Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

022016-ieji metai Plokščių bendruomenės centrui (asociacijai) buvo ramūs - didieji projektai užbaigti, naujiems dar generuojame idėjas. Taigi metai buvo skirti ramiam pabuvimui, paprastai bendrystei, susitikimams šventėse.
Plokščių bendruomenės centrą negalėtume įvardinti tik tų narių, kurie moka nario mokestį, asociacija. Tai atvira bendruomenė: čia „sutelpa“ visas miestelis ir jame gyvenantys, dirbantys ar poilsiaujantys žmonės. Veikla ir yra bendra – visi darbai padaromi bendradarbiaujant Plokščių seniūnijai, Carito organizacijos parapijos grupei, Plokščių mokyklai daugiafunkciam centrui. Nuoširdus bendradarbiavimas jungia visas tris seniūnijos bendruomenes. Dažnai prisistatome Plokščių seniūnijos bendruomene, kuri yra lyg Voniškių, Kubilių ir Plokščių bendruomenių centrų jungtinė komanda. Finansiniai ir ūkiniai mūsų rėmėjai visada būna Plokščių, Kubilių ir Voniškių žemės ūkio bendrovės. Visuose darbuose dalyvaujame tie patys žmonės, vieni kitiems padedame, pasidžiaugiame vieni kitų pasiekimais.

03Todėl sunku atskirti Plokščių bendruomenės centro veiklą nuo bendros Plokščių seniūnijos bendruomenės veiklos. Bet pamėginkime.
Balandžio mėnesį Plokščių bendruomenės centro ataskaitiniame susirinkime pristatyta 2015 metų finansinė ir veiklos ataskaitos, susitarta dėl naujų darbų, aptarta Plokščių pramogų slėnio kūrimo idėja. Tą patį mėnesį visi rinkomės į smagią Jurginių šventę, kartu su svečiais iš Kauno dainavome, šokome, kepėme tradicinę kiaušinienę. Dar viena didelė ir graži tradicinė bendruomenės šventė vyko liepos mėnesį. Bendruomenė sutelktai dalyvauja valstybinių švenčių minėjimuose, o per ryškiausią minėjimą - Valstybės dieną susirenka prie laužo panemunėje ir gieda Lietuvos himną.
Plokščių bendruomenės centras dalyvauja ir bendruose rajono bendruomenių renginiuose. Buvome rajoninės bendruomenių asociacijos organizuoto bendruomenių sąskrydžio dalyviais, dalyvavome Šakių BCA asociacijos sporto ir rajono seniūnijų žaidynėse, rudenį kartu su visomis bendruomenėmis džiaugėmės Derliaus švente.
01Džiaugiamės stebėdami, kad Plokščius atranda vis daugiau turistų. Plokščių mokyklos daugiafunkcio centro organizuojamose edukacinėse programose dalyvauja grupės iš Kauno, Vilniaus, kitų Lietuvos vietų. Vasaros savaitgaliais dažnai sulaukiame po kelis turistų autobusus, visus palydime Vaiguvos upe – gatve iki Plokščių piliakalnio, nusileidžiame į Šventaduobę, aplankome Petro Kriaučiūno ąžuolą, vakarais sulaukiame bažnyčios varpo dūžių. Plokščių bendruomenė aktyviai dalyvauja savo krašto istorinės praeities tyrinėjimuose, kultūros paveldo įamžinime, informacijos apie krašto išskirtinumą sklaidoje. Dar 19 a. pabaigoje, kai Plokščiai buvo vadinami "Litvomanų Meka" ir garsėjo čia besilankančiais žymiausi šviesuoliais, buvo sukurta ypatinga aplinka tautinės kultūros puoselėjimui, kuri per ilgus dešimtmečius išlaikė tikrojo tvarumo išbandymus. Šiandien miestelio kultūros renginiai - folklorinio ansamblio "Vaiguva", šokių kolektyvo "Virangė" ir vaikų liaudies šokių kolektyvų programos - yra "paradinė" tautinės kultūros išraiška, tačiau bendruomenės susibūrimai senųjų amatų dienose, liaudies kostiumų elementais papuošta moterų apranga šventėse yra žmonių kultūrinės brandos kasdienybė. Tuo didžiuojamės ir labai vertiname.

Plokščių bendruomenės centro pirmininkė Dovilė Kazakauskienė

Joomla templates by a4joomla