Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Šventės akimirkos VoveriuoseVisiems lietuviams, kur jie bebūtų, kur begyventų, 1918 m. vasario 16-oji yra neužirštama ir brangintina diena. Tačiau artinasi ir kitos įsimintinos dienos minėjimas ‒ tai 1990 m. kovo 11-osios. Kuo jos skiriasi?
Kalbant apie Lietuvos valstybę visada dera prisiminti ir priminti, kad esame sena ir garbingą istoriją turinti šalis, savo valstybingumo pamatus pradėjusi ręsti daugiau kaip prieš 1000 metų. Buvo laikotarpiai, kai Lietuva klestėjo, būdama didžiausia Europos valstybe; buvo ir kiti laikai, kai ji buvo draskoma, plėšoma, nutautinama.
Tačiau Lietuvos žmonės niekada neatsisakė savo valstybingumo atkūrimo idėjos.Tokia šiek tiek palankesnė situacija susidarė po I-ojo pasaulinio karo. Ja puikiai pasinaudojo iškiliausi Lietuvos patriotai, paskelbdami, kad 1918 m vsario 16 d. yra Lietuvos valstybės atkūrimo diena.
O kokį įvykį minėsime kovo 11-ąją dieną? Kovo 11-oji yra Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Tos nepriklausomybės, kuri buvo atkurta 1918 m. ir užgnaužta prasidėjus II-ajam pasauliniam karui. Šias datas ir jų reikšmę turime atsiminti visi ir jų dvasioje ugdyti savo jaunąsias kartas. Juk jiems tie įvykiai yra tolimi ir gal nelabai suprantami.
Tokių tikslų vedinas Voverių krašto bendromenės centras ,,Jotija“ jau trečius metus iš elės savo teritorijoje Vasario 16-osios pagerbimui ir priminimui organizuoja bėgimą. Pradėtas jis minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį 2018 metais. Tokio renginio tikslas yra siekis pasitikrinti, ar esame vieningi savo idėjomis ir ar mokame turiningai leisti laiką, būdami bendrystėje. Juk Lietuva ‒ tai ne atskiri žmonės, o MES VISI. Todėl bendruomenė stengiasi ugdyti ir palaikyti bei perduoti ateičiai tą gerą visuomeniškumo jausmą, tikėdami, kad estafetę noriai perims jaunimas.

Šventė prasidėjo kaip ir visos valstybinės šventės – Tautiška giesme. Po Tautiškos giesmės visi bėgo vieno kilometro septynių šimtų metrų atstumą, taip paminėdami Lietuvos valstybės atkūrimą. Po energingo bėgimo mūsų dalyvių bendruomenės pavėsinėje laukė karšta sriuba, garuojanti arbata ir saldumynai. Bet šventė tuo nesibaigė. Jos organizatoriai – BC „Jotija“ valdyba ‒ šiai šventei įsteigė kuklius, bet prasmingus bei širdžiai mielus prizus. Norint juos gauti, reikėjo prisiminti Lietuvos istoriją ir atsakyti į viktorinos klausimus būtent apie šią datą. Taip pat buvo užduotis ‒ dėlionė, kurioje tikrinome dalyvius, ar jie prisimena Lietuvos ribas ir kaip atrodo Lietuvos herbas. Taip pat vaikams buvo užduotis, kurioje turėjo ant lapo, užrištomis akimis, nupiešti Lietuvos trispalvę. BC valdyba šventės pabaigoje apdovanojo šių žaidimų nugalėtojus ir įteikė jiems prizus. Viktorinoje pirmą vietą užėmė Rugilė Simokaitytė, atrąją vietą – Urtė Skinkaitytė, trečiąją – Gintaras Zokas. Dėlionių rungtyje nugalėjo Severinas Simokaitis, o trispalvės piešime – Lukas Kriščiūnas. Tiems, kurie labai stengėsi, buvo įteikti paguodos prizai. Po apdovanojimų dar visi susirinkusieji pasėdėjo prie liepsnojančio židinio, dalindamiesi savo mintimis bei idėjomis.
Bendruomenė žada tęsti šią tradiciją ir tikisi, kad kitais metais daugės norinčių jungtis prie šios tradicijos. Juk ji puoselėja ir perduoda Lietuvos istorijos žinias dabarčiai ir siunčia jas ateinančioms kartoms.

Voverių BC „Jotija“ pirmininkė Andželika Simokaitytė

Užduotys jaunimui Kokia šventė be gėlių Visi stropiai atlieka užduotis

Joomla templates by a4joomla