Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Pirmininkė Irena SakalauskienėŠeštadienį vyko Girėnų bendruomenės centro ataskaitinis – rinkiminis susirinkimas. Susirinkime dalyvavo meras Edgaras Pilypaitis, seniūnas Dalius Jasevičius ir NVO koordinatorė Asta Kėvelaitytė.
Apie nuveiktus darbus ataskaitą pateikė bendruomenės pirmininkė Irena Sakalauskienė. Ji pasidžiaugė, kad 2019 metai, kaip ir dar ankstesni, Girėnų bendruomenės centrui niekuo neišsiskyrė ir buvo turtingi renginiais bei įvairiais nuveiktais darbais.
Praeitais metais pas Girėnų bendruomenės vaikučius lankėsi Kalėdų senelis. Aplankyta ne viena sodyba, vaikai pamaloninti saldainiais.
Sausio 13 dieną paminėjome Gynėjų dieną, kūrenome laužą ir vaišinomės karšta arbata.
Jau kelinti metai pas mus vyksta šaškių, šachmatų turnyrai, stalo teniso varžybos, trijų kartų krepšinis, mažasis triatlonas. 2019 m. pirmą kartą surengtas Žvejybos čempionatas buvo maloniai priimtas jaunųjų žvejų. Šiemet savo veiklas žadame papildyti dar viena sporto šakas – smiginiu. Visų sporto renginių pagrindinis iniciatorius ir organizatorius yra Juozas Jonuška. Labai jam dėkojam.
Kiekvienais metais, tai ne išimtis ir praeitais metais, bendruomenės persirengėliai dalyvavome Užgavėnių šventėje ir ginėme žiemą Šakiuose, ežero saloje, ir pasidabinę kaukėmis kepėm blynus, linksminom miestelėnus .
Balandžio mėnesį Girėnų šokių kolektyvas atšventė 40-ies metų gyvavimo sukaktį. Šokėjai aktyviai dalyvauja įvairiose šventėse ir Šakių rajone, ir tarptautiniuose šokių festivaliuose Joniškyje, Radviliškyje, Vilniuje, Latvijoje Kabile mieste, Kroatijoje. Dalyvavo Vilniuje Juozo Lingio šimtmečio minėjime ir pristatė jo autorinį šokį „Dripkus“ (vadovė Vitalija Venienė).
Nuo šokėjų neatsilieka ir Girėnų muzikantai. Jie praeitais metais taip pat daug koncertavo. Dalyvavo kapelų šventėje Alytuje, Punios skyriuje „Ant Nemuno kranto“, Alksnėnuose Žolinių šventėje, Griškabūdžio renginyje „Rudens piknikas“, grojo šokių vakaruose Šakių kultūros centre (vadovas Mindaugas Lenktys).

