Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

01Taip nedrąsiai žengdami pirmuosius bendruomenės veiklos metus, nepajutome, kad jau artėjame prie dešimtmečio. Kartu dirbdami ir kurdami susigyvenom, atradom ir supratom, ko mums labiausiai reikia, stengiamės vykdyti bendruomenės veiklos tikslus – kaimo žmonių kultūrinių poreikių tenkinimas, vietovės kultūrinio paveldo, istorinių ir dvasinių vertybių, krašto tradicijų, unikalios gamtos saugojimas ir puoselėjimas.

02Prieš Naujuosius Metus mažuosius aplanko Kalėdų Senelis, už gerus darbus nepamiršta ir suaugusių, tradicija tapo kas metai susirinkti prie užgavėnių laužo, sudeginti Morę ir būtinai visus pavaišinti blynais. Pavasarį pasitinkam svarbia kaimui švente – Jurginėmis, su pirmaisiais žibučių žiedais švenčiame Motinos dieną. Nespėjam apsidairyti, kai atskuba Joninės, pinam vainikus, sveikinam Jonus ir Janinas, ieškom paparčio žiedo ir tikime šios stebuklingos nakties burtais. Labiausiai laukiam rudens, kada moterys suneša savo išaugintus jurginų žiedus. Tai mūsų tradicinė šventė ir gėlių paroda, ir visų pabuvimas kartu. Ir svečių sulaukiam - kasmet atvyksta Keturnaujienos bendruomenės centro moterys, atsiveža savo išaugintus žiedus; neatsispiria mūsų gėlių grožiui ir rajono vadovai, ir seimo nariai. Bendruomenėje turime puikią mezgėją – Kristiną Simanavičienę – rengiame jos darbų parodas, puošiame bendruomenės kiemelį rajoninėse šventėse, neatsilieka ir Vidos Strazdienės siūtos lėlės, jos taip pat keliauja kartu į šventes, puošia bendruomenės namus. Atėjus rudeniui, renkamės į adventinę popietę, pasidžiaugiame nuveiktais per metus darbais, pasitariam, ką veiksime kitais.
03Neatskiriama mūsų bendruomenės veiklos dalis – kelionės. Aplankėm Trakus, Vilnių, Kernavę, keliavom po Vilkaviškio rajoną, aplankytos panemunės pilys, Sudargas, Anykščiai, Kaunas, Palanga, Klaipėda, Kretinga, Mosėdis. To mums nepakako, aplankėm Austriją, Olandiją, Kroatiją, Prancūziją, Švediją, Italiją, Suomiją. Iš kiekvienos kelionės grįžtam kupini įspūdžių, nepamirštamų vaizdų. Už draugystę dėkingi Keturnaujienos bendruomenės centrui, jie ne tik mūsų švenčių svečiai, bet ir keliaujame kartu. Šių metų planuose - Šakių rajono dvarai, Sankt Peterburgas ir galvojam dar kartą važiuoti į Kroatiją, aplankant Budapeštą ir Slovakiją, nuoširdžiai kviečiame prie mūsų prisidėti.

Mikytų BC pirmininkė Saulina Kučiauskienė

Joomla templates by a4joomla