Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

kasute2017 metais Girėnų bendruomenės centras surengė daug įvairaus turinio renginių. Jau kelintą kartą jie sutinka Naujuosius metus savojoje laisvalaikio salėje. Susirenka nemažas bendruomeniečių būtys - senjorai ir jaunimas su atžalomis. Vyksta daug sportinių renginių bendru pavadinimu „Sportuojanti Girėnų bendruomenė“: šaškių turnyras, stalo teniso varžybos, trijų kartų krepšinis, pliažo tinklinis, triatlonas, „Lik sveika, vasarėle“, plaukimo varžybos Jaunimo kūrybos ir sporto centre.
Dalyvaujame Saugaus eismo konkurse, šia tema taip pat vyksta daug renginių: „Su dviračiu į vasarą“, „Mes vienos saulės vaikai“, „Su dviračiu pas kaimyną“. Paminėjome keliautojų ir vairuotojų dieną, vyko proto mūšis Girėnų bendruomenės salėje, atšvaito diena, Pasaulinė žuvusių eismo įvykiuose paminėjimo diena „Saugokime vieni kitus kelyje“.
Kelinti metai per atvelykį organizuojamos „Vaikų velykėlės“, jau antri metai vaikų velykėlės vyksta kartu su „Varpo“ mokykla. Su „Varpo“ mokykla vyksta ir šventė „Laiminga šeima-laimingas aš“. Vaikai noriai dalyvauja ir sportiniuose renginiuose. Taip pat mėgsta ir su dviračiais pakeliaut.

talkaGirėnai gali pasigirti ir savo saviveiklininkais. Šokių kolektyvas „Girėnai“ gyvuoja jau 37 metus. Šis kolektyvas aktyviai dalyvauja rajoninėse šventėse, Lietuvos ir tarptautiniuose festivaliuose. Šiemet kolektyvas tapo laureatais pagyvenusių žmonių tautinių šokių kolektyvų tarpe. Taip pat šiais metais šokėjai svečiavosi Vengrijoje, koncertavo ir pristatė Lietuvą miesto šventėje Vac mieste, kur buvo šiltai sutikti Lietuvos ambasadorės, reziduojančios Vengrijoje. Šiais metais kolektyvas buvo pakviestas koncertuoti ir Lietuvoje: Panevėžyje, Marijampolėje, Ukmergėje, Radviliškyje, Vilniuje, Gelgaudiškyje, Sintautuose, na žinoma, pasirodymas vyko ir Girėnuose.
Mes turime ir Girėnų kaimo muzikantus. Jie taip pat šiemet aktyviai dalyvauja įvairiuose renginiuose: „Pašešupių armonika“ Kudirkos Naumiestyje, Liepalotų bendruomenės centre, „Trenki polką prie Pentos“ Sintautuose, Respublikiniame bendruomenių sąskrydyje Karklėje, Joninių šventėje Panoviuose, „Nuo grūdo iki stalo“ Zypliuose, Senjorų popietėje Briedžiuose , ir grojo saviškiams girėniškiams bei poetės Birutės Danielienės knygos pristatyme „Sidabro tiltai“.
varpeGirėnų bendruomenės centre atgaivintas seniausias amatas - audimas, tad atsiranda vis daugiau norinčių šį amatą pamatyti ir pasimokyti.
Šiemet edukacija vyko Trečiojo amžiaus universitete apie audimo raštus, audimo techniką. Audimo amato vingrybių sužinoti buvo atvykę ir mokiniai iš „Varpo“ mokyklos. Savo gabumus prie audimo staklių išbandė ir moksleivės iš Slavikų pagrindinės mokyklos. Girėnų audimo artelę aplankė ir Trečiojo amžiaus universiteto technologijų fakulteto moterys, jos mokėsi austi juosteles ir pabandė austi takus.
Galima pagalvot, kad mes tik linksmintis ir kitus linksmint mokam. Na ne, mes ir dirbti mokam. Šiemet apie bendruomenės karčiamą aptverta graži tvora. Karčiamos viduje sudėtos dvejos durys. Ir visa tai su mūsų bendruomeniečių talkininkų pagalba. Aplinką irgi stengiamės palaikyti gražią, tai taip pat talkininkų pagalba. O mes, moterys, niekada nepamirštame visų talkininkų pavaišinti Genutės gira ar karčiamoje keptu kugeliu, ant laužo virta sriuba, po pečium keptu daržovių troškiniu.

Irena Sakalauskienė, Girėnų bendruomenės centro pirmininkė

Joomla templates by a4joomla