Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Seimo narė Guoda BurokienėRugsėjo 13d. Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centre įvyko Marijampolės, Šakių, Kazlų Rūdos, Vilkaviškio kaimo bendruomenių atstovų susitikimas su Lietuvos Respublikos Seimo nare Guoda Burokiene ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininke Virginija Šetkiene.
Susitikimo metu aptartos šios temos: Bendruomenių įstatymas; Bendruomeninės organizacijos ir viešieji pirkimai; Parama bendruomeninėms organizacijoms; Bendruomenių tarybos ir jų veikla savivaldybėse; LEADER/BIVP programa po 2020 metų; Lietuvos Kaimo parlamento organizavimo klausimai ir kt.
Naudingas šis susitikimas buvo visiems dėl šių priežasčių: galėjome palyginti bendruomeninio gyvenimo ypatybes atskiruose rajonuose; galėjome perduoti žinią valdžios atstovėms apie tai, kas turėtų keistis valstybės įstatymuose, kad šie galėtų pozityviau ir judriau prisidėti prie visuomenei reikalingų jų pačių susikurtų organizacijų veiklų. Juk tos organizacijos (turima galvoj kaimo bendruomenės ir kitos, panašios į jas) nemaža dalimi lemia kultūrinį, dvasinį vietovių gyvenimą. Taigi susitikime buvo akcentuotai kalbama apie valdžios ir nevyriausybinių organizacijų partnerystės svarbą, kurios turėtų būti žymiai daugiau. Juk per visuomeninių organizacijų veiklą bene labiausiai pajuntamas gyvenimo pulsas.
Malonu buvo klausytis vilkaviškiečių ir marijampoliečių vaisingo savivaldos organizacijų bendradarbiavimo pavyzdžių su visuomeninėmis organizacijomis, ir tai yra ženklus prisidėjimas prie visuomenės aktyvinimo ‒ didžiojo visų mūsų rūpesčio ir uždavinio.
Po susitikimo šakiečiai nutarė, apibendrinę savo veiklų patirtis, rezultatus pristatyti ir savivaldos atstovams, ir visuomenei. Prieš tai esame numatę atlikti Bendruomenių centrų veiklų apžvalgą ir analizę, kad išsiaiškintume tikrą padėtį ir susidarytume pilnesnį vaizdą. Tai, tikimės, inspiruos veržlesnius mūsų žingsnius į priekį.

Meilutė Andriukaitienė, Šakių BCA

 

Susitikimas Vilkaviškyje

Joomla templates by a4joomla