Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Apžiūrima ekspozicijų salėsLiepos 23 d. keturiasdešimt Panovių bendruomenės centro narių ir jų draugų iš Sintautų ir Kudirkos Naumiesčio leidosi į kelionę šiuo maršrutu: Šakiai - Ventė - Minijos kaimas - Rusnės sala - Šilutė - Šakiai. Sukomplektuoti keliautojų komandą pavyko nesunkiai, nes visi buvo pasiilgę kaimyniškų santykių, glaudaus tarpusavio bendravimo, pasišnekėjimų.
Bendruomeniečiai anksti ryte atvyko į Ventės ragą, labiausiai į vakarus nutolusį Šilutės rajono tašką, pusiasalį rytinėje Kuršių marių pakrantėje. Jie susipažino su Ventės rago istorija, kuri yra labai įdomi ir individuali. Pusiasalio smaigalyje kryžiuočiai 1360 m. pastatė Vinderburgo pilį ir bažnyčią. Audros ir žaibai du kartus šią bažnyčią sunaikino. Marių bangos griovė ir Vinderburgo pilį. Pilies akmenys buvo panaudoti naujos mūrinės bažnyčios statybai, tačiau bangos, audros ir toliau negailestingai griovė Ventės rago smaigalį. Apie 1700 m. sugriuvo ir mūrinė bažnyčia. 1705 m. bažnyčios griuvėsiai buvo pervežti į Kintus ir panaudoti Kintų bažnyčios statybai. Panoviečiai apžiūrėjo 1975-1986 m. rekonstruotą Ventės rago smaigalį. Rekonstrukcijos metu buvo pastatytas 250 m ilgio molas, kuris, baigiantis žiemai, atlieka ir ledlaužio funkcijas – suskaldo didžiulius ledo luitus. Visus sudomino nuo 1863 metų veikiantis švyturys. Į švyturio apžvalgos aikštelę veda seni geležiniai, papuošti originaliais ornamentais laiptai. Objektas svarbus ir kaip regykla, nuo kurios atsiveria Kuršių marios, matosi Kuršių nerija, Rusnės sala. Nuo šios aikštelės galima matyti Kuršių nerijoje už 12-13 km į pietvakarius esančią Nidą ir auksines kopas bei 8,5 km į vakarus nutolusią Preilą. Ne vienas, įlipęs į švyturio viršūnę, grožėjosi nuostabiais vaizdais. Ventės rago švyturys – valstybės saugomas technikos paminklas.

Atliekamos gidės užduotysŽinodami, kad pro Ventės ragą driekiasi didysis paukščių migracijos kelias ir kad 1929 metais Ventės rage įsteigta ornitologinė stotis, muziejus ir lankytojų centras, panoviškiai susipažino su paukščių žiedavimo istorija, paukščių migravimo tyrimais ir turtingu šių apylinkių sparnuočių pasauliu.
Toliau mūsų laukė 3 valandų pažintinė-pramoginė kelionė laivu su gidu po Nemuno deltą maršrutu Minijos upė - Minijos kaimas - Upaitės upė - Kniaupo įlanka - Kuršių marios - Atmatos upė - Uostadvaris - Krokų lankos ežeras - Minijos upė.
Visus pasitiko įspūdingi vaizdai, nuostabi gidė, kuri pateikė daugybę klausimų, susijusių su šiuo kraštu ir teisingai atsakiusiems įteikė daugybę prizų. Patiko žemaitiškų dainų pamokos. Kelionės metu turėjome galimybę skanauti vietinės rūkytos žuvies. Džiugu, kad nei vienas jūros liga nesusirgo, bet išlipus kai kuriems turistams lyg ir jautėsi nesvarumo būsena.
Toliau Hugo Šojaus dvare laukė edukacija „Lietuvininkų kulinarinis paveldas”. Užsiėmimo metu buvo pristatyti unikalūs Rytprūsių dvaro gyvasties fragmentai. Iš jų ryškėjo, kad didžiausias dėmesys kreipiamas Mažosios Lietuvos kulinariniam paveldui. Dvaro gyvenimas buvo kitoks, jis - paslaptingas. Ponia papasakojo intriguojančių istorijų ir pamokė dvaro etiketo paslapčių. Žinoma, pakvietė į valgomąjį, kur siūlė vaišintis šio krašto palaunagės patiekalais – tantės pyragu ir kafija. Malonu buvo bendrauti su ponia, kurios kilmės šaknys yra Sūduvoje.
Pilni įspūdžių išvykstame į namus, pakeliui aplankydami Viešvilės žuvitakį.
Visi važiavusieji už šią kelionę dėkojo Bendruomenės centro pirmininkui Bernardinui Vainiui, jo pavaduotojai Irenai Jurkšienei bei „Tvari idėja“ direktorei Redai Kneizevičienei.

Panovių kaimo BC informacija

Dalinamės įspūdžiais Grožimės Kuršių marių vaizdais Malonus bendravimas Susitikimas su dvaro ponia

Joomla templates by a4joomla