Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Kas gali geriau žinoti kaimo gyventojų poreikius bei problemas nei vietos bendruomenės? Bendruomenės nėra visagalės, vargu ar jos išspręs emigracijos, nedarbo, socialines problemas, nors vis dažniau bandoma atsakomybę už tai užkrauti ir joms. Vis dėlto bendruomenė yra didžiulė jėga, kuri gali tikrove paversti žemiškus žmonių norus, susijusius su gyvenamąja aplink. Ji gerokai praturtina  socialinį ir kultūrinį gyvenimą ir padėti atsiskleisti jų gebėjimams per įvairiausias veiklas, naudingas tiek jiems patiems, tiek kitiems gyventojams. Tas būdinga ir Baltrušių bendruomenei, kurioje gyvenimas nestovi vienoje vietoje.

Užgavėnės. 2020 m. vasario 23 d. Baltrušių kaimo bendruomenė smagiai atšventė Užgavėnes. Bendruomenės namų kieme visų akis patraukė pasipuošusi „Morė“. Vyko arši kova tarp lašininio ir kanapinio. Čia pat sukiojosi ir gražuolė čigonaitė, bėgiojo ir velniūkštis, ir daktarės tikrino sveikatą, ir kiti persirengėliai krėtė pokštus. Skambėjo muzika ir dainos. Šeimininkės sočiai svečius privaišino blynais, troškiniu, arbata. Medžiotojai vaišino žvėrienos sriuba. Vyko įvairūs atrakcionai. Šventei einant į pabaigą, buvo sudeginta „Morė“ ir išvyta žiema. Visi linksmi ir sotūs, nors ir nelabai noriai, juo labiau ir oras nelepino, išsiskirstė į namus.

Moters diena.

Kovo 7 dieną Baltrušių bendruomenės vyrai suorganizavo moterims šventę. Gražiais posmais ir gėlų žiedais pasveikinę moteris šventės proga, visas pakvietė prie vaišių stalo. Visą popietę savo dainomis visus džiugino Barzdų laisvalaikio salės kolektyvas „Vaivorykštė“. Tarp bendruomeniečių vyko šiltas ir nuoširdus bendravimas, skambėjo dainos, sukosi poros.

Motinos diena

Kiekvienais metais Baltrušiuose vydavo jau tradicija tapusi motinos dienos paminėjimo šventė. Šiais metais to negalėjome padaryti dėl pandemijos ir karantino. Tačiau mamos ir močiutės tikrai nebuvo užmirštos. Buvo pagaminti rankų darbo atvirukai su šiltais sveikinimais bei eilėmis. Juos rado visos mamos ir močiutės savo pašto dėžutėse.

Susitikimas su klebonu.

143711527_401674067598615_1102766088261875916_n 2020 rugsėjo 24 d. Baltrušių bendruomenės namuose įvyko popietė „susitikimas su Pilviškių parapijos klebonu Gediminu Bulevičiumi“. Susirinko nemažas būrys bendruomenės narių. Kunigas supažindino su bažnyčios veikla. Pakvietė visus prisijungti prie tos veiklos idėjomis ir darbais. Atsakė į bendruomenei aktualius klausimus, tiek žodinius, tiek pateiktus raštu. Pasivaišinome moterų pagamintais kepiniais, kava, arbata. Po kunigo išvykimo dar ilgokai neskubėjome namo, aptarėme ir kai kuriuos rūpimus bendruomenės reikalus.

      Eglutės įžiebimas.

D:\Kalėdos\20201219_164900.jpg2020 m. gruodžio 20 d. Baltrušiuose buvo įžiebtos net dvi kalėdinės eglutės. Viena, gyventojų pageidavimu buvo įžiebta gyvenvietės centre, kita – bendruomenės namų kieme. Dėka dosnių rėmėjų, vaikučiams buvo suruošta 40 dovanėlių. Dėl ekstremalios situacijos šalyje, šventės salėje padaryti negalėjome padaryti, bet radome kitą sprendimą. Senelis šaltis su snieguole ir girliandomis išpuoštu automobiliu, kelis kartus pravažiavo gyvenvietės gatvėmis skambant kalėdinei muzikai. Visus sveikino su artėjančiomis šventėmis. Prie langų spietėsi ne tik vaikai, bet ir tėveliai bei močiutės. Po to senelis užsuko į kiemus pas vaikučius, kuriems ir paliko dovanėles tai ant palangės, tai terasose prie durų. Išbėgusiems į kiemus pasigrožėti, senelis pabėrė saujas saldainių. Šis renginys daugeliui, ne tik vaikučiams, sukėlė labai šiltas ir geras emocijas niūriu karantino laikotarpiu.

D:\Kalėdos\20201219_164101.jpg   Eugenijus Žukauskas Baltrušių BC pirmininkas

Joomla templates by a4joomla