Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

KeturnaujienaNors jau atšventėm, atgiedojom Tautišką Giesmę, bet širdyse dar ilgam išliks tos dienos prisiminimai, patirti įspūdžiai, įsiminti vaizdai... Keturnaujienos bendruomenės nariai pabandė šimtmetį sutikti aktyviai ‒ pakeliaudami dviračiais. Negausus būrelis pačių ištvermingiausių susirinkom ryte prie bendruomenės centro būstinės ir linksmai vienas kitą paragindami iškeliavom. Oras buvo kaip pagal užsakymą. Pirmas sustojimas ‒ poeto Prano Vaičaičio tėviškė. Nors iki jos nuotolis tik 6 km, bet pasirodo, kad nebuvo mūsų tarpe nei vieno joje apsilankiusio. Labai šiltai nustebino jauna mergaičiukė, prižiūrinti sodybą: ji pakvietė vidun susipažinti su nedideliu muziejėliu, vedė prie šimtamečio ąžuolo ir pasakojo, pasakojo. Gaila, kad pamiršom paklausti net jos vardo.

KeturnaujienosToliau trumpam stabtelėjome Sintautų kapinėse ir aplankėme Jono Vailokaičio tėvų , kalbininko Juozo Pikčilingio ir P.Vaičaičio kapelius. Pagrindinis mūsų kelionės tikslas buvo aplankyti signataro J.Vailokaičio tėviškę: ten neseniai buvo atidengtas jo atminimo ženklas. Tačiau kelio gerai nežinojom, todėl nuo čia prasidėjo linksmiausia dalis, nes nuorodų jokių, žvirkelis ir, kur akys mato, tik javų laukai. Tačiau sėkmė mus lydėjo: ieškomą objektą radom, pasidžiaugėm galėję prisiliesti prie sakralių mūsų praeities reliktų. Paskui pailsėjom, pasigėrėjom gražia diena ir nusprendėm, kad mums dar mažai tokių įkvepiančių emocijų. Pasitarę panorėjom dar pakeliauti ir pasukom link Veršių. Jų išpuoselėtame parkelyje sutikom aktyviausią jų bendruomenės narį Romą Milių. Jis mums pristatė gražius savo bendruomenės pasiekimus.
Po to jau laukė kelias į namus su vienu dar numatytu sustojimu Sintautuose. Čia pasigrožėjom skulptūrų parkeliu. Namo grįžom fiziškai pavargę, bet dvasiškai atsigavę, nors per dieną įveikėme 40 km. atstumą. Vakare dar radom jėgų su viso pasaulio lietuviais sugiedoti Tautišką Giesmę.

Keturnaujienos BC pirmininkė Birutė Ūsienė

Joomla templates by a4joomla