Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

02Birželio 15-17 d. Karklėje, Klaipėdos rajono poilsiavietėje „Žilvitis“, vyko tradicinis Respublikinis Lietuvos kaimo bendruomenių renginys ‒ „ŠIMTMEČIO ĮKVĖPTI – LKBS SĄSKRYDIS 2018“. Birželio 16 d. virš 60 atstovų iš Šakių rajono bendruomenių centrų: Kudirkos Naumiesčio, Girėnų, „Tėviškės“, Briedžių, Veršių, Lepšių, Keturnaujienos, Ritinių, Slavikų, Voverių „Jotijos“ sąskrydyje pristatė rajono VVG ir bendruomenines organizacijas bei jų veiklas. Juk pagrindinis sąskrydžio tikslas buvo labai kryptingas ‒ plėtoti gerosios patirties pasidalijimą bei sklaidą per partnerystę tarp kaimo bendruomeninių organizacijų, taip pat nuosekliai propaguoti bendruomenių judėjimo iniciatyvas šalyje.
Mes, šakiečiai, atvykę į sąskrydžio vietą, skubėjome įrengti savo kiemelį ir pasiruošti prisistatymui. Šakių krašto bendruomenių atstovai pristatė savo ‒ Vinco Kudirkos kraštą, Lietuvos himno ir lietuviško žodžio tėviškę. Gražiai mūsų kiemelį papuošė visų dalyvių komanda, įkvėpta naumiestietės Meilutės Andriukaitienės. Kiemelio kairėje įsitaisė Lino ir Ginto Čekauskų šeimyna su rankinėmis skiedrų drožimo staklėmis, kuriomis drožiamos statybinės skiedros. Gintas turi A kategorijos tautinio paveldo produkto sertifikatą, kas suteikia jų gamintojui tradicinio amatininko statusą. O dešinėje – Saulius Arštikaitis su šiaurės Australijos aborigenų pučiamaisiais instrumentais didžeridū. Kiek dėmesio ir jaunimo, ir vyresniųjų sulaukė šie ne visiems matyti muzikos instrumentai, kuriuos pasigamino pats Saulius. Buvo norinčių ir nupirkti.

01Kiemelio viduje gaspadinavo nepakeičiamoji Ramutė Butautienė iš Baltrušių ir jos kolegės iš kitų bendruomenių: Alvyra Janavičienė, Irena Sakalauskienė, Dalija Černeckienė, Renata Baltrušaitienė, Zita Ilgūnaitienė. Jos draugiškai, išradingai ir nuotaikingai ruošė bendrus pusryčius. Ant svečių stalo puikavosi mūsų krašto valgiai: pagardinta silkė, tradiciniai Jono Butauto grybai, skilandis, sūriai, medus, gira, naminė duona. Svečiams galėjome pasiūlyti įvairių augalinių aliejų, net ir kanapių bei sumuštinukų su kanapių druska.
Visi pasistiprinę, skubėjome į sąskrydžio atidarymą. Malonu, kad į atidarymą ir kiemelio pristatymą atvyko ir mūsų meras Edgaras Pilypaitis, kuris kartu su bendruomeniečiais ir svečiais traukė „Suvalkija“. Mums atrodė, kad tikrai raiškiai skambėjo mūsų balsai, nes mero balsą visi žinome, o jeigu dar sulaukėme Seimo pirmininko paramos, tai ar galėjo neskambėti? Turėjome ir nenuilstančią akomponiatorę Laimutę Gončaruk, kurios rankose mums pritardamas dainų melodijas vinguriavo akordeonas.
Kiemelyje svečiavosi ir Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, Seimo nariai, Prezidentės patarėjos ir kitų rajonų atstovai.
Šakiečiai aktyviai dalyvavo diskusijose, dalinosi gerąja patirtimi, lankė amatininkų dirbtuvių bei bendruomenių kiemelius. Varžytuvėse „Drąsūs, stiprūs, gražūs“ komandų komandos trofėjui laimėti šakiečių komanda, kurią sudarė Gytis Matusevičius, Tomas Grybas, Orinta Grybaitė, Vidmas Damijonaitis, Aneta Simokaitienė ir Eduardas Jakaitis - užėmė III vietą, todėl parsivežėme į namus taurę.
03Dalyvavome akcijos „100 gerų darbų Lietuvai“ pristatyme. Voverių „Jotija“, Kudirkos Naumiesčio„Santaka“, Ritinių, Veršių, Slavikų, Lepšių, Griškabūdžio, Voniškių, Briedžių, Lukšių, Keturnaujienos, Bliuviškių, „Tėviškė'', Degutinės, Girėnų, Gerdžiūnų bendruomenės dalyvavo su namuose gamintomis skraistėmis akcijoje „Savanorystės – bendruomenininkų skraistė Lietuvai“. Tai buvo įdomiai ir originaliai pristatytos mūsų bendruomenės ‒ ne tik Šakių, bet ir Lietuvos. Mūsų muzikantės Laimutė Gončaruk ir Renata Baltrušaitienė grojo Šimtmečio kapelos koncerte, kuriam vadovavo kazlūrūdietė Reda Kneizevičienė ir molėtiškė Vaida Saugūnienė. Šakiečių sveikuoliai maudėsi jūroje, lepinosi saulės spinduliais.
Išklausėme kolektyvų „KITAVA“ ir „ARKA“ koncertus ir susiruošėme namo. Važiuodami pasidalinome įspūdžiais bei troškimu dalyvauti kitų metų sąskrydyje.
Už sėkmingą dalyvavimą sąskrydyje esame dėkingi Šakių BCA valdybos nariams: Edvardui Belevičiui, Irenai Sakalauskienei, Renatai Baltrušaitienei, Alvyrai Janavičienei, Jolantai Puidokienei, Dalijai Černeckienei.

BCA informacija

04 05 06

Joomla templates by a4joomla