Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

01Birželio 17 d. Šakių bendruomenių centrų asociacijos taryba rinkosi į pasitarimą dėl tradicinio vasaros renginio – bendruomenių sąskrydžio suorganizavimo. Pasitarime dalyvavo meras Edgaras Pilypaitis, kuris kartu su šakiečiais dalyvaus šiame renginyje. Juk vasara - atokvėpio ir siurprizų metas. Tai puikiai žino visa Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga, tame tarpe – ir šakiečiai, nes visi jau turi ilgametę patirtį šį vasaros mėnesį susirinkti kartu į pramoginį bei poilsinį forumą dažniausiai Lietuvos etnografiniame kaime Karklėje (Pajūrio regioninis parkas, Klaipėdos rajonas). Sambūrio tikslas humaniškai kilnus: praleisti puikias bendrystės valandas su savo bendraminčiais draugais ir kolegomis. O tai - ir pabuvimas kartu, ir naujų idėjų kaupimas bei sklaida, ir malonios pažintys, ir pramogavimas, ir dar daug kas.

Šiais metais numatyta, kad stovyklavietes - kiemelius vienos dienos gyvenimui įsiruoš kiekvienas rajonas pagal savo etnografinius požymius ir pagal savo skonį bei išmonę. Pagrindinis to atskiro darinio simbolis – vėliava. Taigi šakiečiams dera prisiminti, kad esame suvalkiečiai (sūduviai) ir dar zanavykai. Tą turėtume pabrėžti per kiemelio puošybą ir kitą atributiką. Tikimės, kad bendruomenių aktyvas nestokos išradingumo šiai užduočiai įvykdyti.
Be to svarbu pasirūpinti ne tik savų kiemelio ,,gyventojų“ buitimi bei mityba, bet ir pritinkančiu svečių priėmimu bei pamaloninimu.
Turėsime progos pademonstruoti senuosius-naujuosius etnografinius amatus: juostų audimą, tautinio kostiumo grožį bei savitumą. Gundysime zanavykiškomis vaišėmis ant svečių stalo. O šiaip - pramogausime žaidimų ratuose, dainuosime, sportuosime, pokštausime ir visaip skatinsime bei kurstysime tegul trumpalaikį, bet kaitrų draugiškos bendrystės židinį. Dėl to mes čia ir sugužame. Todėl nei viena bendruomenė nelikime šiam puikiam renginiui abejingi – jei ne dalyvavimu, tai bent kokiu nors etnografišku akcentėliu paremkime savo delagatus.

Grina Šnirpūnienė, Šakių BCA pirmininkė

Joomla templates by a4joomla