Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

02Liepos 21 d. Girėnų BC organizavo šventę, skirtą Striūpų kaimo 225- mečiui paminėti. Į kaimo šventę rinkosi dideli ir maži. Šventę vedė „Mėlynosios paukštės“: Lina Ėringienė, Violeta Simonavičienė, Ona Jasinskienė ir Rita Mockeliūnienė. Jos skaitė faktus nuo senų laikų iki dabarties. 1793 metais kaimas minimas Veliuonos seniūnijos žemėlapiuose. Didžiausias simbolis išlikęs iki šų dienų ‒ tai garsusis Striūpų tiltas. Kadaise tiltas buvęs svarbus objektas kelyje į Europą. Taip pat pro čia ėjo prekybos kelias į Karaliaučių. Čia buvo patogu apsigyventi pirkliams, kurie vertėsi miško, o vėliaus arklių prekyba. Tiltas – tai ne tik priemonė pereiti, pervažiuoti Siesartį, bet ir viena svarbiausių žmonių susibūrimo vietų. Vaikai po juo siausdavo, jaunimas ant jo skyrė pasimatymus, vyresnieji eidavo pasivaikščioti, abiturientai išleistuvių rytą ‒ sutikti saulę.
XIX a. Viduryje Striūpuose gyveno bemaž vieni lietuviai evangelikai, apylinkių žmonių vadinti vokiečiais. Jie, be žemės dirbimo, dar žiedė molinius puodus. Gaminiai buvo plačiai pagarsėję. Vėliau buvo įsteigta pieno perdirbimo įmonė. Tautinio atgimimo metais Jonas Vanagas - Vanagaitis su kitais bendraminčiais Striūpuose įsteigė slaptą lietuvišką mokyklėlę, kurią lankė 20 mokinių. 1921 metais Striūpuose veikė Juliaus Pušo vėjo malūnas. 1923 m. gyventojų surašymo duomenimis kaime buvo 40 kiemų, juose gyveno 435 gyventojai. Apie 1928 metus Leopoldo Jakelio sklype įkurta pieninė. Vadovaujant Mašalaičiui pradėtas gaminti I-os rūšies sviestas. Ūkininkai kasdien atveždavo apie 1500 litrų pieno. Veikė Kajacko kailių išdirbimo įmonė. Kaimas garsėjo giesmininkais, geromis gaspadinėmis, buvo siuvėjų, raguolių, karvojų ir soltisonų kepėjų. Buvo paminėtos šeimos, kurios užaugino pulkelius vaikų, įvardyti gražiausių sodybų šeimininkai. Dabar skaičiuojama, kad Striūpų kaime gyvena apie 250 gyventojų. Minėjimo metu daug žinių, įdomių istorijų išgirdome apie Striūpus.


Visus šventės dalyvius linksmino Girėnų kaimo muzikantai (vadovas Mindaugas Lenktys) ir Briedžių moterų vokalinis ansamblis „Gija“ (vadovė Asta Grigaitienė). Pasveikinti Striūpų kaimo gyventojų atvyko Šakių rajono savivaldybės Meras Edgaras Pilypaitis. Striūpų kaimo žmonės liko patenkinti švente, pasilinksmino, pabendravo, pasivaišino. Ir svarbiausia ‒ kas pasikartojo, o kas naujai išgirdo gražią savo kaimo istoriją.

Irena Sakalauskienė, Girėnų BC pirmininkė

01 03

Joomla templates by a4joomla