Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Šventė SudargeMykolo Romerio universitetas ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei informacinis partneris „Savivaldybių žinios“ ir verslo partneris VšĮ ,,Pro Partners“ paskelbė respublikinį konkursą vietos bendruomenėms „BENDRUOMENĖ – ŠVYTURYS 2019 – KELIAS Į SĖKMĘ“. Numatytos penkios nominacijos: pirmoji nominacija –„Vietos bendruomenės lyderio – vadybininko; antroji nominacija –„Vietos bendruomenės sėkmės istorija“; trečioji nominacija - „Bendruomeniškiausios seniūnijos arba savivaldybės“; ketvirtoji nominacija- „Kultūros kolektyvais garsi vietos bendruomenė“; penktoji nominacija -„Sveiką gyvenseną propoguojanti vietos bendruomenė“. Šioms nominacijoms teikiami pretendentai, kurie per pastaruosius 3 metus vykdė ryškią pastebimą veiklą (renginius) ne tik savo gyvenamoje vietovėje.
Šakių rajono bendruomenių centrų asociacijos tarybos sprendimu nominacijai –„Vietos bendruomenės sėkmės istorija“ pateiktas Sudargo bendruomenės centras.
Sudargo vietovė yra turtingo istorinio paveldo kraštas ir čia gyvenančių žmonių pareiga yra tą paveldą gerai pažinti, puoselėti ir dalintis juo su pasauliu. Bendruomenės centrą šiose veiklose sėkmė lydi nuo pat jo įsikūrimo 2003 m. Pirmieji metai buvo apšilimo. Antraisiais 2004 m., visuotiniame BC narių susirinkime buvo patvirtinta ilgalaikė BC veiklų programa, kuri galioja iki šių dienų. Joje priimtos ir patvirtintos pamatinės veiklų kryptys. Jos neatskiriamai susijusios su šio krašto unikalumu. Pagrindiniai Sudargo BC uždaviniai, tikslai ir kryptys yra tokios: 1.Istorinio, etnokultūrinio vietovės paveldo prikėlimas, išsaugojimas per dabartį ir siunčiant žinią ateičiai; 2. Edukacinės veiklos, siekiant nuolatinės jų horizontų plėtros; 3.Socialinės veiklos.

Sudargo krašto bendruomenės centras turi unikalių, tik jam priskirtinų bruožų. Aktyvūs ir iniciatyvūs jo žmonės niekada neužmiršo ypač iškilaus ir garbingo šios vietovės istorinio paveldo didybės, nes oficialiuose žinynuose jos ilgus amžius beveik nebuvo.
Šventės akimirkos SudargeKalbant apie veiklų pastovumą, pirmoje vietoje visada stovi Sudargo krašto žinomumas per jo įvairiapusį pažinimą: turiningus piliakalnių renginius, rašytinės žodinės informacijos turtingumą, lankytinų ir rekreacinių vietų patrauklumą, (juk aplink nepakartojamo grožio gamtos vaizdai); bendruomenei nuo 2004 m. jau 16 metų sėkmingai vadovauja ta pati bendruomenės pirmininkė ‒ Alberta Natalija Dragūnaitienė, turinti ilgametę vadybinę patirtį.
Per visą 2004-2019 m. laikorarpį Sudargo BC įgyvendino 96 įvairios paskirties ir apimties projektus.
Trumpas Sudargo bendruomenės centro veiklų abibendrinimas būtų toks:
Bendruomenei svarbi šio krašto istorija, kuri buvo nepateisinamai nutylėta nuo XIV a. antro dešimtmečio iki XX a. pirmo dešimtmečio. Taigi šių laikų visuomenei privalu savo nusipelniusiam kraštui grąžinti tą skolą;
Sudargui reikia judesių, todėl bendruomenė mokosi, rašo ir spausdina, rengia renginius, edukuoja turistus ir visus to pageidaujančius Sudargo lankytojus;
Bendruomenė per savo veiklų pastovumą įgyja daugybę bičiulių, sulaukia nuoširdžios mokslininkų, politikų, kultūros bei kitų visuomenės atstovų paramos. Sėkmės formulę geriausiai apibendrina liaudies išmintis: ,,Kaip pagiry šauksi, taip girioje atsilieps“. Dabar per metus Sudargą aplanko tūkstančiai lankytojų ir jie tampa gerosios žinios skleidėjais apie šį kraštą;
Sudargiečiai laimingi, kad jų pastangos vietovei sugrąžinti pelnytą garbę duoda puikius rezultatus.
Šakių rajono BCA manymu Sudargo bendruomenės centro veiklos yra vertos dėmesio, todėl jis buvo pasiūlytas nominacijai „Vietos bendruomenės sėkmės istorija“. Linkime sėkmės.

BCA informacija

Pirmininkė Alberta Natalija Dragūnaitienė

Joomla templates by a4joomla