Spausdinti
Kategorija: Bendruomenių naujienos
Peržiūros: 212

Tvenkinio įžuvinimas2020 m. balandžio 8 d. dėka griškabūdiečių žvejų į Griškabūdžio bendruomenės centrui priklausantį tvenkinį buvo paleista daugiau kaip 100 kg žuvies jauniklių, kurie vystysis ir augs bei valys ir gerins šio telkinio vandenį. Ačiū visiems prisidėjusiems, kad taip gausiai galėjome įleisti net 4 rūšių vertingos žuvies prieauglio: amūrų, plačiakakčių, lynų ir karpių. Įžuvinimo kaštams padengti panaudotos bendruomenės gautos institucinės paramos lėšos už 2020 m. iš Šakių savivaldybės ir kita dalis iš geranoriškų griškabūdiečių parėmimo. Tvenkinio įžuvinimo planai pradėjo dėliotis nuo 2019 m. vasaros. Jau tada, pasitarus su miestelio žvejais, nutarta tuos planus įgyvendinti 2020 m. pavasarį. Paramos rinkimu, žuvies paieška ir jos parvežimu rūpinosi griškabūdiečiai žvejai ne bendruomenės nariai - M.Malyšovas ir Ž.Kubilius. Tai paliudijimas apie griškabūdiečių vizijų artumą. Siekant užtikrinti šio neįprasto projekto sėkmę priimtas dar vienas nutarimas: iki 2022 m. tvenkinyje bus draudžiama žvejyba, kad žuvys galėtų augti, vystytis ir atlikti joms pavestą darbą.
Primename, kad bendruomenės centras 2015 m. surinkus aukas, miestelio centre įsigijo žemės sklypą su vandens telkiniu. Jo plotas - 0,76 ha. Šio įsigyto turto ateities vizija buvo siejama su laisvalaikio ir poilsio zonos sukūrimu, kadangi miestelio gyventojams, o ypač jaunimui, nėra kur išeiti ir praleisti laisvalaikį.
Be tvenkinio įžuvinimo projekto 2020 m. bus įgyvendinamas dar vienas reikšmingas bendruomenės projektas per ŽŪM. Jo metu bus įrengta vaikų žaidimo aikštelė, kuri suteiks daug džiaugsmo patiems mažiausiems griškabūdiečiams. Taip kasmet po truputį kuriame pagrindinę laisvalaikio ir poilsio zoną miestelyje. Jos Griškabūdyje itin trūksta.

Griškabūdžio BC pirmininkė Agnė Paškauskienė