Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

01Spalio 13-15 dienomis Šakių bendruomenių centrų asociacija organizavo kelionę į Lenkiją. 2.00 val. ryte 46 bendruomeniečių grupė išvyko iš Šakių. Pirmas lankymo objektas - didžiausias Lenkijoje esantis viduramžių miestas - Torūnė. Jo ir senamiestis yra vienas didžiausių Lenkijoje. Vyslos dešiniajame krante yra taisyklingo vidurinių amžių plano Senamiestis ir Naujamiestis: jie dar XIII a. abu apjuosti gynybine siena (su bokštais ir vartais) ir fosa. Architektūros paminklai: Senamiestyje – gotikinė rotušė (XIII-XIV a.), gotikinės bažnyčios, gotikiniai, renesansiniai, barokiniai gyvenamieji namai, puošnūs rūmai; Naujamiestyje – gotikinė bazilikinė šv. Jokūbo bažnyčia (XIV a.). Miestas yra vienas iš Europos plytų gotikos kelio stočių. Vyslos kairiajame krante yra vadinamos Dibovskio pilies (1425 m.) liekanos, barokinės bažnyčios, neorenesansinis vadinamas Artuso kiemas (1891 m.; dabar universitetas), XX a. gyvenamieji namai, visuomeniniai, pramoniniai pastatai. 1997 m. senamiestis buvo įtrauktas į UNESCO pasaulinio kultūros paveldo sąrašą. Torūnė garsėja N. Koperniko universitetu – šis mokslininkas gimė būtent Torūnėje. Apžiūrime M.Koperniko paminklą ir miesto rotušę.

Toliau skanūs prieskonių kvapai kvietė dalyvauti garsiųjų Torūnės meduolių kepimo procese. Susipažinome su meduolių gamybos eiga, patys išsikepėme po suvenyrinį meduolį. Pagrindinis meduolių ingredientas, savaime suprantama, medus. Meduolio neiškepsime ir be įvairių prieskonių, svarbiausia – kad būtų kvapnūs: tinka cinamonas, kardamonas, muskatas, kvapieji pipirai, imbieras. Tešlai dar reikės miltų, cukraus, kiaušinių, sviesto ir puriklių – kepimo miltelių ar sodos. Kai kuriose receptūrose į meduolių tešlą nurodoma dėti kakavos, kuri meduoliams suteiktų spalvą, bet tikra meduolių spalva yra švelniai ruda, kuri išgaunama deginant cukrų. Šakiečiai, norėdami parvežti meduolių, nusiaubė greta esančią parduotuvę, kurioje puikavosi visokių skonių, žaismingai įpakuoti meduoliai.
02Po pusryčių susitinkame su Malborko VVG darbuotoja, kuri apibūdina jų grupės veiklą. Toliau aplankėme Olivos katedrą, kurioje gėrimės vargonų muzika ir tęsėme ekskursiją po Sopotą, vykome į Gdanską: Aukštutiniai, Auksiniai ir Žalieji vartai, Uosto krantinė ir centrinė Ilgojo turgaus gatvė, atlikusios pagrindinio miesto turgaus vaidmenį, Neptūno fontanas, liudijantis miesto ryšį su jūra, Artūro rūmai, kuriuose rinkdavosi turtingi miesto žmonės bei vykdavo įvairių gildijų, brolijų, pirklių susirinkimai.
Trečią dieną lankomės Malborko pilyje - buvusioje kryžiuočių sostinėje. Ekskursija po vieną didžiausių viduramžių Europos pilių, kurioje buvo kalinamas Lietuvos Didysis Kunigaikštis Kęstutis, paliko jaudinančius ir ypač įsimintinus įspūdžius.
O paskui – jau namo. Patenkinti ir laimingi, nes praturtėjome ne tik įvairiomis vertingomis regyklomis, bet ir žiniomis. Kelionės laikas draugiškoje Šakių krašto bendruomeniečių aplinkoje nė kiek neprailgo, nes visur ir visą laiką buvome apsupti ne tik mus sutikusiųjų lenkų dėmesio, bet visais atvejais galėjome atsiremti ir į jautrų bendrakeleivio petį.

BCA informacija

Joomla templates by a4joomla