Kasmet dalyvaujame Zanavykų krašto muziejuje margučių margintojų šventėje ir duonos šventėje. Praeitais metais Zanavykų muziejuje surengėme parodą „Girėnų veiklių moterų rankdarbiai“.
Jau keletą metų Girėnų bendruomenė glaudžiai bendradarbiauja su „Varpo“ mokyklos bendruomene. 2019 m. dalyvavome pavasarinėje mugėje su velto muilo ir kitais gaminiais bei mokėme vaikus pasidaryti lėles. Kiekvienais metais kartu su „Varpo“ mokykla per Atvelykį Girėnuose vyksta „Vaikų velykėlės“ ir visų mėgstama šventė „Laiminga šeima - laimingas aš“.
Aktyviai dalyvaujame Šakių mieste organizuojamose šventėse bei Šakių bendruomenių asociacijos rengiamuose renginiuose. Kamet vykstame į bendruomenių sąskrydį Karklėje.
Birželį surengėme šventę vietovardžių metams paminėti „Girėnų kaimui 85– eri“. Ši vyko Girėnų kaimo ąžuolyne prie ežero. Šiemet Girėnų bendruomenei 15 metų, tai vasaros šventę skirsime šiai sukakčiai pažymėti.
Minint choreografo J. Lingio 100 – ąsias gimimo metines, Girėnų šokių kolektyvas ir bendruomenės nariai domėjosi jo įamžinimo vietomis ir visi draugiškai dviračiais numynėme į Gyliškių kaimą, kur puikuojasi choreografo atminimui skirtas koplytstulpis.
Dovanos bendruomeniečiamsNevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017-2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.4 priemonės „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ Girėnų bendruomenės centras įgyvendino projektą „Leisk laiką prasmingai“, kuriam Šakių rajono savivaldybės administracija skyrė iš valstybės biudžeto 1004 eurus. Vyko audimo, lėlių gamybos, Adventinių vainikėlių darymo edukacijos.
Praeitais metais turėjome svečių net iš Slovėnijos, kurie labai domėjosi audimu, išbandė ir patys savo sugebėjimus prie audimo staklių.
Daug renginių vyko saugaus eismo tema. Dalyvaujame projekte „Eismo saugumas bendruomenėse 2019“ ir kiekvienais metais Girėnų bendruomenės centras užima aukštas prizines vietas, už kurias gauname pinigines premijas ir įvairias šviesą atspindinčias priemones. Šiemet buvo du papildomi konkursai – „Saugus krepšys“ ir Katino Miciaus kostiumas. Juose taip pat dalyvavome. Prie šio projekto daugiausiai prisideda mūsų bendruomenės narė, bendruomenės pareigūnė Aušra Mockevičiūtė.
Praėjusią vasarą bendruomeniečiams buvo suorganizuota kelionė į Kėdainius. Buvo įdomu pamatyti miesto senamiestį, apžiūrėti gatveles, didžiosios Rinkos aikštę, kurią puošia paminklas kunigaikščiams Radviloms, ir pasiklausyti gidės pasakojimo apie Kėdainių miestą ir kitas įžymias vietas.
Po išsamios ataskaitos padėkojusi visiems, kurie prisideda prie bet kokios bendruomeninės veikos, dalyvauja organizuojamuose renginiuose, šventėse, talkose, pirmininkė užsiminė ir apie numatomas 2020 metų veiklas.
Artėja Kovo 11- oji – Lietuvos nepriklausomybės diena. Girėnų šokių kolektyvas, bendruomenė ir vaikų kolektyvas „Pynė“ planuojame akciją „Geltona, Žalia, Raudona“. Baigiamasis renginys vyks kovo 8 d. Tada ąžuolyne klausysim lietuviškų patriotinių dainų, linksminsimės, virsim viralą ir vaišinsimės.
Šį pavasarį bendromis pastangomis bendruomenė kartu su seniūnija planuoja sutvarkyti Aržuolupių kaimo kapinaites, kurios yra apaugusios krūmynais, išgriuvusi tvora.
Visi girėniškių renginiai baigiasi vaišėmis - šiupiniu, kugeliu ar sriuba. Yra gerų gaspadinių, kurios niekada neatsisako padėti.
Meras Edgaras Pilypaitis, išklausęs ataskaitinį pranešimą , pasidžiaugė Girėnų bendruomenės praėjusių metų veiklomis, palinkėjo visiems sveikatos, gražių renginių bendruomenėje , išlaikant tokią aukštą prabą ir ateityje.
Šakių seniūnas Dalius Jasevičius pritarė Mero minčiai ir palinkėjo, kad nemažėtų narių gretos ir įsilietų daugiau jaunimo.
Irena Sakalauskienė vėl išrinkta bendruomenės pirmininke, o 11 narių valdyba atnaujinta šešiais nariais.
Susirinkusiems koncertavo Briedžių kapela „Linas“, vadovaujama Astos Grigaitienės.
Po koncerto bendruomenės nariai, linksminami Girėnų kapelos, toliau bendravo prie bendro vaišių stalo.

Irena Šakėnienė, Girėnų BC

Joomla templates by a4joomla