Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

01Jau septynerius metus Janukiškiuose gyvuoja senjorų klubas „Šešupės vingis" . Septyneri metai gražaus bendravimo, įvairių švenčių, prisiminimų, daugybės sudainuotų skambių dainų, smagių kelionių ir nuoširdžių draugų. Šie metai ne jubiliejiniai, tačiau visada smagu prisiminti kaip įsikūrė ir ką nuveikė šio klubo žmonės.
2009 m. lapkričio mėn. 12 d. Žvirgždaičių seniūnijos pagyvenę žmonės buvo sukviesti į jiems skirtą popietę, kurioje svečiavosi Jurbarko rajono Eržvilko senjorų klubas „Siūbuona".
Po poros mėnesių senjorai vėl susirinko į popietę „Metai ne našta". Prisiminė eržvilkiškius. Visiems patiko „Siūbuonos" veikla, todėl nutarė įkurti savo klubą. Pirmininku buvo išrinktas Rimantas Adomaitis. Jei „Siūbuona" siūbuoja, tai mes galime kaip mūsų srauni Šešupė vingiuoti, nutarė senjorai ir pavadino savo klubą „Šešupės vingis". Po trijų gražių, darbingų metų, R. Adomaičiui atsisakius vadovauti, klubo pirmininke išrinkta Ona Butkevičienė.
Klubo tikslas - įjungti pagyvenusius žmones į aktyvų visuomenės gyvenimą, kad pasidalintų savo išminties ir patirties kraičiu, aktyviai praleistų laiką. „Šešupės vingis" vienija gražų būrį žmonių iš visos Žvirgždaičių seniūnijos. Jie renkasi į senjorams rengiamas temines popietes, noriai dalyvauja Janukiškių bendruomenės ar Žvirgždaičių seniūnijos žmonių su negalia sąjungos klubo organizuojamose šventėse ir išvykose.

02Klubo nariai mėgsta keliauti. Kelionės į dzūkiją metu apžiūrėjome Liškiavos bažnyčią, Merkinę, pasigrožėjome sutvarkyta Panaros aplinka, Grūto parku. Šiauliuose ragavome šokolado Šokolado muziejuje, aplankėme kryžių kalną. Pasidairę Naisiuose, neaplenkėme ir Tytuvėnų vienuolyno. Senjorai didelį dėmesį skiria savo rajono pažinimui: aplankyti Plokščiai, Sudargo piliakalniai, Zyplių dvaras. Gelgaudiškio dvare turėjome galimybę susipažinti su dvaro istorija, praeiti pažintiniu taku. Kartu su Janukiškių bendruomene vykome į Vilnių, kur lankėmės muitinės muziejuje, Gedimino pilyje, o Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose turėjome išskirtinę progą apžiūrėti Europos renesanso šedevrą - Jadvygos Jogailaitės brangenybių skrynutę, kuri trumpam buvo pristatyta į muziejų. Daug įspūdžių likę iš kelionių po Klaipėdą, Biržus, Stakliškes, visų net neišvardinsi. Kasmet su seniūnijos žmonių su negalia klubu važiuojame į Šiluvą.
Klubas „Šešupės vingis" draugauja ne tik su eržvilkiškiais. Tiek pat metų graži draugystė tęsiasi ir su Klaipėdos senjorų klubu „Klaipėda“. Praeitais metais susitikimas su Gelgaudiškio neįgaliųjų klubu „Pušynas“ praplėtė draugų ratą. Bendraujame ir su kitais Šakių rajono ŽNS klubais.
03Turime savo moterų vokalinį ansamblį. Dainuojame ne tik savo renginiuose, vykstame su programa pas draugus į Klaipėdą, Eržvilką, Gelgaudiškį, dalyvaujame Šakių rajono ŽNS organizuojamose tradicinėse šventėse „Vasarą ir gandrus palydint“, „Miegalių“ dienoje, muzikinius sveikinus skiriame klubams jubiliejaus proga. Jau ne kartą dainavome Vilkaviškio rajono Didvyžių socialinės globos namuose. Savo muzikinę dovaną skyrėme Ermai Budraitienei jos 75- ojo jubiliejaus ir darbų parodos atidarymo proga. Paminint Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, kartu su seniūnijos žmonėmis giedame himną, dainuojame ir kitose valstybinėse šventėse. Praeitais metais Žvirgždaičių progimnazijoje vykusiame Padėkos vakare mūsų ansamblis gavo „Ačiū“ statulėlę ir padėkos raštą už neišsenkantį entuziazmą ir glaudų bendradarbiavimą kuriant ir įgyvendinant bendrus kultūrinius projektus.
Klubo „Šešupės vingis“ narė Danutė Gailienė rašo veiklos metraštį, kuriame atsispindi visas klubo gyvenimas.
Mes rūpinamės vieni kitais, kartu švenčiame gimtadienius, ištikus nesėkmei ar nelaimei kiekvienas sulaukia palaikymo ir atjautos. Klubas kaip geri namai, kur niekas nesijaučia vienišas ar nereikalingas.

Rimvydė Ralickienė, klubo „Šešupės vingis" narė

Joomla templates by a4joomla