Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Pasidalinimas patirtimiŠiuolaikinėje visuomenėje bendruomeniškumui skatinti skiriam labai daug dėmesio, kadangi vietos bendruomenių raida lemia demokratijos ir pilietiškumo procesus, sukuria dvasinius saitus tarp žmonių. Kaimo bendruomeninės organizacijos kuriasi siekdamos išspręsti vietos problemas, atstovauti vietos žmonių, atskirų socialinių grupių interesams, tačiau dažnai jos yra per mažos ir per silpnos, kad vienos pačios galėtų pakeisti situaciją iš esmės. Glaudus bendradarbiavimas ir partnerystės ryšių užmezgimas su kitomis rajono kaimo bendruomenėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis, taip pat su vietos valdžia gali būti vienas iš būdų sustiprinti kaimo bendruomenės veiklos galimybes ir įtaką sprendžiant kaimo vietovės problemas.
Tai suprasdami, liepos 10 d. Slavikuose susirinko Sudargo, Slavikų, Kidulių seniūnijų bendruomenių centrų vadovai: Alberta Natalija Dragūnaitienė (Sudargas), Jolita Beržvinskienė (Bunikiai), Andželika Simokaitytė (Voveriai), Renata Baltrušaitienė (Slavikai), Martynas Mockevičius (Kiduliai), Grina Šnirpūnienė (Šakių BCA). Visų nuomone padėti kaimui išsivaduoti iš įvairių sunkumų gali tik aktyviai veikianti kaimo bendruomenė. Vadovai aptarė trukdžius bendruomeninei veiklai plėtoti ir pasidalino patirtimi sprendžiant juos. Susitikimo metu buvo akcentuota, kad kaimo bendruomeninių organizacijų veikloje ypač reikšmingas bendradarbiavimas su vietos valdžios institucijomis ir kitomis institucinėmis bei visuomeninėmis organizacijomis. Tačiau nereikia pamiršti, kad gaivinant kaimo tradicijas, puoselėjant gyvenamąją aplinką, apskritai aktyvinant kaimo gyventojus dalyvauti kaimo plėtros procese, ypatingas vaidmuo tenka kaimo bendruomenėms bei jų lyderiams.
Aptarta Bendruomenių dienos, kuri vyks rugpjūčio 1 d. Zypliuose programa ir bendruomenių dalyvavimas joje.
Susitikimas atskleidė, kad tokie susiėjimai ir patirčių pasidalinimas jų metu yra tikslingi ir naudingi.

BCA informacija

Joomla templates by a4joomla