Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

02Gruodžio 9d. Gelgaudiškio bendruomenės ,,Atgaiva" nariai ir aktyvūs gelgaudiškiečiai lankėsi kalėdiniame Vilniuje. Tai buvo ne tik šventinė ekskursija, bet ir projekto ,,Akimirksnių tiltais per šimtmetį" dalis. Kas gali būti maloniau, kas gali labiau burti žmones, kaip kartu praleistas laikas kelionėje, bendri įspūdžiai, smagūs pokalbiai. Kol važiavo į Lietuvos sostinę, gelgaudiškiečiai apie Vilnių daug sužinojo iš vietinių gidžių – Danutės ir Odetos.
Vos atvykę, nuskubėjo į senamiestyje esantį renesansinį Alumnato kiemą, apžiūrėjo Prezidentūros kiemą, na o paskui patraukė į pačią Prezidentūrą. Ten iš anksto buvo nusiųstas sąrašas, kiekvienas pateikė dokumentus ir patikrinti labai akylos bei stropios sargybos įėjo į vidų. Gelgaudiškiečiai sužinojo daug naujo apie šią instituciją iš malonios gidės, gėrėjosi Baltojoje salėje spindinčia eglute, apžvelgė Prezidentės kabinetą, įvertino Prezidentūrą puošiančius paveikslus. Vėliau lankėsi Valdovų rūmuose, apžiūrėjo paskutinę dieną demonstruojamą V.Gersono paveikslą ,,Lietuvos krikštas", nutapytą 1889 m. Viena iš įspūdingiausių vietų Valdovų rūmuose – apžvalgos aikštelė, iš kur galima ranką ištiesti su Gedimino kalnui ir piliai, pasigėrėti praeitį menančiais, apie dvasinius lobius šnibždančiais bažnyčių bokštais. Išėjus iš rūmų laukė žibanti Katedros aikštės eglutė, pripažinta gražiausia Europoje, tolėliau jai nė kiek nenusileidžianti, raudonais kaspinais išsipuošusi Rotušės aikštės eglutė. Vakare visi lankėsi Vilniaus mažajame teatre, kur žiūrėjo spektaklį ,,Dviese sūpuoklėse". Jau vakare gelgaudiškiečiai atsisveikino su šviečiančiomis Vilniaus eglutėmis ir saugiai bei smagiai grįžo namo.
Prasmingai praleistas laikas tai tarsi įžanga į Kalėdų švenčių šurmulį, tai laikas, suteikiantis naujų jėgų. Kartu tai buvo prisilietimas prie mūsų valstybės ištakų, savo tapatybės sutvirtinimas.


Danutė Aniulienė, Gelgaudiškio BC “Atgaiva“ pirmininkė

01

Joomla templates by a4joomla