projektu populiarinamos lietuvių liaudies tradicijos bei kultūra. Užsiėmimą vedė ir su šiaudo subtilybėmis supažindino tautodailininkė, buvusi mūsų kraštietė, liaudies meno parodų, konkurso „Aukso vainikas“ dalyvė Saulena Valatkaitienė. Visą vakarą mokėmės šiaudų rišimo pagrindų. Dviejų sesių - Jūratės Šnipienės ir Saulenos Valatkaitienės rankose šiaudas virsta paslaptingiausiais tautodailės dirbiniais – sodais.
Kas yra kabantys sodai? Sodai turėjo ritualinę, apeiginę ir paprotinę reikšmę. Jie kaupia kosminę energiją ir ją atiduoda sėdintiesiems po sodais. Todėl sodai dažnai buvo kabinami virš stalo, kur susirenka visa šeima arba virš kūdikio lopšio.
Kadangi artėja adventas, susikaupimo ir apmąstymų metas, panorome sukurti ir snaiges. Snaigėmis puošiami kalėdinės eglutės, namai, bažnyčios ir kitos erdvės.
Ši edukacija labai patiko, tik norint išmokti reikėtų pakartoti, o gal pradėti nuo šiaudų rinkimo, pasiruošimo ir dar kartą susitikti pakartotiniam pasimokymui ir bendram pasibuvimui kartu.
Gerdžiūnų bendruomenės pirmininkė Loreta Balsienė