Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

01Šakių krašto vietos veiklos grupės visuomenė - 54 jos nariai iš 63 - sausio 31 d. rinkosi į savo ataskaitinį rinkiminį susirinkimą. Tokiam susirinkimui buvo pats laikas, nes jau artėja 2016-2023 m. Vietos plėtros strategijos startas. Į jį turi vesti nauja VVG valdyba, todėl susirinkimui buvo kruopščiai pasiruošta, peržiūrint LEADER iniciatyvos įgyvendinimo Lietuvoje reikalavimus, kurie Vietos veiklos grupei, jos valdybai, yra privalomi, taip pat aptariant balsavimui galimas pateikti kandidatūras.Tai svarbu todėl, kad ,,VVG yra ribotos atsakomybės viešasis juridinis asmuo, kurio valdymo organas, turintis sprendimų priėmimo teisę, atstovauja įvairių kaimo gyventojų ir organizacijų interesams, t.y. ne mažiau kaip 50 proc. valdymo organo narių sudaro kaimo bendruomenių, kitų socialinių, ekonominių partnerių bei jų asociacijų atstovai, iki 25 proc. - verslo ir iki 25 proc. – vietos valdžios atstovai.“ Be to reikia laikytis lyčių lygiateisiškumo principų 40:60 bet kurios lyties naudai, taip pat atsižvelgti į amžiaus ribas – bent vienas asmuo turi būti iki 25 metų. Pageidautina, kad VVG valdyboje vyrautų jauni, bet pakankamai patyrę žmonės (iki 40 metų).

Tiek pasiruošimo susirinkimui eigoje, tiek jo metu visi reikalavimai buvo kruopščiai išdiskutuoti ir griežtai laikomasi šių rekomendacijų, todėl susirinkimo darbas tikrai buvo sklandus. Tuo labiau, kad praeitos kadencijos tarybai ir VVG pirmininkei Aušrai Slidziauskienei niekas jokių pretenzijų neturėjo, nes minėta 2016-2023 m. Strategija jau pirmame jos pristatyme Vilkaviškyje Marijampolės apskrities mastu tarp 5 VVG ( 2015 m.) buvo sulaukusi gero įvertinimo. Sėkmė ją lydėjo ir toliau. Vilniuje Strategija po nedidelio koregavimo buvo įvertinta 100 galimų balų ir pagal tokį įvertinimą jos įgyvendinimui Šakių rajone skiriama 2 599 003,00 Eur. 2016 m. rugpjūčio mėn. 8 d. Šakių krašto VVG pirmininkė Aušra Slidziauskienė iš vienos pusės ir iš kitos Nacionalinės mokėjimo agentūros prie ŽŪM atstovė Lina Gaidžiūnaitė pasirašė Strategijos įgyvendinimo sutartį. Pagal ją bendruomenėms teks gyventi ir veikti iki 2023 m. Tai bus nelengvas laikotarpis, nes šio periodo Strategija yra daug sudėtingesnė, negu praeito.
02Pasirašius sutartį atėjo tam tikras ramybės periodas, tačiau jis – ne begalinis. Tai todėl minėtąją sausio 31 d. visa Šakių krašto VVG delegatūra susibūrė išrinkti naują VVG valdybą. Ataskaitiniame susirinkime dalyvavo 54 delegatai iš galimų 63, kas sudaro 94 procentus dalyvaujančiųjų. Pirmiausiai buvo renkama VVG pirmininkė. Kandidate pasiūlyta praeitos kadencijos pirmininkė Aušra Slidziauskienė. Beveik šimtaprocentinis balsų už ją atidavimas (tik vienam susilaikius) parodė, kad jai, nuoširdžiai dirbusiai per pirmąją savo kadenciją ir Strategijos parengimą atvedusiai iki laimėtojų pakylos, dabar suteikiamas mandatas vadovauti jos įgyvendinimui.
Išrinkus pirmininkę, buvo siūlomi kandidatai į VVG valdybos narius. Jie buvo įvardijami individualiai ir kiekvienas prisistatė bei pabendravo su susirinkimo visuomene. Kadangi į VVG valdybos narius reikėjo rinkti asmenis, atitinkančius LEADER iniciatyvos reikalavimus, procedūra užtruko kiek ilgėliau, tačiau galop viskas buvo gražiai išspręsta. Praeitos kadencijos valdybą sudarė 14 narių, į šių metų tarybą išrinkta 13 asmenų. Jie pasiskirstė taip: 6 NVO atstovai (Arvydas Babušis – Janikiškių BC, Martynas Mockevičius – Kidulių BC ,,Vinkšnupis“, Aurimas Staigaitis – „Išmanusis jaunimas“, Daiva Puidokienė – Gerdžiūnų BC, Vilma Greičienė – Tarpučių BC, Vaida Brazaitienė - Lekėčių BC moterų klubas); 4 verslo atstovai (Juozas Dainelis, Armintas Dubickas, Mindaugas Žindžius, Aurelija Maksvytienė); 3 valdžios atstovai (Aušra Slidziauskienė, Egidija Grigaitienė, Tautvydas Šukys). Taigi nauja taryba sklandžiai suformuota Tiek pakartotinai išrinktąją VVG pirmininkę, tiek naujosios valdybos narius smagiais plojimais sveikino visa susirinkimo visuomenė, pirmininkei skirtus plojimus pastiprindami vieningu atsistojimu. Tokia susirinkusiųjų delegatų reakcija patvirtino, kad Šakių krašto VVG visuomenė ir tiki savo išrinktaisiais, ir viliasi jų kompetencijų patvirtinimo Strategijos įgyvendinimo laikotarpiu.
Tiesa, šaukštą smardaus deguto į korektišką VVG veiklos klausimų sprendimą mėgino įlieti įtūžęs ( tikriausiai tik dėl savo kažkokių įgyvendinti nepavykusių ambicijų) savo vardo neturintis anonimas. Jis prieš pat susirinkimą plačiai išplatino elektroninį laišką po rajono bendruomenes ir kai kurias įstaigas, mėgindamas primesti savo ,,regėjimus“, prasilenkiančius su gera valia ir realybe. Tačiau susirinkimo dalyviai į tokią ,,paslaugą“ visai nereagavo, suprasdami ir įvertindami tai, kad brandus žmogus tiesos ieško ištardamas savo vardą. Tada ir suklydus galima vieniems kitus pataisyti, ir žmogiškai išsiaiškinti. Deja, šį kartą taip nebuvo.
O startas į Strategijos įgyvendinimo žygį – jau ne už kalnų. Tačiau sutelktas viso VVG aktyvo forumas nuteikia optimistiškai: su tokiais žmonėmis į žygį eiti galima.

Sudargo BC pirmininkė Alberta Natalija Dragūnaitienė

Joomla templates by a4joomla