Spausdinti
Kategorija: Bendruomenių naujienos
Peržiūros: 581

01Praeiti metai buvo turtingi renginiais bei įvairiais nuveiktais darbais. 2018 metai prasidėjo Šaškių turnyru sausio 13 dieną paminėjome Gynėjų dieną.Vasario mėnesį mes, girėniškiai, kartu su Pynės šokėjais puošėme ąžuolus Girėnų ąžuolyne, virėme sriubą. Visiems, įvažiuojantiems į Šakius, buvo malonu matyti Lietuvos šimtmečiui papuoštus ąžuolus. Kiekvienais metais, tai ne išimtis ir praeitais, šventėme užgavėnes, dalyvavome užgavėnių šventėje ir Šakiuose, kepėm blynus. Lietuvos šimtmetį Vasario 16 d. paminėjome su filatelistu J. Urbonu ir girėniškiu B. Jaku, kurie dalinosi prisiminimais apie tremtį, pristatė tremtinių laiškus, rašytus į Tėvynę. Papasakojo to meto istoriją. Mums koncertavo Briedžių moterų ansamblis „Gija“ ir vyrų ansamblis „Akordas“.
Nuolat dalyvaujame Zanavykų muziejuje vykstančioje margučių margintojų šventėje. Gražioje ir kvapnioje duonos šventėje jau kelintus metus dalyvaujame Varpo mokykloje vykstančioje pavasarinėje mugėje. Iš tiesų, tai Girėnų bendruomenė dalyvauja visose šventėse, kurios organizuojamos Šakių mieste.
Mūsų bendruomenėje vyksta daug sportinių renginių, nes turim puikų sportinių renginių organizatorių Juozą Jonušką. Tai jam įkvėpus susiburia šaškių, šachmatų turnyras, stalo tenisas, triatlonas, trijų kartų krepšinis. Visi šie sportiniai renginiai jau tapo tradiciniais ir mėgstami mūsų gyventojų. Už tai nuoširdžiai dėkojam Juozui Jonuškai, kad įprasmina mūsų gyvenimą sporte ir neleidžia apsnūsti.
Girėnų bendruomenė glaudžiai bendradarbiauja su Varpo mokykla. Kiekvienais metais per atvelykį vyksta bendros Vaikų velykėlės. Tai jau taip pat tradiciniu tapęs renginys. Su šia mokykla turime dar vieną visų mėgstamą šventę „Laiminga šeima ‒ laimingas aš“. Į šias šventes susirenka nemažas būrys vaikučių ir tėvelių. Šiemet Vaikų velykėlės vyks balandžio 28 d. 11val. Kviečiame visus, didelius ir mažus, dalyvauti atvelykio šventėje.
Praeitą pavasarį atidarėme parodą „Iš praeities ir dabarties“. Paroda labai visiems patiko ir paliko šiltus prisiminimus. Joje mus žavėjo močiučių austos lovatiesės, siuvinėtos staltiesės, nerti paveikslai ir kt. Šią ekspoziciją aplankė daug lankytojų: girėniškiai, jų pažįstami ir artimieji, kultūros darbuotojai.

