Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Gelgaudiškio BC2018-ieji visiems Lietuvos gyventojams išliks kaip Lietuvos šimtmečio metai, pasitikti Vasario 16-ąją. Šį garbingą jubiliejų šventė visa Lietuva nuo Prezidentūros, Seimo iki mažų miestelių bendruomenių. Iškilmingai šią sukaktį paminėjo ir Gelgaudiškio bendruomenė.
Dar 2017 metais rašant projektą ,,Akimirksnių tiltais per Lietuvą“ buvo numatyta šimtmetį pasitikti pakartojant istoriją per protmūšių vakarus, skirtus tautiniam kostiumui, lietuvių kalbos kultūrai, piliakalniams. Protmūšių ciklą laimėjo mokytojų komanda ,,Puansetijos“.
Vasario 16-ajai buvo ruošiamasi iš anksto. Žaneta Pratusevičienė, Lina Uždravienė ir Danutė Aniulienė surinko 100 fotografijų, kurios atspindėtų Gelgaudiškio šimtmetį ir parengė foto drobių parodą. Kartu vyko gražiausios Gelgaudiškio fotografijos konkursas. Fotografai siuntė savo nuotraukas, o iš jų buvo išrinktos 10 geriausių ir padarytos foto drobės (autoriai G.Rinkevičius, S.Jurkšaitis, T.Vrubliauskienė, A.Repšys). Visa 20 foto drobių paroda buvo atidaryta per Vasario 16-osios minėjimą Gelgaudiškio kultūros centre. Ši paroda susilaukė gelgaudiškiečių dėmesio, visi ieškojo parodoje savo pažįstamų, prisiminė prabėgusį Lietuvos šimtmetį, aptarė, kaip per šį laikotarpį pasikeitė gimtasis miestelis, kokią įtaką jam darė istorinis laikmetis. Paskutiniai parodos stendai – tai jau spalvotų nuotraukų pasakojimas apie nepriklausomybės dešimtmečius, bendruomenės kūrimąsi, atgimusį dvarą ir naujas veiklas.

GELGAUDIŠKIS2018-aisiais ne tik atskiri renginiai, bet tradiciniai parėjo po Šimtmečio ženklu. Gegužės pradžioje šurmuliuojant tradicinei Stasiuko mugei dešimt foto drobių (konkursinės nuotraukos) buvo išdalintos Gelgaudiškio įstaigoms ir įmonėms, taip tarsi sutvirtinant bendruomenės ryšius. Pers Stasiuko mugę tradiciškai išrinkti Metų darbštuoliai taip pat tapo šimtmečio darbštuoliais. Tai Dabštuolių darbštuolis Žydrūnas Antanaitis, Darbštuolių darbštuolė Alina Damušytė ir Darbštuolių duetas Genė Žilinskienė ir Regina Andziulevičienė. Šventės metu bendruomenės centras ,,Atgaiva“ pristatė naujus suvenyrinius puodelius, apjuostus trispalve. Jais pasirūpino bendruomenietis Artūras Varankevičius.
Visa bendruomenė itin aktyviai dalyvavo ruošiant tradicines Žolines. Ši rugpjūčio šventė kartu ir miestelio gimtadienis. Nuo seno visi laukia kažko ypatingo, netikėto. Gelgaudiškio kultūros namų darbuotojai visada pasistengia nudžiuginti nuostabiais koncertais ir parodomis, o bendruomenės centro ,,Atgaiva“ nariais ir aktyvūs gelgaudiškiečiai jiems padeda: renka lėšas, organizuoja loteriją. Žolinės metu tradiciškai apdovanojama tvarkingiausia, gražiausia sodyba, šiemet tai ,,Žydinti sodyba-2018“. Jubiliejiniais metais šis garbingas titulas atiteko Vitalijaus ir Irmos Gailiūnų ir Elenos Jurkšaitienės sodyboms (renkama miestelio ir seniūnijos sodyba).
GELGSiekiant sujungti bendruomenę, 2017 m. gruodžio mėnesį surengtoje ekskursijoje dalyvavo aktyviausi gelgaudiškiečiai. Aplankytas kalėdinis Vilnius, Prezidentūra, Valdovų rūmai. Šiemet vėl rengiama ekskursija į Vilnių, tik dabar numatyta aplankyti Signatarų namus, Pinigų muziejų. Tad ekskursijų metu ne tik smagiai praleidžiamas laikas, bet geriau pažįstama Lietuvos istorija.
Baigiasi jubiliejiniai metai. Pasitinkant ir palydint šimtmetį Gelgaudiškio bendruomenė atliko daug gerų ir prasmingų darbų. Šie metai įsimins kaip naujų potyrių, gilesnių žinių, bendruomenės telkimo metai

Gelgaudiškio BC „Atgaiva“ pirmininkė Danutė Aniulienė

Joomla templates by a4joomla