Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

01Lietuvoje yra tokia kaimo bendruomenių paramos versmė, kuri nuolat pasiryžusi palaikyti kaimo žmonių dvasią ne tik emociškai, bet ir finansiškai. Kaimo bendruomenės jau 11-ą kartą naudojasi Nacionaline parama per Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministeriją, ir tai nemažas indėlis į gerąją kaimo vietovių gyvenimo kaitą. Tačiau – tai ir akstinas bei darbas pačioms kaimo bendruomenėms glaudžiau burtis, ugdytis iniciatyvumą ir atlikti naudingas veiklas savųjų vietovių kaitai.
Šiais metais užregistruota 411 kaimo bendruomeninių organizacijų paraiškų, pagal kurias pretenduojama į nacionalinę paramą gauti finansavimą pagal 2017 metų taisykles. Kaimo bendruomeninės organizacijos pateikė paraiškų projektams finansuoti už 1,6 mln. Eur. (pernai pareiškėjai prašė 1,2 mln. eurų). Valstybės biudžeto krepšelyje paramai numatyta 806 tūkst. eurų, reiškia, finansuojama bus tik apie pusė paraiškų. Bet taip jau yra, kad daliai pretendentų tenka palaukti sekančių kvietimų į konkursą.


02Šiemet paramos daugiausiai prašoma pagal viešųjų erdvių tvarkymo veiklos sritį - 177 paraiškos, o tai yra 43 proc. visų užregistruotų paraiškų.Tik vienas trečdalis šios srities projektų bus paremti.
Mažesnio bendruomenių susidomėjimo sulaukė materialinės bazės stiprinimas - pateikta 90 projektinių pageidavimų. Kaip ir pernai, buvo galima teikti paraiškas tradiciniams renginiams organizuoti. Tokių paraiškų pateikta beveik dvigubai daugiau nei pernai - 144 projektai (35 proc.) už 227 tūkst. Eur (2016 m. buvo pateikti 76 projektai).
Paraiškos turi būti įvertintos iki gegužės 24 d., tai yra - per 30 darbo dienų nuo paramos paraiškų priėmimo termino pabaigos. Paraiškų vertinimo ataskaitos perduodamos Žemės ūkio ministerijai iki projektų atrankos komiteto posėdžio (PAK). Galutinį sprendimą dėl projektų finansavimo priima ministerija, remdamasi projektų atrankos komiteto rekomendacijomis.
Šiais metais šakiečiai pateikė 7 paraiškas.
Baltrušių BC - ,,Baltrušių bendruomenės sporto aikštyno teritorijos nusausinimas“ (Viešųjų erdvių sutvarkymas);
Veršių BC - ,,Stoginė aktyviam poilsiui ir bendruomenės renginiams“ (Viešųjų erdvių sutvarkymas);
Girėnų BC - ,,Sporto aikštelės aptvėrimas ir lauko inventoriaus įrengimas (Viešųjų erdvių sutvarkymas);
Gerdžiūnų bendruomenė - ,,Lauko treniruoklių, vaikų žaidimo aikštelės įrengimas ir aplinkos tvarkymas“ (Viešųjų erdvių sutvarkymas);
Lekėčių bendruomenė - ,,Tradicijas puoselėjanti Lekėčių miestelio šventė
"Mėlynių festivalis" (Tradicinių renginių organizavimas);
Griškabūdžio BC - ,,Bendruomenės šventė Oninės 2017“ (Tradicinių renginių organizavimas);
Sudargo BC - ,,Sudargo piliakalnių atsidūsėjimai 2017“ (Tradicinių renginių organizavimas).

Šakių BCA tarybos inf.

Joomla templates by a4joomla