Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

lapkricio 10Lapkričio 10 dieną Girėnų bendruomenės salėje vyko popietė „Ant baltos palangės ilgesį padėsiu“ - skirta poetei Danutei Kasperavičienei atminti ir tapytojos Birutės Kuodienės paveikslų parodos atidarymui. Šios dvi talentingos girėniškės sesės gimė Emiliavos kaime.
Į popietę susirinko nemažas būrys seserų, giminaičių, girėniškių ir svečių. Renginio dalyviai dalijosi šiltais prisiminimais ir geru žodžiu minėjo anapilin iškeliavusią D. Kasperavičienę, kaip puikią bibliotekininkę, mylėjusią knygą, gamtą ir rašiusią jautrius eilėraščius. Nors nemažai jos eilėraščių buvo spausdinami Šakių kalendoriuose, rajoninėje spaudoje, bet poetė spėjo išleisti tik vieną eilėraščių knygelę „Ant baltos palangės ilgesį padėsiu“. Iš jos eiles skaitė Šakių viešosios bibliotekos kūrėjų grupė Mėlynosios paukštės. Danutės eilėmis sukurtas dainas atliko Briedžių moterų ansamblis „Gija“, vadovė Asta Grigaitienė. Poetės kolegė bibliotekininkė Birutė Grajauskienė iš Barzdų taip pat atsivežė grupę, kuri atliko Danutės Kasperavičienės eilėmis parašytą dainą. Šiltais prisiminimais dalijosi ir kitos bibliotekininkės – Marytė Rastupkevičiūtė iš Kudirkos Naumiesčio, Algimanta Kuncaitytė iš Slavikų.
Susirinkusieji į popietę, grožėjosi savamokslės tapytojos Birutei Kuodienės paveikslais gamtos tema. Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Aurelija Papievienė ragino stoti į dailininkų bendriją „Dailius“. Daug nuoširdžių ir šiltų žodžių pasakė Augenija Kasparevičienė, meras Edgaras Pilypaitis, Girėnų bendruomenės garbės narys Juozas Bertašius, Birutė Danielienė, gausiai susirinkę giminės ir draugai.
Išsakę palinkėjimus ir įteikę spalvingas rudenines puokštes, niekas neskubėjo skirstytis. Ir toliau prie kavos puodelio netilo kalbos, prisiminimai. Taip gražiai, prasmingai ir turiningai praleista savaitgalio popietė Girėnų bendruomenėje.

Irena Šakėnienė, Girėnų BC

 

popiete2 popiete3 popiete5

Joomla templates by a4joomla