Balandžio mėnesį Girėnų bendruomenės narės vykome į Romerio universitetą atsiimti apdovanojimo, kur buvome nominuoti „Kultūros kolektyvais garsi vietos bendruomenė“. Aktyvūs yra ir mūsų muzikantai bei šokėjai. Girėnų šokėjai šiemet švęs savo veiklos 40- metį. Kviečiame visus atvykti į šį renginį. Jis vyks Šakių kultūros centre balandžio 13 dieną 15 val. Šokėjai aktyviai dalyvauja įvairiose šventėse Šakių rajone ir už rajono ribų. Praeitais metais šokių kolektyvas kovo 31 d. dalyvavo tarptautiniame šokių festivalyje Latvijoje Kabile mieste, šiemet taip pat kovo 30 dieną esam pakviesti į Latviją. Šokėjai praėjusiais metais dalyvavo Vilniuje vykusioje Dainų šventėje „Vardan tos...“ . Šaunus šokių kolektyvas dalyvavo beveik visose dainų šventėse nuo 1980 metų. Praeitais metais šokėjai dalyvavo šokių festivaliuose Trakuose ir Naujojoje Akmenėje taip pat dalyvavo šokių kovose Šakiuose ir šventėje „Apkabink savo kraštą“.
Nuo šokėjų neatsilieka ir Girėnų muzikantai. Jie praeitais metais taip pat daug koncertavo. Dalyvavo konkurse Kudirkos Naumiestyje „Pašešupio armonika“, „Muzikantų sambūris“ Slavikuose, vasaros šventėje Gotlybiškiuose, Briedžiuose. Buvo išvykę ir už rajono ribų: koncertavo Raudonėje kapelų šventėje, Raseinių rajone Girkalnyje vykuioje respublikinėje kapelų šventėje „Šimtmečio Girkalnio griežynė – 2018“.
Kiekvienais metais dalyvaujame bendruomenių sąskrydyje Karklėje. Praeitais metais buvome apdovanoti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga 42 tomų knygų serija. „Lietuvių literatūros lobynas. XX amžius“.
Liepos mėnesį surengėme šventę, skirtą Striūpų kaimui. Minėjome Striūpų kaimo 225‒ąsias metines. Buvo puikūs atsiliepimai apie Striūpų kaimo šventę, kurioje grojo mūsų muzikantai, renginį vedė Lina Ėringienė su atlikėjų grupe Mėlynosios paukštės, kurios asmeniškai ir išsamiai išnagrinėjo visą Striūpų kaimo istoriją. Dainavo Briedžių moterų ansamblis „Gija“. Šiemet birželio 29 dieną švęsime Girėnų kaimo 85 – erių metų sukaktį. Šventė vyks prie senojo Girėnų tvenkinio ąžuolyne. 1934 metais Kerėplių kaimas buvo pervadintas į Girėnus, o Kerėpliai rašytiniuose šaltiniuose paminėti 1719 metais – tai šiemet būtų 300 metų. Šiemet teikėme paraišką žemės ūkio ministerijai ,,2019 m. Nacionalinė parama kaimo bendruomenių veiklai“. Pasirinkome sritį „Renginių organizavimas“. Jei pavyks gauti šiam projektui valstybės paramą, būsime labai patenkinti, jei ne - tai bus kaip bus. „Girėnų kaimo vasaros šventė“, manome, vis tiek įvyks.
Praeitą vasarą pabandėme suorganizuoti girėniškiams vaikams vasaros stovyklą. Manau ir vaikai, ir tėvai liko patenkinti šia stovykla. Čia daug prisidėjo bendruomenių pareigūnė Aušra Mockevičiūtė ir Girėnų gaspadinės: A. Jonuškienė, G. Sperauskienė, O. Mureikienė. Joms visoms labai ačiū už visokeriopą pagalbą. Šios stovyklos metu mes su vaikučiais aplankėme Rociškių pasienio užkardą, Sudargo piliakalnius, Kidulių dvarą, Šakių policijos komisariatą, Gaisrinę. Vyko įvairūs užsiėmimai bendruomenės namuose.
Su mūsų bendruomenės žmonėmis buvome išvykę į kelionę po Žemaitiją, aplankėme Medvėgalį, Telšius, Plungę. Kelione, manau, visi likome patenkinti. Gal šiemet vėl nuspręsim kažkur išvykti.
Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017‒2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.4 priemonės „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ Girėnų bendruomenės centras gavo finansavimą 1040 eurų projektui „Girėnų bendruomenės centro veiklos gerinimas 2018“. Pagal jį įsigijome kompiuterį ir spausdintuvą, kurie bus naudojami bendruomenės centro vykdomų projektų dokumentacijos pildymui, kvietimų, skelbimų maketavimui ir spausdinimui. Įsigijome kopėčias, kurios reikalingos įvairiems darbams, taip pat audinio, kuris skirtas bendruomenės centro salės scenos atnaujinimui. Į Girėnų bendruomenės centrą atkeliavo dar vienas svarbus apdovanojimas „Aitvaro“ statulėlė. Šis įvertinimas skirtas už kultūrinių renginių puoselėjimą.
Prieš vėlines surengėme moliūgų dekoravimo popietę. Visi užsiauginę savo daržuose moliūgus rinkosi juos pjaustyti ir dekoruoti.
Dar vienas šiltas renginys ‒ popietė vyko mūsų kraštietėms poetei D. Kasperavičienei atminti ir B. Kuodienės tapytų paveikslų paroda. Į šią šventę susirinko didelis būrys bendruomeniečių ir svečių.
Prasidėjus adventui, jau antri metai surengėme kalėdinių vainikėlių gaminimo popietę. Už šią popietę dėkojame Rimai Mockevičienei.
Mūsų karčiamoje vyksta edukacijos apie audimą. Susipažinti su audimo meno paslaptimis pas mus atvyksta moksleivės iš Slavikų pagrindinės mokyklos ir Varpo mokyklos. Slavikietė Edvina Mozūraitytė išmoko austi juosteles ir šiemet dalyvavo Auksinio vainikėlio konkurse, kur buvo atrinktas jos darbas į antrą turą. Mums malonu, kad ir jaunimas domisi audimo amatu.
Jau kelinti metai daug renginių vyksta saugaus eismo tema. Kiekvienais metais Girėnų bendruomenės centras užima prizines vietas. Daugiausia šiame projekte dirba mūsų bendruomenės narė, bendruomenių pareigūnė A. Mockevičiūtė.
Noriu padėkot visiems visiems, kurie geranorišku savo dalyvavimu prisideda prie aktyvesnio bendruomenės gyvavimo, remia visas iniciatyvas ir darbus. Mūsų bendruomenės stiprybė ‒ mūsų darnoje ir mūsų santalkoje. Ačiū!

Girėnų BC pirmininkė Irena Sakalauskienė